volnoběh po ránu

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Fráňa 78

volnoběh po ránu

#1 Příspěvek od Fráňa 78 »

Mam takovej problém u svojí Delty 1.6 Gtie,po ránu když nastartuju a teplota se pohybuje okolo nuly vyhoupne se mi volnoběh na hodnotu 3000 ot/min což je zatraceně hodně nehledě na to že se z výfuku začne kouřit takovym stylem,že zahalim pár aut za sebou do neproniknutelný mlhy :cry: Když to po chvilce chcípnu a znova nastartuju tak už je fše OK.Neví někdo čim by to mohlo bejt????
A vůbec tak nějak přemejšlim že se ten volnoběh chová celkově divně,tak nevim jestli v tom má prsty nějáký vadný čidlo či co....

Uživatelský avatar
Jirka 15
Příspěvky: 905
Registrován: úte dub 26, 2005 19:30

#2 Příspěvek od Jirka 15 »

:lol: Je to normální. Funguje to jako automatický sitič. čím větší je zima tím větší jsou otáčky po staru. Běžně 1500 -2000. Ty 3000 ot. jsou běžné, když jde teplota do mínusu. Po chvilce by měl volnoběh začít postupně klesat, postupně jak se zahřívá hlava motoru až na 800 - 950 ot. při zahřátem motoru. Ten dým - to je pára (pokud není modrý a štiplavý :lol: to by moh být olej)

Uživatelský avatar
Jirka 15
Příspěvky: 905
Registrován: úte dub 26, 2005 19:30

#3 Příspěvek od Jirka 15 »

Jo a ještě: zhruba při 70 stupních se často stává, že začne kolísat (na chvíli, než se motor zahřeje uplně) - to je taky běžný jev.

Fráňa 78

#4 Příspěvek od Fráňa 78 »

Ne kouř neni modrý a štiplavý,takže je to OK.Nu jinak díky,přesně si popsal chování mojí Delty a jsem rád že je to normální a nezbude mi než si zasílit rádio až na mě zase bude nějakej pacholek troubit na samaforu že stojí za mnou a je totálně zahalenej v mojí páře :lol:

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

Myslim, že 3000 otáček je moc.

Karel9

#6 Příspěvek od Karel9 »

No 3000 je hodně.Vzadu na vstřikovači je servomotorek/ventil volnoběhu/ a ten je nejčastější príčinou problémů.Opatrně vyšroubovat a když je ta hřídelka co z toho kouká dobrá tak ji většinou stačí namazat olejíčkem na šic.stroje.

Odpovědět