Prachovka na přední poloose

Vše o podvozku, kolech...
Zpráva
Autor
Jedi

Prachovka na přední poloose

#1 Příspěvek od Jedi »

Měl bych dotaz, jak je u Kappy náročná výměna prachovky? O weekendu se na to chystám, abych věděl do čeho jdu? :lol: Děkuji za pozitivní odpovědi? :lol:

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

je to zalezitost asi 45 minut, delal jsem to minulej tyden na leve poloose :lol:
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Jedi

#3 Příspěvek od Jedi »

Ok napíšu jak dlouho jsem to dělal já :lol:

pz

#4 Příspěvek od pz »

jj, jak psal tom, na kappe je to pulhodinka pohodove prace, toto je jedna z mala veci, kde neni u talose problem ;)

Jedi

#5 Příspěvek od Jedi »

Tak oprava hotova, museli jsme sundat poloosu a čistý čas 2 hodiny :oops:

pz

#6 Příspěvek od pz »

no ted sis to natrenoval, priste to bude ta pulhodinka :)

Jedi

#7 Příspěvek od Jedi »

To doufám :lol:

romikcz

prachovka

#8 Příspěvek od romikcz »

Ja jsem to delal na pravy poloese u prevodovky na Delte HPE asi 4 hodiny, ale kecali jsme u toho s kamosem...nejhorsi bylo vysroubovat tech 6 nebo 8 imbusu co drzi poloosu u prevodovky...ale zjistil jsem ze mam asi spatny lozisko na ty vnitrni strane poloosy (u prevodovky) ptal jsem se na to v servisu Fiat a tam mi rekli 5t novy nebo 2500 repase...tak nevim jestli se to neda nekde sehnat jeste lepe...jinak prachovka s tou hmotou co se do toho cpe stala cca 350 Kc.

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

ono toriz nemusis tu poloosu vyndavat ven,staci kdyz ji jen vyhaknes z naboje :wink: nemusel si sroubovat,pokud si teda nechtel kontrolovat to lozisko
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

romikcz

prachovka

#10 Příspěvek od romikcz »

To mas chlape zatracenou pravdu, kdyz ja ale nevedel, jak to v tom vypada...ted uz to vim, takze pro priste :-) nevis jak s tim loziskem, jestli je normalni, ze se "rozpadne" na jednotlive dily (je tam asi 6 kulicek)? je to normalni, nebo to je znamkla toho, ze je spatne?
Diky.

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

tak to ti ted nereknu, vubec si nedovedu vybavit jat to tam je,nejak si me tim zmatl :? ja mam za to ze je tam domecek a tam by melo byt lozisko a ne ze ti vypadaji kulicky ven, fakticky si ted nevzpomenu :cry:
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
romikcz
Příspěvky: 266
Registrován: sob srp 19, 2006 12:18
Kontaktovat uživatele:

photos

#12 Příspěvek od romikcz »

no sakra, jak sem vlozit obrazek...no mam fota, ale nevim jak to sem vlozit ...

Petr 129

#13 Příspěvek od Petr 129 »

no mě to čeká v nejbližší době mam špatnou pravou u kola tak doufam že to bude jak řikáte ta půl hodinka. Jinam jsem manžetu koupil za 200 novou to je dobrá cena néééé :lol:

Uživatelský avatar
romikcz
Příspěvky: 266
Registrován: sob srp 19, 2006 12:18
Kontaktovat uživatele:

prachovka

#14 Příspěvek od romikcz »

Jo to je normalni cena...manzeta u homo kloubu to je sranda, jen sundas kolo, povolis centralni matici, povolis jeste mcperson a je to...ale zvedni si obe strany na hever, jinak ti bude stabilizator tlacit rameno nahoru a to je pak pruda...
Fiat Stilo MW 88kW

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

#15 Příspěvek od Dresik 28 »

S Pavlem sme měnili obě manžety na poloose a raději sme tu vnější natáhli zevnitř...když se totiž povolí ta centrální matka, měla by se dát nová..každopádně já manžetu na Nuovu kupoval za 66kč a za 75 tu druhou ..
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Odpovědět