alu kola

Vše o podvozku, kolech...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Johny 84

#46 Příspěvek od Johny 84 »

Ak sa môžem k tomu vyjadriť strážime firmu kúsok od Piešťan kde je jedna z največších liniek v strednej európe na striekanie komaxitom a tiež trocha do toho vidím a také rapiny sa robia keď je podklad buď zlé odmastený alebo na ňom zostala nejaká nečistota napr korózia alebo v tvojom prípade pozostatky kyseliny. Prečo si tie disky nedal vypieskovať ale si ich máčal v kyseline :?: To môže byt reakcia tej kyseliny nebola dobre neutralizovaná a toto to je výsledok. Keby si ich vypieskovať tak na 99% sa ti to nestane Pri oceli také rapiny to robí keď je korozívna jednoducho tá korózia vybuble na vrch a opravujú to tak že len to prebrúsia a nastriekajú ďalších x mikrónov komaxitu. Ja som svoje disky pieskoval a nastriekali mi ich na 105%.

Uživatelský avatar
Vladimír 82
Příspěvky: 2861
Registrován: úte lis 22, 2005 17:18
Bydliště: Brněnsko, telefon 603 834 810
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od Vladimír 82 »

hlavne bych si tam dal jistici srouby, protoze čórkařů co tuní una bude po brně dost :wink:
Lancia Y10

Uživatelský avatar
Szozda 190
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 3340
Registrován: sob led 13, 2007 00:28
Bydliště: Brno--608753688
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od Szozda 190 »

Johny 84 píše:Ak sa môžem k tomu vyjadriť strážime firmu kúsok od Piešťan kde je jedna z največších liniek v strednej európe na striekanie komaxitom a tiež trocha do toho vidím a také rapiny sa robia keď je podklad buď zlé odmastený alebo na ňom zostala nejaká nečistota napr korózia alebo v tvojom prípade pozostatky kyseliny. Prečo si tie disky nedal vypieskovať ale si ich máčal v kyseline :?: To môže byt reakcia tej kyseliny nebola dobre neutralizovaná a toto to je výsledok. Keby si ich vypieskovať tak na 99% sa ti to nestane Pri oceli také rapiny to robí keď je korozívna jednoducho tá korózia vybuble na vrch a opravujú to tak že len to prebrúsia a nastriekajú ďalších x mikrónov komaxitu. Ja som svoje disky pieskoval a nastriekali mi ich na 105%.
Právě,že jsem to chtěl opískovat,ale mě doporučili tu kyselinu,že to nebude tak vidět(podle mě blbost,bo toho laku je tam tolik,že to nemůže být poznat).Někdy příště už si dám bacha a šlápnu jim pořádně za krk :lol:
To Vladimír- :lol: :lol: -neboj,budou tam
Fiat Tipo 1.4 16V 2017
Ex : Lancia Delta II 1.6 8v
Ex : Lancia Kappa 2.0 20V V.I.S.
Ex : Lancia Thema 2.0i.e.
Ex : Fiat Tipo 1.4 i.e. DGT

Ľuboslav 196
Příspěvky: 118
Registrován: ned pro 17, 2006 21:30
Bydliště: Dolné Kočkovce, Slovensko

#49 Příspěvek od Ľuboslav 196 »

Szozda, elekrony sa daju opieskovať aj suchým ľadom.
FERRARI, ALFA ROMEO, LANCIA.

Uživatelský avatar
Szozda 190
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 3340
Registrován: sob led 13, 2007 00:28
Bydliště: Brno--608753688
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od Szozda 190 »

To Luboslav-já vím,už jsme tu na to měli i video s odkazem,ale za kolik,to nevím.
Fiat Tipo 1.4 16V 2017
Ex : Lancia Delta II 1.6 8v
Ex : Lancia Kappa 2.0 20V V.I.S.
Ex : Lancia Thema 2.0i.e.
Ex : Fiat Tipo 1.4 i.e. DGT

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od Pavel 3 »

no nasadil si mi brouka do hlavy chtěl jsem taky dávat komaxit ale po tvejch zkušenostech si to ještě rozmyslím nemám ty kola tak zlý možná je jenom pořádně vypucuju nebo si je stříknu doma sám
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.

