spotřeba oleje

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#16 Příspěvek od Honza 2 »

No máš pravdu. Dedra resp. Lybra jsou malý auta. Pro nás nedorostlý to stačí, ale je fakt že místa tam tolik není.. No jeden čas se tu Lancie prodávala oficiálně ale proč tomu tak už není????

Návštěvník

#17 Příspěvek od Návštěvník »

Slyšel sem, že to blokuje Fiat, pod kterej Lancia spadá. Kdyby tu byl oficiální prodejce, tak bych tam slintal nad Thesisem :D

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#18 Příspěvek od Honza 2 »

No vidíš, a třeba kvůli takovejm jako my to radši blokujou.. :D

Mário 14

#19 Příspěvek od Mário 14 »

Měřím 196cm a taky se v dědře pohodlně vyspím....i s mladou ....když se celej zadek narovná, tak tam sjou 2m :D

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

a to mam mlada tak velkej zadek??? :lol: :lol: :?:
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Mário 14

#21 Příspěvek od Mário 14 »

U oleje mi vžycky dělalo problém špatné těsnění pod ventilovým víkem...ale když se dalo dokupy, nežerou skoro nic....u Kappy mi trošku pod víkem teče ale i tak jsem dolil necelej 1 litr asi po 8tkm

Mário 14

#22 Příspěvek od Mário 14 »

....zase tolik ne! :wink: ....abych vám to psaní nezarazila 8)

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

ajejej :? ono to tak jen vyznelo :lol:
ale dobry ne? :P
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#24 Příspěvek od Honza 2 »

Dobrý.. :P .. Tyjo koukám že tady jsou samý vyrostlý lancisti.. To až půjdeme do tý Zoo, tak to bude vypadat jako že jdou tatínkové s dětma... ale zase to bude mít výhodu - budu to mít levnější :-)

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#25 Příspěvek od Honza 2 »

Ale Mario, musíš uznat že i přez tu skutečnost že se tam vejdeš ty, mladá i ten její zadeček.. tak je Dedra malá.. především místo na zadních sedačkách je poměrně malý a to že jsem skrček a tak mám sedačku posunutou normálně. Natož když tam sedí takovej dlouhán jako ty.. Ale bavíme se o motoru...
Ležel jsem teď pár dní pod autem a koukal že mám maličko poblitou vanu, tak jsem přetáhnul šrouby a uvidíme. Ale jen maličko, protože ten olej fakt prakticky neubejvá. Spíš budu potřebovat vyměnit gufera u rozvodovky na hnacích hřídelích, protože jsou netěsný, což mi ostatně řekli i na zimní prohlídce...

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

:lol: jestli tu vanu nemas poblitou jeste od velikonoc :lol: :lol:.
jinak ja taky koukal na uniky oleje a mam tam taky nejakej orosenej spodek :cry: ,ale je to ze serva co jsem videl,pockam jak budu zase menit v motoru a pak to opravim
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Richie 10 »

Tak to mate jeste dobry....ja tam nemusim ani koukat...po me vzdy zustane zancka na zemi :)

only bmw

#28 Příspěvek od only bmw »

a proc by mel jako fiat blokovat prodej lancii v cr,proste se tady spatne prodavali a maji povest ze jsou to sracky.Si pamatuju kdyz fotr kupoval themu v roce 1993,funglovou v dieselu a plne palbe,teda akorat tam chybely el sedacky,ale jinak vse tam bylo,tak za ni daval 1.480.000,-
Je pravda,auto jezdi dodnes a na motor se od te doby nesahlo a to ma nalitany skoro 700 t km.Co je tam velke minus je skoro kazdorocni meneni cepu a tahel rizeni + silentbloky.Ale za tu cenu co ty dily stoji to ani nevadi,akorat ta prace.jinak ja mam bmw 525 tds 6v.pohodli v theme je bych rekl i lepsi,ale za to moc nedrzi na silnici.Takze se mejte a vsem Lanciim a Lanciistum hodne zdaru a najetych kilometru. :)

Martin 4

#29 Příspěvek od Martin 4 »

only bmw píše:a proc by mel jako fiat blokovat prodej lancii v cr,proste se tady spatne prodavali a maji povest ze jsou to sracky.Si pamatuju kdyz fotr kupoval themu v roce 1993,funglovou v dieselu a plne palbe,teda akorat tam chybely el sedacky,ale jinak vse tam bylo,tak za ni daval 1.480.000,-
Je pravda,auto jezdi dodnes a na motor se od te doby nesahlo a to ma nalitany skoro 700 t km.Co je tam velke minus je skoro kazdorocni meneni cepu a tahel rizeni + silentbloky.Ale za tu cenu co ty dily stoji to ani nevadi,akorat ta prace.jinak ja mam bmw 525 tds 6v.pohodli v theme je bych rekl i lepsi,ale za to moc nedrzi na silnici.Takze se mejte a vsem Lanciim a Lanciistum hodne zdaru a najetych kilometru. :)
Ahoj BMW. Jak vidim tak se dari, dat v 93-tim za auto 1,5 mega asi nebylo neco obvykleho. Jinak tyto motory jsou jak pises takovy traktory, ktery najezdi klidne i tech 700 kkm. Co se tyce srovnani Thema a BMW5 asi vis, ze bys dostal hodne na zadek od Themy v serpentinach. BMW je fajn, kdyz je sucho a rovna cesta pred tebou (pro 90% lidi). Jinak motor 525 je na tom katastrofalne s chlazenim a proto mu praskaji hlavy (uz jsem mel tu cest a menil je 2x). Co se tyce 2,5 TD u Themy, je zase katastrofa netesnost oleje (doslova cednik).

only bmw

#30 Příspěvek od only bmw »

Jo tak tu palici jsem menil uz taky.Ja vim ze bmw neni kdo vi co.Je to spis brany tak ze je to nejaky pozdvizeni kdyz ma nekdo jak se rika "bavoraka".Problemy s nim jsou take a to nemluvim o spotrebe oleje.
S tim tecenim tata problemy nema.Je pravda ze motor nechal pretesnovat v roce 97,ale od te doby je klid.Teklo to okolo cerpadla,tam je pry slabe misto.Ja s lancii jezdim velice rad.Vim ze mne nikdy nezklame.Jeli jsme s ni dokonce na otocku na konec holandska a zpet.Tam odpocivala asi tak 3 hodiny,a uz jsme ji davali knedlu spatky do republiky.Otec rikal ze bude experimentovat s motorem,meni tam olej kazdych 9t km,dava tam polosintetiku a rikal ze na motor se sahat nebude.Az klekne tak klekne.Tak jsem zvedav kolik vydrzi.Rikal ze uz slysel o 1.300 000.u bmw mam 220 t a jak je pod minus 10,tak uz se mu moc nechce.Je pravda,to u te lancie nehrozi :)

Odpovědět