Výměna svíček u Kappy

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Milan 41

Výměna svíček u Kappy

#1 Příspěvek od Milan 41 »

Zdar lidi, tak jsem se včera chtěl mrknout na svíčky, abych věděl, jaký typ koupit, ale nebyl jsem schopen je vyndat :roll: :oops: (byl teda už celkem večer, ale stejně....)

Víte někdo, jak je odtud dostat? Kabely jsem odpojil, takovou tu lišty s kabely odendal, ale stejně tam drží na takovým litinovým tělese, který je přišroubovaný k motoru - je potřeba i tohle odšroubovat (nemám na to totiž vhodný šroubovák :?

Snad se mi podaří nahodit časem foto, ať je to jasnější :-)

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

ja se ti muzu podivat ale az v pondeli v dilne. stoji tam porad ten kombik s tim kouslym motorem.tak se tam mrknu a pisnu ti 8)
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

pz

#3 Příspěvek od pz »

cos to vubec odmontoval?

hele, po odpojeni baterky (jinak ti bude blikat kontrolka lektroniky...) oddelas ten prostedni kryt na viku (3 imbusy) a vytahnes budici kabely z tech malych cernych krabicek a ty pak odsrubujes (impedancni ridici civky (5x dva sroubky), ktere jsou v jednom tele s kontaktem svicky)
pak veznes golu s aspon 25cm dlouhym nadstavce, orech na svicky (ma gumu, aby ta svicka tam drzela) a vytahnes to - bacha na spadnuti bordelu do valce...
co se typu tyce, zjistil sem, ze doporuceny typ se mi neshodoval s origosem (coz je ostuda, protoze svicky se maji menit co 30-50k) - no co dodat, na svicky soudruzi v italii pri servise zapomeli.... dal sem ty nkg podle typu shodne s origosem (byly to ngk s dalsim popisem lancia)...

Milan 41

#4 Příspěvek od Milan 41 »

No, nějak jsem to nevychytal a oddělával jsem něco jiného.. zjistil jsem to už včera večer v ePERu (tom servisním programu na Lancie) - na první pohled to fakt vypadalo jako budící kabely ke svíčkám... :oops: :oops:

Příště už fakt ve tmě nebudu rozdělávat nic 8)

Odpovědět