kapalinová ruční brzda

Vše o podvozku, kolech...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pavel 37
Příspěvky: 455
Registrován: čtv čer 16, 2005 22:23
Bydliště: Nové Hrady

kapalinová ruční brzda

#1 Příspěvek od Pavel 37 »

Měl bych prosbu nevíte kde se dá sehnat,hlavně jak se zapojuje a co je k tomu potřeba.Moc děkuji za rady

Tom evo

#2 Příspěvek od Tom evo »

Jestli pojedeš na sraz do Plzně, tak určitě "pokecáme" :wink: .

Je několik způsobů jak udělat hydr. ruční brzdu.

1. Zachovat stávající brzdový systém a přidat na zadní nápravu další brzdový třmen, který se bude ovládat nezávisle na hlavním okruhu / např. fiat 131 abarth/

2. Vyměnit dvoupístové zadní brzdiče za čtyřpístové /např. přední ze škody 130 /a použít dva válečky na hlavní okruh a dva na ruční brzdu. / závodní Škoda 130 L/A /

3. Zachovat stávající brzdový systém a vložit do vedení zadních brzd jednookruhový brzdový, nebo spojkový válec s upraveným vstupem pro brzdovou trubičku. tzn. při normálním brzdění pedálem bude brzdová kapalina protékat hlavním válcem ruční brzdy a při použití ruční brzdy se uzavře přívod k hlavnímu válci /hlavní soustavy/ a tlak se bude přenášet pouze k zadním brzdovým třmenům. /většina dnešních soutěžních vozů/

Upozorňuji, že se jedná o značně zjednodušený popis.

Tom

Uživatelský avatar
Pavel 37
Příspěvky: 455
Registrován: čtv čer 16, 2005 22:23
Bydliště: Nové Hrady

#3 Příspěvek od Pavel 37 »

Tome ty si normálně moje modla.Do Plzně nepojedu protože je to velmi daleko a nedovolí my to čas škoda.Měl jsem ale na mysli tu poslední variantu protože jsem jako ty dal přední brzdy na zadek a chtěl bych tam tu kapalinovou ruční.Nevíš náhodou kde by se dali sehnat plány nebo dokonce celá ruční.Já přemejšlel že bych to udělal ze spojkového válečku ze škodovky.Díky ti moc za rady a pomoc.

Tom evo

#4 Příspěvek od Tom evo »

Plány přímo na lancii asi neseženeš, možná upravit celou konzoly ruční brzdy ze "áčkové" škodovky /plány bych možná doma někde našel/, nebo sehnat homologační list z integrále. Další možnost je koupit "ručku" celou, prodává to TILTON nebo možná taky AP racing, ale to si připrav dost peněz.
Jaký jsi dal na zadek brzdiče? Já tam mám rozšířené přední čtyřpísty ze škodovky.

Tom

Uživatelský avatar
Pavel 37
Příspěvky: 455
Registrován: čtv čer 16, 2005 22:23
Bydliště: Nové Hrady

#5 Příspěvek od Pavel 37 »

Jako že budu upravovat konzoly s tím jsem počítal a není problém. Jde ale o to jak to celé poskládat aby to fungovalo jak na hlavní brzdy tak i na tu kapalinovou ruční brzdu.Mě jsem v plánu tam dát přední třmen z lancie 1,6 turbo.ale jak jsem chytal rozumy na internetu tak bude asi nejsnáž tam dát 4písty z té škodovky a udělat 2 písty na hlavní brzdy a 2 na roční.Prosím tě a na kolik by vyšlo to TILTON a AP racing já jsem to nemohl vůbec najít na netu. NO a byl bych vděčnej i za ty plány na škodovku to by se třeba upravilo to nebude asi zas takovej problém ale budu vděčnej opravdu za každou radu.

Odpovědět