Uživatelský avatar
Vladimír 82
Příspěvky: 2861
Registrován: úte lis 22, 2005 17:18
Bydliště: Brněnsko, telefon 603 834 810
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od Vladimír 82 »

normalne uz bych se na komaxit taky vykaslal.....necim, co tam bude drzet potmelit nejvetsi rany a pak kvalitni lak a hotovo
Lancia Y10

Uživatelský avatar
Szozda 190
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 3340
Registrován: sob led 13, 2007 00:28
Bydliště: Brno--608753688
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od Szozda 190 »

Tak,tak on ten komaxit taky není takhezký,jak origo alu.Ale jak psal tuším Petr 101,šupnout to na CNC,nebo podobný obráběcí mašinu,to by byla chuťovka :shock:
Fiat Tipo 1.4 16V 2017
Ex : Lancia Delta II 1.6 8v
Ex : Lancia Kappa 2.0 20V V.I.S.
Ex : Lancia Thema 2.0i.e.
Ex : Fiat Tipo 1.4 i.e. DGT

Johny 84

#54 Příspěvek od Johny 84 »

Ja mám teraz elektróny vyzuté a dám ich streknúť dvojfarebne a uvidíte ten výsledok neni lakovňa ako lakovňa tý čo ti to striekali museli byť fušeri alebo to striekanie komaxitu len niekde videli. Tá firma čo strážime AGE Color Powder Coating má linku dlhú cca 200 metrov z toho 100 metrov je predúprava kde sa výrobky odmastujú a pridávajú sa rôzne chemikálie a zinok (vytvorí to zinkový povlak na materialy proti korózii) 50 metrov je sušička a zvišných 50 je pec. Dalšia bod kvalitného laku je kvalitný komaxit vieš čím ti to striekali? Nestriekali ti to Recyklom ( to je nespotrebovaná farba ktorú odsávanie odsaje cez filter to je ako odpad a ešte komaxit sa delí na dve hlavné skupiny exterier a interier. i
Interier neodoláva UV žiareniu a poveternostným vplivom skôr sa opotrebuje a Exterier zas tomu všetkému odoláva ale je o to drahší.

Uživatelský avatar
Szozda 190
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 3340
Registrován: sob led 13, 2007 00:28
Bydliště: Brno--608753688
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od Szozda 190 »

To Johny - lakovna fuhguje asi 15 let,ale to neznamená,že je dobrá,záleží na tom,kdo ho nanáší.Měl bych na tom mít komaxit special na alu kola,který má být pružný,aby se neloupal.Asi tam je,bo když jsem vybrušoval středovou díru(moc barvy,nešlo nasadit),tak byl jak gumový a nešel odtam moc dobře.Nakonec jsem to "vzal" frézkou,co je do vrtačky.Takže je to vše jen o tom,jak kvalitně proběhla příprava na samotné lakování.
Ale čím to mám nalakovaný,to vědí jen oni.
Naše firma,kde dělám,tam jezdila 6 let na lak a bez reklamací.Já sám tam měl taky pár věcí a vždy bbez problémů,takže tam měl asi někdo DEN BLBEC.Z větší dálky to stejně není poznat a za měsíc provozu to bude špinavý a možná podřený,takže už na to bodám. :lol:
Fiat Tipo 1.4 16V 2017
Ex : Lancia Delta II 1.6 8v
Ex : Lancia Kappa 2.0 20V V.I.S.
Ex : Lancia Thema 2.0i.e.
Ex : Fiat Tipo 1.4 i.e. DGT

Johny 84

#56 Příspěvek od Johny 84 »

To je pravda. Mne prvý krát lakovali pred rokom a pol bolo to nastriekané slušne ale pred dvoma týždňami som tak nešťastne na parkovisku lízol zadný disk o obrubník a pri tom natrhol aj gumu ( chvála bohu ešte starú ) že som sa rozhodol dať prestriekať všetky 4 disky. Dám ich pieskovať. Našiel som u nás jedného maniaka a pieskuje všetko čo mu vleze do garáže a úplne jemným pieskom nenarobý žiadne hrboli. Keď som tam bol naposledy tak tam mal vtlačenú celú Felíciu ( starú kabrio )

