zimní starty

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Zpráva
Autor
theo

#31 Příspěvek od theo »

to Tomáš: benzín startování jako takový moc neusnadní, nevzněcuje se kompresí jako nafta, to by pak benziňáky nepotřebovaly svíčky. Jde o to, že spolehlivě rozpustí parafín v naftě

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

no pokud vim tak kdyz se uz vytvori parafin tak ho benzinem nerozpustis,mel sem ho uz jednou v aute kdyz jsem cistil nadrz.pustilo to jen trychlorem
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

theo

#33 Příspěvek od theo »

No mě to naštěstí vždycky rozpustilo... většinou to při těch mrazech není zdrclý úplně, ale takovej bílej zákal (kterej ale stačí na chcípnutí motoru) a na to se benzín ještě chytá.

David0

#34 Příspěvek od David0 »

S tím startováním vás fakt lituju. Já mám Y 16V a zatím i v -25 vždy napoprvý... Ale to je benzín..
Mám ale jinou otázku. Je jasný, že když je motor studenej a chcete přidat hodně plynu, tak to vůbec nezabere a motor začne mít divnej zvuk atd. Prostě mu to viditělně nedělá dobře a nechce se mu do výkonu. Ale poslední dobou mi to dělá třeba i po 10 min jízdy... Pak se to sice spraví, ale tak dlouho by to dělat nemělo, ne?? Nebo jak to je s vysokou zátěží studeného motoru a po jaké době se může více zatěžovat??

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od Pavel 3 »

tohle vypadá jako problém s termostatem nebo s čidlem teploty já mám doma taky Ypsilonku s tímhle motorem a jede mi dobře už po dvou minutách ale teploměr mi leze nahoru hodně pomalu čekám na trochu normální počasí abych to pořádně vyzkoušel

Uživatelský avatar
Jirka 85
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1011
Registrován: pon led 16, 2006 23:50
Bydliště: Louňovice 739404942

#36 Příspěvek od Jirka 85 »

Obecne to muze taky delat labdasonda(zkusit odpojit), nebo svicky :? , ale jenom hadam

Bryx

#37 Příspěvek od Bryx »

mno ja mam Dedru 1.6 ie r.v. 1991 a najeto ma 116 000 hec sem 2. majitel takze supr stav a zrovna jak byly ty nejvetsi mrazy ted v zime u nas v Šumperku -30 tak lancka stala celej 1 tyden bez nastartovani venku v tech mrazech po tydnu jsem prisel a otocil klickem a naskocila jako by bylo 20 nad nulou :) coz sem valil voci jako bejk :D

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

Ale to je přeci normální! :D

Majec

Kontrolka na zhavice

#39 Příspěvek od Majec »

Skusal uz niekto vyrabat kontrolky na zhavice aby sa jednoducho a rychlo zistilo ze je zhavic spatny... :roll: ja sa oto pokusam ale zatial bez uspechu ak ma niekto nejake skusenosti napiste .. :D

Odpovědět