jak ušetřit 1700,-

Vše o podvozku, kolech...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Kůrkyn

jak ušetřit 1700,-

#1 Příspěvek od Kůrkyn »

Zdar, musím se vám pochlubit.
Koupil jsem Dedru s ABS a hučelo zadní ložisko - cena náboje s ABS = 3300,- (SNR, SKF), bez ABS 1600,-.Jedinej rozdíl proti náboji bez ABS je ten, že je na něm nalisovanej drážkovanej kotouč, z kterýho snímač bere impulzy. Tenhle kotouček jsem opatrně vytlačil šroubama prostrčenýma děrama pro šrouby co drží kolo, na novým náboji jsem nechal u kámoše stočit na soustruhu osazení pro drážkovaný kotouček a ten jsem nalisoval na novej náboj. Bacha akorát na vzdálenost mezi kotoučkem a snímačem ( na druhým kole jsem naměřil 0,2 mm). Takže radost :lol:

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Richie 10 »

kluk sikovnej...ja jedu od notare....dam mu 1500 za ty jeho kecy....500 za kolek ....a pak 2300 za dan z daru....me snad mrskne

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Richie 10 »

a to jsem minulej mesic dal jeste 2300 za odhad :cry:

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

#4 Příspěvek od Dresik 28 »

No a proč tomu notáři dáváš z daru takových peněz? :lol:
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Martin z Blanska 79

#5 Příspěvek od Martin z Blanska 79 »

Dobrej napad s tím loziskem :idea: Ja na moji italce ABS nemam...., ale kdybych mel, a menil lozisko tak. . . .
Musim to paradit kamosovi a Alfou 33 a ABS, ale mam obavy, ze tam ten krouzek nebyl nalisovanej.... :cry:

kotrman

#6 Příspěvek od kotrman »

hele copak se nedá na lančii koupit jen ložisko bez náboje,vždyt na spoustě jinejch aut se jen ložisko vymlátí nebo vylisuje z náboje a uloží se nový :idea:

kotrman

#7 Příspěvek od kotrman »

já totiž před dvěma měsíci koupil také dedru s abs a ložisko hučí v zádu jako krá.......

Martin z Blanska 79

#8 Příspěvek od Martin z Blanska 79 »

:( to je prave problem . V predním kole se dá vymenit jen lozisko - tam se toci vnitrek loziska s poloosou atd...... Ale v zadním kole je stred loziska prisroubovan na cepu (presneji velkym dlouhym sroubu) k z.ramenu a s kolem a nabojem se toci venek loziska....lozisko je do naboje zalisovany, a aby nemohlo vylezt ven, tak je naboji ten vnejsi krouzek loziska "zapertlovanej". Ten pertl bys musel odbrousit, a pak dostanes to samotny lozisko ven..... Ale uz by ti pak nic nemohlo drzet to novy losiko, aby nevylezlo ven..... Jinak ty samotny loziska mohou byt stejny vepredu i v zadu.....

Míra 36
Příspěvky: 912
Registrován: čtv čer 09, 2005 20:40

#9 Příspěvek od Míra 36 »

já když kupoval ložisko na Dedru(zadní bez ABS) dával jsem za něj kolem 900,- Auto Körner, Hulín

Martin z Blanska 79

#10 Příspěvek od Martin z Blanska 79 »

Taky sem mohl mit zadni lozisko na dedru bez ABS za kolem tech 900,- , ale chtel sem radsi SKF, takze za 1200,- :wink:

Odpovědět