Kappa - stabilizační tyče

Vše o podvozku, kolech...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Kazalin 483

Kappa - stabilizační tyče

#1 Příspěvek od Kazalin 483 »

Lančisti, omlouvám se, že zakládám nové téma, ale několik jsem jich vyhledávačem prošel, možná netrafil na to pravé forum/viewtopic.php?t=7284&highlight=stabiliz%E1tor
sháním levou zadní i přední tyč stabilizátoru. Celej net ČR jsem prolezl a nic nenašel. Do origa se mi tak nějak nechce.
Jsou nějaké nové informace, co se týče prodejců nebo druhovýrobců?
Pokud někdo má doma skladem, koupím.

Kazalin 483

#2 Příspěvek od Kazalin 483 »

Kluci, myslíte, že se toto http://www.e-cat.cz/img/e-cat/medium/26/2628736_MED.jpg hodí koupit?
A na předek opravdu stačí jen tento? http://www.e-cat.cz/img/e-cat/medium/18/1814745_MED.jpg

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Vítek 4 »

Kazalin píše:Kluci, myslíte, že se toto http://www.e-cat.cz/img/e-cat/medium/26/2628736_MED.jpg hodí koupit?
A na předek opravdu stačí jen tento? http://www.e-cat.cz/img/e-cat/medium/18/1814745_MED.jpg
Ten prvni odkaz nema s kappou nic spolecneho,to jsem na podvozku kappy nevidel ani nahodou. Ten druhy dokaz, jo guma na stabilizator,ale nevymenis aniz srazis tu tycku se silentblokem co je na kraji stabilizatoru a ta nejde sehnat,jen komplet se stabilizatorem co vim
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5439
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Dan 1 »

Tyčka předního stabilizátoru sehnat jde, nedávno jsem jí kupoval za 700. Je to druhovýroba, takže nevydrží jako originál, ale lepší než kupovat celý stabilizátor za 6000.
Vítku, ta tyčka z prvního odkazu je na zadek a tam tyhle jsou.
Lancia Kappa Coupé 2.0t 16v
Lancia Kappa SW 2.0t 16v (RZ v depozitu)
Lancia Lybra SW 2.4 JTD

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Vítek 4 »

Dan 1 píše:Tyčka předního stabilizátoru sehnat jde, nedávno jsem jí kupoval za 700. Je to druhovýroba, takže nevydrží jako originál, ale lepší než kupovat celý stabilizátor za 6000.
Vítku, ta tyčka z prvního odkazu je na zadek a tam tyhle jsou.
Jo vlastne jo, sem na to zapomnel. ale verze pred faceliftem to tam maji jinak a nemaji ji tam. No v autokelly ji maji ale prumer je vetsi a nejak nesedi,je volna. kde si je kupoval Dane? a jak to slo nalisovat?
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5439
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od Dan 1 »

Je to stejný výrobek jako v Autokelly, kupoval jsem ho přes Davida 439, který vozí díly z Polska. Problém je v tom, že konec stabilizátoru je kužel, konec má průměr o cca 2 desetiny menší. Otvor ve vzpěře má ten větší průměr, takže zatímco vzadu sedí perfektně, na konci je trochu vůle. Je nutné vzpěru co nejvíc narazit dozadu. Já ještě použil alobal, je to sice bastl, ale ta vůle je pryč, najel jsem s tím jen 1000 km, takže nemůžu soudit, ale zatím je to perfektní. David mi nabízel ještě jednu vzpěru, ale ta už podle vzhledu moc důvěry nevzbuzuje, navíc je to typ "dodělej doma".
Já vzadu tu tyčku mám a auto je před faceliftem. Nebo jestli je coupe v tomhle jiné :?:
Lancia Kappa Coupé 2.0t 16v
Lancia Kappa SW 2.0t 16v (RZ v depozitu)
Lancia Lybra SW 2.4 JTD

Kazalin 483

#7 Příspěvek od Kazalin 483 »

Kolega letí v úterý do Itálie, tak jsem jej pověřil, aby se mi po tom poptal jako origo. Potom posoudím ceny, ale jestli to bude lata, tak bych se v každém případě přiklonil k druhovýrobě.
V zadu ta "Z" tyčka je. O předku jsem uvažoval to přelisovat, ale ještě je to krátká chvíle od počátku shánění.
Snad dáme hlavy dohromady a něco se sežene, protože pochybuji, že jsem první a poslední, kdo to bude potřebovat.

Kazalin 483

#8 Příspěvek od Kazalin 483 »

Vítku, Dane nebo ostatní, můžete mi prosím na email alexkazalin@seznam.cz poslat Parts List ( rozkreslení dílů )přední a zadní nápravy, na Kappa 2.0T 16V abych to kolegovi mohl zakroužkovat, co sháním?
Díky moc :)

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Vítek 4 »

Jo Dane tu tycku na zadni naprave maji asi od roku 97 vsechny. treba 95tky to maji jinak trosku
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Kazalin 483

#10 Příspěvek od Kazalin 483 »

Pokud klekneš za zadní kolo a podíváš se dolů, je tam ta "Z" tyčka vidět. U mě má vůli takovou, že pokud s ní zarabluji, je cítit citelná vůle, jak to v ní cvaká.
Ten parts nákres jsem si sehnal sám. V česku je to nesehnatelné, tak testnu tu Itálii.

