teplota vody v motoru

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od Pavel 3 »

můj bejvalej šéf si jednou u corvetty radši opsal výr. číslo co měl na řídící jednotce a podle toho zjistil že mu ho v servisu chtěli vyměnit udělal tam dusno ale pak když se mu vysypala převodovka tak už mu to nevzali do opravy

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od Richie 10 »

jo jo ...taky jsem o tomto uz slysel....nekdo mi rikal ze mu vymenili starter za starej...
Mazda 6 GH 2.5i Dynamic (Sport)
EX - Lancia Dedra SW 1.6 16v, EX - Lancia Dedra 1.6 ie
EX - Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v, Alfa Romeo 156 2.4 JTD, Alfa Romeo 33 1.5 4x4, Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

tu skrtici klapku bych asi vymenil,ale jestli ti delali celou generalku vrsku ,tak si myslim ze si to jeste sedne,tak chvilku vydrz a uvidis
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

honza: Ty termostaty jsou v něm příručce, která je tu ke stažení dedra servisní manuál. Tušim že je to ve 4. na str 65.
Karbec mám taky rád.. je tam co ladit, ale když stříkačka šlape jak má tak je to prostě dobrý.

Uživatelský avatar
Vladimír 82
Příspěvky: 2861
Registrován: úte lis 22, 2005 17:18
Bydliště: Brněnsko, telefon 603 834 810
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od Vladimír 82 »

taky mi ted zacal zlobit termostat, ale spis se jen zasekl. Trochu jsem ho poklepal a je to ok. Inu stary dobry kladivo :D

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

U několika fiatů jsem termostat řešil náhražkou z favorita za 150 korun. Většinou ho stačilo zmenšit, nebo vykuchat ten původní z hliníkového víčka. :D
to Honza 2: Ještě jsem přemejšlel o tom "Nebenschlusstermostatu" a myslim si, že slouží k tomu, aby když se v zimě zapne topení, tak aby teplá voda šla do topení (2.okruh) a ne do 1. spojovacího okruhu(nejkratšího).

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#52 Příspěvek od Honza 2 »

Čau. Tak jsem ten termostat vyměnil. Kůrky žádnej druhej termostat tam není. Ten výčnělek - když si pořádně prohlídneš motor, tak je to taková "trubka" která vede z jedný strany motoru na druhou pod výfukovým potrubím. Jestli to proudí i dovnitř, to fakt nevím.. Ale je to prostě součást chladicího systému a možná to slouží k rychlejšímu ohřevu. Po výměně termostatu zatím nevím, ale pořád se to moc zahřát nechtělo, ale jel jsem jen kousek... Pak jsem se pustil do výměny pravýho ramene, protože tam je čep v háji...
Jinak má smůla s lancií se prostě táhne dál... Když jsem kupoval tlumiče, tak mi poslali špatný přední a teď když jsem kupoval ramena a termostat, tak mi zase dali špatný ramena (menší čep, 15 místo 17). Nenapadlo mě že když to hledal podle VINu, že mi to nakonec dá blbě.. No nemám já prostě smůlu????? A to jsem se s tím doma 4 hodiny rval, protože to tam nešlo nasadit a když jsem to tam konečně všechno nandal tam přišel otec a změřil starej a novej.... Dovedete si představit, jak jsem byl na.ranej... Takže jsem to dneska šel vyměnit a budu zas odpoledne šroubovat... Už se fakt těším..

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#53 Příspěvek od Honza 2 »

Tomáš: - no jde o to, zda nebyla provedena "nevyžádaná výměna".... protože předtím sem sice měl taky spotřebu jak hovado (přecijen to žralo olej a lambda dávala blbý info), ale otáčky na volnoběh byly bez problému... "A proč by se to nevymontovalo...?? je to celkem drahá součástka a ten mladej frája na to má... tak až s tím přijede že s tím něco je, tak mu jí tam zpět za xtisíc namontujem....." Může to tak bejt, nemusí.. Ale je to zas DODO, takže jsem si včera doma dodělal... To je na dýl.. Prostě slušnej servis není..

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

To přejde. Lancie jsou jako víno- čím starší tím lepší. :D

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#55 Příspěvek od Honza 2 »

Já prostě fakt nemám štěstí... :cry: tak ty vyměněný ramena byly zas špatný. Ach jo. Další den mordování se a výsledek žádnej. Ramena co mají vedený pro tyhle auta (a dál Tipo, Bravo atd) jsou o cca 1-2cm kratší, takže je tam prostě nenandám... Takže jsem tam byl potřetí - opět bez úspěchu a už mi nejsou schopní pomoct. Takže mi nezbývá nic jinýho, než dneska jít do Fiata.. :( :cry:

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#56 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

no jo honza asi je to nejakej atyp to tvy auto, jinak ramena maji v autokelly za 1300/kus a v azure kolem 1100 .zkus to vyhledat na tom cd eper a kolik stoji tam, a jaky majji cislo katalogovy.
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od Richie 10 »

nejak mi ta Honzova Dedra zacina pripomoniat moji Dedru... :(
Mazda 6 GH 2.5i Dynamic (Sport)
EX - Lancia Dedra SW 1.6 16v, EX - Lancia Dedra 1.6 ie
EX - Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v, Alfa Romeo 156 2.4 JTD, Alfa Romeo 33 1.5 4x4, Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#58 Příspěvek od Honza 2 »

Není problém v ceně. Problém je v tom, že všichni výrobci ramen co nabízí Kelly prostě ty ramena dělají kratší, než potřebuju :cry: . Zkoušel 3 výrobce..a všichni špatně, ačkoliv dle katalogu označení odpovídalo... Jde o to, jestli se třeba rv 98 nějak nelišil...a katalogy to neobsahujou. Jinak jsem byl s přístupem Kelly nadmíru spokojenej -- vše ochotně vyměňili resp. vzali zpět, i když už to na autě bylo.. A v tomhle případě nebudu kupovat na dálku, protože reklamace by se děsně protáhla i prodražila...

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#59 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

tak to nejak zmer a musis chodit jen s metrem do obchodu.
jinak richi ma pravdu, uz by to chtelo zalozit tema honzovy dedry
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#60 Příspěvek od Honza 2 »

No taky sem si vzpomněl, že jsem převzal po Richardovi štafetu.. Ale myslím že to tak není... Já zatím stále spravuju auto po poruše... ale bohužel přitom narážím na samý problémy, nešiky atd... A to že to sem píšu - jednak si tím maličko ulevím :) ale hlavně to píšu abych se podělil o zkušenosti a ostatním kdyžtak tím pomohl..
Jinak do SWčka byl termostat první nutná dražší (nad 1000kč) investice za 20tkm. (čelní sklo nepočítám). A to že jsem se rozhodl auto nadále držet ve slušným stavu a tak jsem udělal tlumiče a teď chci to rameno - to je ryze preventivní záležitost a láska k autu... :)
VVT - pravda, zatím starosti, ale chci mít auto perfektní, i když ho možná budu prodávat.. Takže tak..
A abyste věděli, tak abych nezaložil - Honzovy Dedry- tak už sem nenapíšu nic!! :evil: :lol:

Odpovědět