výměna vody tentokrát konkrétně u kappy

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Odpovědět
Zpráva
Autor
pz

výměna vody tentokrát konkrétně u kappy

#1 Příspěvek od pz »

sem se dival do tematu vymeny vody a nekdo rikal, ze nevypustil asi druhy okruh - no po pravde, ja sem pri vymene taky nedokazal z tama vytahnout celych 9 litru vody, ale asi jenom 7 a to sem se snazil sebevic...
jake s tim mate zkusenosti konkretne u kappy?

ps. proto sem si dal tu praci zjistit to, ze paraflu11 a glysantin 11 jedno a totez jsou, abych to nemusel vyplachovat :)

Martin 96

#2 Příspěvek od Martin 96 »

Ahoj, měl jsem před zimou úplně stejný problém, ale nepřišel jsem na to co s tím. Pokud se ti podaří po odvzdušnění vypustit úplně všechno, tak se mi prosím tě ozvi.

Uživatelský avatar
Marek 43
Příspěvky: 1592
Registrován: pát črc 15, 2005 21:41
Bydliště: Havířov

#3 Příspěvek od Marek 43 »

No tak já při výměně chladící kapaliny vytáhnu hadici z chladiče, co vyteče to vyteče a naliju modrý nebo červený( jakékoli značky ) fridex. To samé při případném dolití. Doliju jaký fridex mám po ruce ( každé nemrznoucí kapalině říkám fridex ) a neřeším to . U mé kappy jsem chladicí kapalinu ještě neměnil, jen jsem odpustil asi 2 litry a dolil fridexem , co jsem mněl v garáži aby to bylo aspoň na -30. Dúležité je aby fridex byl na hliníkové motory. Červený s modrým se míchat může, různí výrobci taky. V tomto ohledu zas takový pedant člověk být nemusí.
Subaru Legacy Outback, 2,5i
Kappa 2,4i na díly
Yamaha TDM 850

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

tak to nemusis ani hadici odpojovat ,na spodku chladice je kohoutek kterym ho vypustis, ja to vypoustel kdyz jsem menil termostat
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Odpovědět