klepani na predni naprave Delta Nuova HPE 1.9 TD

Vše o podvozku, kolech...
Odpovědět
Zpráva
Autor
romikcz

klepani na predni naprave Delta Nuova HPE 1.9 TD

#1 Příspěvek od romikcz »

pri projizdeni po nerovnostech, zvlaste tzv. kocicich hlavach mi neco mlati na predni naprave. nejdriv jsem si myslel, ze to jsou cepy, nebo uchyceni tlumicu, tak jsem byl na diagnostice a tam mi rekli, ze to je v poradku...pak jsem zjistil, ze mam prasklou manzetu na pravy poloose na vnitrni strane u prevodovky...rozebral jsem to a je tam kloub se sesti kulickami, kterej se mi rozsipal...ale slozil jsem ho tam zpet, ale pak mi bylo receno, ze by nemel jit rozebrat. Nevite o tom neco? zacinam si totiz myslet, ze by to klepani mohlo byt odtud...Nemate s tim nekdo podobnou zkusenost?

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

jo tak ted jak sem si to precetl tak uz vim jak je to reseny :lol: stejne to mel VW golfik kdyz jsem ho mel, normalne se mi to taky rozjelo tak sem to vycistil v benzinu kulicky naskladal do klece napaplal vazelinou nasadil prachovku a bylo po srande.
k tomu klepani, videl bych to na cepy v ramenach,ty spodni.a nebo stabilizator
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
romikcz
Příspěvky: 266
Registrován: sob srp 19, 2006 12:18
Kontaktovat uživatele:

klepani

#3 Příspěvek od romikcz »

no cepy jsou v poradku, ten stabilizator nevim, jevi se mi take jako ze je v cajku...jeste to zkusim zvednout a osahat to...jinak si fakt nevim rady...

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

lapni auto za strechu a rozkyvej ho,u toho poslouchej jestli se ti neozyvaj nejaky zvuky z toho stabilizatoru,jinak ty cepy zkousels jak? nejlepsi je zvednout vzit tyc a zaprit o cep a zamrskat s ni jestli je to volny
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
romikcz
Příspěvky: 266
Registrován: sob srp 19, 2006 12:18
Kontaktovat uživatele:

klepani

#5 Příspěvek od romikcz »

jo to vyzkousim ten stabilizator jak pises...cepy mi testovali v servisu na nejaky ty roztahovacce, pry jsou v solidni kondici...ale nevim jestli tomu muzu verit na 100 procent...

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

#6 Příspěvek od Dresik 28 »

Rozebrat jde vše... :lol: tu manžetu, budu měnit zítra..
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Láďa 109

Jo, jo ... .

#7 Příspěvek od Láďa 109 »

To Romikcz : Zkus jet stejnou trasu dvakrát a stejně rychle. Jednou normálně a podruhé s malinkým stálým přibržděním - jestli to přestane bouchat, tak já se také na něco podobného u mé Dedry chystám a mám velké podezření na vymlácená futra v třmenech, kterými prochází šroub (na každém třmenu jsou dva, a jsou to imbusy). Podobně se to prý projevovalo na Favoritech a ta futra by měla být (snad) ze silonu nebo teflonu, takže si je kdyžtak nechám udělat. Dej vědět. Čau, Láďa.

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

#8 Příspěvek od Dresik 28 »

jj, mám pocit, že silon to je a na fávech je to shodné s Dedrou a s Tipem..plno lidí z důvodu šetření kupuje díly na tyhle italy ve škodovácký prodejně...
Naposledy upravil(a) Dresik 28 dne čtv srp 24, 2006 15:05, celkem upraveno 1 x.
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Návštěvník

#9 Příspěvek od Návštěvník »

Dresik 28 píše:jj, mám pocit, že silon to jo a na fávech je to shodné s Dedrou a s Tipem..plno lidí z důvodu šetření kupuje díly na tyhle italy ve škodovácký prodejně...
Hmmmmm ... . Pochvala za postřeh. :wink: :idea:

Láďa 109

#10 Příspěvek od Láďa 109 »

Anonymous píše:
Dresik 28 píše:jj, mám pocit, že silon to jo a na fávech je to shodné s Dedrou a s Tipem..plno lidí z důvodu šetření kupuje díly na tyhle italy ve škodovácký prodejně...
Hmmmmm ... . Pochvala za postřeh. :wink: :idea:
Sorry, to jsem byl já :oops: . Hned jak to sundám, jdu po Favoritovi :idea: .

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

#11 Příspěvek od Dresik 28 »

Muhehe, dík :oops: řešilo se to třeba zde
http://fiattipo.net/modules.php?name=Fo ... it&start=0
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Láďa 109

Re: Jo, jo ... .

#12 Příspěvek od Láďa 109 »

Láďa 109 píše:To Romikcz : Zkus jet stejnou trasu dvakrát a stejně rychle. Jednou normálně a podruhé s malinkým stálým přibržděním - jestli to přestane bouchat, tak já se také na něco podobného u mé Dedry chystám a mám velké podezření na vymlácená futra v třmenech, kterými prochází šroub (na každém třmenu jsou dva, a jsou to imbusy). Podobně se to prý projevovalo na Favoritech a ta futra by měla být (snad) ze silonu nebo teflonu, takže si je kdyžtak nechám udělat. Dej vědět. Čau, Láďa.
Tak jsem dal nové kotouče a destičky, namáznul čepy (horní jsou volnější než spodní) a je ticho. Když vím, že to byly ty čepy třmenů, tak na výměnu prdím. Když to není nic jinýho ... Výměna bude až zase budou rachtat (a poleze mi to na nervy) :? .

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

Favorit a Tipo mají oba brzdy stejný konstrukce - Je to systém Bendix s plovoucím válečkem, který se začal používat v šedesátých letech a má ho drtivá většina dnešních aut. U Fiatu ho měla první 128 - auto roku 1969 8)
xxxx

Odpovědět