Uživatelský avatar
Szozda 190
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 3340
Registrován: sob led 13, 2007 00:28
Bydliště: Brno--608753688
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od Szozda 190 »

Szozda 190 píše:Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Takže,kola jsem dovezl domů a su naštvanej na ty parchanty v lakovně!!!!!!!!!Na dvou kolech pěkně vypěnil lak,až je to hnusný.Tvrdili mě sice,že je to vlivem soli v zimním provozu,ale podle mě tam po kyselině zůstalo trochu starýho laku a oni si toho nevšimli a "foukli" to na to a tak to dopadlo.Po první vrstvě pouze barvy to prý nebylo,ale po nanesení bezbarv.laku to tak "vylezlo"!!!Mám po radosti.Ono se to stejně časem odře a zašpiní,ale ku.va ,to se nedělá :evil: Chtěl jsem jim to tam nechat na opravu,ale mi vysvětlili,že to vyleze zase znovu.A z práce znám,jak vypadá opravovaný komaxit-katastrofa,tak jsem to raději odvezl.No a náklady na celkovou renovaci jsou následující:
190,- vyzutí a přezkoušení rovnosti(1 ks-na opravu)
550,- oprava(precizní práce-límce a vnitř.dosedací plochy obrobeny)
2380,- kyselina+lakovna
500,- zhruba-obutí,vyvážení-nalepov.závaží-žádné olovo na hovado na límec
800,- delší šrouby-zatím nemám(1 ks 49,-)
---------------------------------------------------------
4420,- + 2000,- nákup starších alu kol : celkem 6420,-!!!!!!!!!!!
ale protože jsem chtěl origo Lancia,tak jsem s tím počítal :lol: .Kdybych neměl Lancii,tak bych vzal za 8000,- nový,včetně šroubů a měl bych po starostech a lítání.
Takže konečný ceny jsou na světě:
190,- vyzutí a přezkoušení rovnosti(1 ks-na opravu)
550,- oprava(precizní práce-límce a vnitř.dosedací plochy obrobeny)
2380,- kyselina+lakovna
850,--obutí,vyvážení-nalepov.závaží-žádné olovo na hovado na límec+výměna kol v servisu
396,- obyč. šrouby(12 ks)
650,- pojistné šrouby

----------------------------------------------------------------
5016,- + 2000,- nákup starších alu : celkem 7016,-kč :shock: :shock:
A až nafotím,tak pošlu foto,je to proti těm plechům,co jsem měl doteď NEBE A DUDY,nebo jak se to říká :lol:
Fiat Tipo 1.4 16V 2017
Ex : Lancia Delta II 1.6 8v
Ex : Lancia Kappa 2.0 20V V.I.S.
Ex : Lancia Thema 2.0i.e.
Ex : Fiat Tipo 1.4 i.e. DGT

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

#58 Příspěvek od Dresik 28 »

To jak jim to vylezlo podle způsobilo, že to pořádně neodmastili, když to stříkali.
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Uživatelský avatar
Szozda 190
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 3340
Registrován: sob led 13, 2007 00:28
Bydliště: Brno--608753688
Kontaktovat uživatele:

#59 Příspěvek od Szozda 190 »

Jak říkáš-a taky je zajímavý,že místa,který "sjeli" na soustruhu,jsou bez jedinné chybičky-absolutně dokonalá barva :roll:
Fiat Tipo 1.4 16V 2017
Ex : Lancia Delta II 1.6 8v
Ex : Lancia Kappa 2.0 20V V.I.S.
Ex : Lancia Thema 2.0i.e.
Ex : Fiat Tipo 1.4 i.e. DGT

Uživatelský avatar
Vladimír 82
Příspěvky: 2861
Registrován: úte lis 22, 2005 17:18
Bydliště: Brněnsko, telefon 603 834 810
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od Vladimír 82 »

nechci ti do toho kecat, ale za sedmicku by uz byli mozna aji novy kola. ne?sice chapu, ze jsi chtel origo lancia, ale i tak...kazdopadne to cloveka pekne vytoci, kdyz chce mit neco super pekny a nejakej fušer mu to zmasti....ja bych toho lakyrnika zbicoval a pak mu ty rany posolil :lol:
Lancia Y10

Odpovědět