Startér

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

Startér

#1 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

nevite nekdo nahodou jestli je shodnej starter,pripadne jen civka z kappy s themou? uz mi parkrat neslo nastartovat a dneska to byl kazdej druhej start. :? nevim jestli kdyz to rozdelam ji budou mit skladem. a starter na themu tady u nas nekdo prodava v inzerci levne.
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Jindra 49

#2 Příspěvek od Jindra 49 »

Nepíšeš, Tomáši, proč Ti to nešlo nastartovat, ten problém může být klidně i mimo startér, takže
- spíná Ti spínač na startéru - dostává spín. cívka ( solenoid ) napětí
- přichází napájení ke spínači na startéru a je po sepnutí i na výst. kontaktu napětí ( bývá znečistěný, opálený, zkorodovaný a nebo "vyžvejkaný" spínací kontakt )
- další problém je zanešený komutátor rotoru - stačí vyčistit a zaškrábnout lamely - a nebo jsou zcela opotřebované uhlíky
Toto jsou podle mé zkušenosti nejčastější problémy, pokud pominu spálený a nebo přerušený rotor či stator ( ale to nebývá až tak častá závada )

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

tak sem ho celej rozdelal vycistil a slozil. nova civka stoji 1900 tak na to prdim,treba pomohlo vycisteni.zatim mi to znova neudelalo. :lol:
jinak henry poznam jestli jë to civkou nebo ne,to jsem vedel akorat jsem tam zamyslel dat z themy ale ten nepasuje.takze jen oprava a zatim dobry :)
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Martin z Blanska 79

#4 Příspěvek od Martin z Blanska 79 »

Klidne to mohlo byt uhlikovym prachem ve starteru - pokud byly jinak uhliky dost dlouhy... Stalo se mi to pred dvema lety v chorvatsku (Prisma 1600) - starter ani necvakl.... Tak pritelkyne drzela klicek ve startovaci poloze a ja sem mlatil drevenym klackem do starteru a vzdy to pak krasne chytlo. Doma sem to rozdelal, vycistil a pak zas 50.000 km pohoda.....

Odpovědět