Přehřívání 1,9 TD

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Mário

Přehřívání 1,9 TD

#1 Příspěvek od Mário »

Mám dotaz. mám Lancii Dedra 1,9 TD a stává se mi při razantní jízdě že se motor přehřívá? nevím ejstli je to ěnjaká chyba nebo je to normální. při běžné jízdě je tov poho,a le po dálnici se musím krotit a po městě také. Takže mi to docela štve!

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

#2 Příspěvek od Dresik 28 »

no mně se to normální určitě nezdá...zkontroloval bych hladinu vody, jestli třeba neubývá a pak jestli se spíná sahara, ale je divné, že zrovna na dálnici, kde je silný nápor vzduchu a tak by se to mělo v pohodě uchladit..
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Vojta 8

#3 Příspěvek od Vojta 8 »

JJ, je to divný jelikož na dálnici mi klesá teplota z 90 na 80. Viděl bych to jedině na nizkou hladinu chladicí kapaliny, případně na vadné čidlo.

Uživatelský avatar
Velys 44
Příspěvky: 325
Registrován: ned čer 19, 2005 21:40
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Velys 44 »

Jestli třeba nemáš přicpaný chladič. Nebo na něm není nalepené hodně bordela. Potom zkrz něj neproudí vzduch a když tomu dáš tak to nestíhá chladit.
Lancia Prisma 1.9 Turbo ds
Lancia Kappa 2,4 TDs

Mário

#5 Příspěvek od Mário »

Tak vody mám dost a neubývá to vím na 100%. Jinak chaldíč je ok co se týče ucpání, žádnej bordel na něm není. No mě jen zajímalo jestli se to stává normálně nebo ne. Tak to já se na to tedy kouknu! Jsem myslel jestli to není normální u těhle motorů.

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

normalni to neni,taky bych to tipl na spinavej chladic, zkus ho prosplichat VAPkou a nejakym odmastovadlem.
jinak kdyz jsem mel toyotu benzinovou tak mi to delalo kdyz jsem mel rozhozenej predstih.
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

Není špinavejj olejovej chladič?

Odpovědět