výměna zadních tlumičů na kappa sw

Vše o podvozku, kolech...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Zdenál 80

výměna zadních tlumičů na kappa sw

#1 Příspěvek od Zdenál 80 »

má s tím někdo zkušenost. Po té co jsem slyšel, že je na sw stavitelná výška, mám z toho opravdu špatný pocit.
dík za radu

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

cau, menil je maravy a rikal ze jsou tam nejaky nastavovaci, a docela dost drahy
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

pz

#3 Příspěvek od pz »

jj, je tam hydraulicke azr rizeni zdvihu - kdyz tam das ze sedana a vyblokujes azr, tak nalozene budes sice jen lehce klesat ale o to casteji tezce chodit na doraz....

Milan 41

#4 Příspěvek od Milan 41 »

Zdenále, jak jsme během víkendu řešili, kdyby se Ti podařilo něco víc zjistit, ozvi se... Tohle mě taky hodně zajímá - i když to zatím naštěstí není úplně aktuální 8)

Zdenál 80

#5 Příspěvek od Zdenál 80 »

objednal jsem si tlumiče od Plesla, má je nejlevnější 2600,-. I když tady na fóru není moc oblíbený, tak já musím říct, že mě ještě nic"neprovedl". Doufám, že i tato spolupráce dopadne dobře.[/url][/quote]

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Richie 10 »

tak hodne stesti...je to srac... :) ...i kdyz na druhou treba kdybych koupil tu Kappu od nej tak jsem nemel takove problemy jako mam ted s Alfou.... :)...je to kasicka na penize....
Mazda 6 GH 2.5i Dynamic (Sport)
EX - Lancia Dedra SW 1.6 16v, EX - Lancia Dedra 1.6 ie
EX - Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v, Alfa Romeo 156 2.4 JTD, Alfa Romeo 33 1.5 4x4, Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0

Milan 41

#7 Příspěvek od Milan 41 »

Doufám, že to vyjde, a že to pomůže... Určitě se ozvi, jestli potom třeba bude zadek vejš :)

Zdenál 80

jsem hotov

#8 Příspěvek od Zdenál 80 »

tak jsem vyměnil ty zpropadený tlumiče. Musel jsem tam nakonec dát ze sedana, protože jsem jiné nesehnal. Trochu jsem musel poopravit misku na péra, protože sedan je má menší a tím pádem i miska na tlumiči je menší.Uvidíme jak budou fungovat. Zatím ok.

Milan 41

#9 Příspěvek od Milan 41 »

Tak to jsem zvědavej... Snad to bude v pohodě :D Nesedí víc na CENSORED (jestli není ten kombík těžší...)?

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#10 Příspěvek od Honza 2 »

Tudíž hydraulika na zadku není??

Zdenál 80

tlumiče

#11 Příspěvek od Zdenál 80 »

řekl bych, že to víc nesedí, ale pokud je pravda, že u kombíku jsou tlumiče co vyrovnávají výšku auta, tak to tam teď teda nemám. Snad s tím nebude větší problém. Myslím si, že ani tak nezáleží na tlumičích, ale víc na pérech a ty jsou u SW větší. Měly by to auto udržet. Každopádně bych chtěl docílit, aby ten zadek byl výš, takže už přemýšlím nad podložkama pod misku na péro. Je to tam docela dobře udělané a neměl by s tím být problém. Originální tlumiče na SW jsou docela dost drahé a ještě ke všemu se špatně schání. Doufám, že toto řešení, které jsem zvolil bylo nejlepší z možných.

Milan 41

#12 Příspěvek od Milan 41 »

Hydraulika tam podle mě fakt je, teďka na jaře jsem si všiml, že během první cca minuty jízdy to vzadu jakoby skřípe (asi se to nastavuje) a potom už vůbec nic... Navíc bezprostředně po skončení jízdy je zadek pěkně rovně a když nechám auto pár dní stát, tak je rozdíl viditelný (rozhodně to není tak šílený jako ty propadlý starý citróny se vzduchovým odpružením, ale poznám to). Je pravda, že asi pružiny to drží dost a podložky by mohly leccos vylepšit :)

Zdenál 80

tlumiče

#13 Příspěvek od Zdenál 80 »

kdybych s těmi tlumiči měl nějaký problém, tak dám určitě vědět. Mimochodem, všimli jste si auta co má Ota. Zdá se mi, že ho má jakési nižší.Napíšu mu sz a zeptám se ho.

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

jo ota uz shani taky tlumice,daval jsem mu telefon na maraviho,ten je menil uz
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Odpovědět