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

Tohle táhlo Ti můžu normálně objednat, stojí asi 560,- Kč...
xxxx

Kazalin 483

#12 Příspěvek od Kazalin 483 »

Dikes Kurkyne, co jsem prohledal net a obvolal několik prodejců, tak na netu nic není, auto Kelyš apod to sice v nabídce mají, ale skladem ne.
Pak mě trklo, že jsem na fiony kupoval díly u Doseděla v Olomouci a...
zadní tyčka 380Kč, přední 1990Kč, gumky 150Kč, vše od druhovýrobce.
Jinak, jsem rád, že jsem dnes byl, potkal jsem tam jednoho dobrého staršího pána fiatáře, co jej znám z dřívějška, tak jsme pokecali, prolezl mi ze zvědavosti Kappici a velmi ji vychválil :)
Ztím počkej, nabídkou v žádném případě nepohrdám a děkuji za tvůj zájem

Uživatelský avatar
Fast Arrow 297
Příspěvky: 191
Registrován: čtv dub 03, 2008 20:26
Bydliště: Havířov - Brušperk

#13 Příspěvek od Fast Arrow 297 »

Je to tak... Kupoval jsem v Italcaru starline tusim predni tycky stab. a po 1000km zacala cvakat, tak mi ji vyreklamovali a dali druhou a ted to zacala delat druha. Navic to slo nasadit rukou uplne volne, coz je spatne. Nakonec jsme navarili velke podlozky a kraje aby nevypadavala, ale je to o nicem. Chvili to bylo dobre a v zime to zase zacalo klepat. Nechapu jak muzou vyrobit stab. tyc s vetsim prumerem??? Tak nevim jestli je na to nejake reseni nebo koupit origo? ta stoji tusim 2000kc kus. Ted shanim asi zadni tycky, kde to je nejlepsi sehnat?

Krom toho mi Auto Sitta v Mosnove prodal kappu 12/1997 a kdyz jsem na foru nasel tema body computer - jak zmenit jazyk, tak jsem zjistil, ze mi to ukazuje F misto C. Ten problem byl do 1997 nebo tak nejak. Zavolal jsem do fiatu nadiktoval vinko a zjistili ze kappa je 01/1996.... Nevim proc nepisou v TP rok vyroby...

Dan 1 píše:Je to stejný výrobek jako v Autokelly, kupoval jsem ho přes Davida 439, který vozí díly z Polska. Problém je v tom, že konec stabilizátoru je kužel, konec má průměr o cca 2 desetiny menší. Otvor ve vzpěře má ten větší průměr, takže zatímco vzadu sedí perfektně, na konci je trochu vůle. Je nutné vzpěru co nejvíc narazit dozadu. Já ještě použil alobal, je to sice bastl, ale ta vůle je pryč, najel jsem s tím jen 1000 km, takže nemůžu soudit, ale zatím je to perfektní. David mi nabízel ještě jednu vzpěru, ale ta už podle vzhledu moc důvěry nevzbuzuje, navíc je to typ "dodělej doma".
Já vzadu tu tyčku mám a auto je před faceliftem. Nebo jestli je coupe v tomhle jiné :?:
George - Fast Arrow 777336711
Lancia Kappa 2.0 107kW LPG
Opel OMEGA 2,6 V6 2003 180 HP LPG AT ABS,ASR,ESP ELEGANCE - FULL
EX Citroen Xantia II HDi 81kw EXLUSIVE hydroactive II + nezávislé topení

Kazalin 483

#14 Příspěvek od Kazalin 483 »

Takže v Itálii, stabil. tyč přední, v celku komplet pro L i P stranu 296 EUR, ale skladem není. Zadní "Z" tyč 71 EUR, skladem je.
Origo (genuine parts) díly.
Nezbývá, než pátrat po náhradě, nebo tam nechám tu gunu vyrobit :(

Kazalin 483

#15 Příspěvek od Kazalin 483 »

Tak jsem se dopídil výsledku.
Vše jsem nakonec sehnal u p. Doseděla v Olomouci Chválkovicích.
Super domluva, ochota, dobrá cena, rychlost dodání.
Vše se objednávalo na základě VINu mojí Amore Kappy,
- přední stabil tyč 1.765,- Kč !! made in Italy !!! :)
- zadní stabil tyč "Z" 335,- Kč (maden in schwitzerland :( )

Žádný poland nebo čína. V úterý to tam jdu pásnout, dřív není čas. Pak tedy napíšu, co a jak, hlavně u té přední stabilizačky, na zadní není co dumat, co jsem ji přiložil hned u obchodu pod zadní nápravu, vypoadá identicky.

Jinak:
Autodíly Doseděl Olomouc
585312792 605275176


Obrázek

Odpovědět