Tempomat

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

Tempomat

#1 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

hele kamaradi nemate nahodou nekdo v kappe tempomat? uvazuji ze bych si ho tam nechal dodelat a tak bych rad nejakou informaci o tom kde by mi to mohli pridelat. :lol:
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5440
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Dan 1 »

Já ho nemám a ani mi nechybí. Pak člověk trochu zpohodlní.

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

vsak o tom to je :lol:
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#4 Příspěvek od Honza 2 »

Tomáši a myslíš že ho využiješ?? Vždyť naše dálnice jsou věčně plný a jet ustálenou rychlostí snad ani nejde..

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Richie 10 »

tempomat neni jen na dalnici...je to paradni vec...kdyz projizdite vesnici....date si 58 km/h a vsichni vam muzou... :) je to super vec...
Mazda 6 GH 2.5i Dynamic (Sport)
EX - Lancia Dedra SW 1.6 16v, EX - Lancia Dedra 1.6 ie
EX - Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v, Alfa Romeo 156 2.4 JTD, Alfa Romeo 33 1.5 4x4, Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0

Kuba 39
Příspěvky: 49
Registrován: čtv kvě 19, 2005 12:35
Bydliště: Hradec Králové, Karviná

#6 Příspěvek od Kuba 39 »

Tempomat je zbytecnej, kdyz uz neni standardne v aute.

Jestli se Ti chce utracet, kup si radsi toho parkovaciho asistenta (i kdyz ja bych spis preferoval parkovaci asistenku jako v reklame, co loni bezela v televizi - myslim, ze to bylo na FA a ta zenska tam navigovala toho chlapa tak, aby prorazil ten hydrant, nebo co to tam ti amici na ulicich maji :lol: )

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

jo o tom sem taky premyslel,ale chtel bych i tempomat :cry:
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#8 Příspěvek od Honza 2 »

Udělej radši repasi turba, než toto.. :)

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

:lol: jo honzo to nemusim,turbo je v poradku,a vse ostatni taky,sehnali jsme kontakt na borce z fiatu a ten mi za 500 projel cely auto diagnostikou i za jizdy abych videl jaky hodnoty vsechno ukazuje,(vaha vzduchu,vyk.krivka atd.) vse je v poradku,a dokonce i ten EGR ventil kterej sem zalepil nevykazuje ze by s nim neco bylo. takze koureni musim vydrzet,leda jeste zkontrolovat vstriky.ale rikal mi ze to neni tak hrozny na italsky auto :lol:
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Milan 41

#10 Příspěvek od Milan 41 »

Parkovacího asistenta mám doma v krabici, ještě jsem se neodhodlal rozebrat půlku auta, abych ho nainstaloval... Ale přítelkyně bez toho odmítá parkovat :lol:

mr

tempomat a ine

#11 Příspěvek od mr »

zdravim vsetkych:

tiez mam kappu 2.4jtd a tiez som uvazoval o tempomate, co je podla mna super vec. Otazku ale vidim v tom ako komplikovane je jeho dorobenie, co neviem... V pripade mojho stareho passatu tdi to bola len zalezitost vymeny lavej packy za vymenu packy s tempomatom a pripojenie suvisiacich konektorov (t.j. vsetky tdi motory maju zabudovany tempomat od vyroby). Otazkou teraz je, ci je takato jednoducha operacia mozna aj u kappy? Orientuje sa niekto v tejto problematike? Podla mna by to mohol ist -> riad.jed. je bosch tak isto ako to je pri tdi... Ak by to neislo takto jednoduchym sposobom tak to samozrejme nema zmysel.

a ked uz pisem tak mam este zopar otazok na kappu:
* nevie niekto ako sa ma spravne osetrovat kozenny interier alcantarra?
* z prednej napravy sa mi pri prejazde velkych nerovnosti (dier) ozyva buchot - neviete co to moze byt?

diky za nazory a odpovede!!!

Milan 41

#12 Příspěvek od Milan 41 »

Mr: Ošetření alcantry je velmi jednoduché - buď suché nebo mokré vysávání, je to hodně odolnej materiál a nevyžaduje zvláštní údržbu - tak nějak to píšou i v manuálu (kterej máš na hlavní stránce....)
A ten buchot, co takhle silenbloky? Předek je hodně těžkej, takže jsou dost náchylný na vyklepání... Kus okolo 750 Kč...

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

tak tak silentbloky a nebo rovnou cepy :cry:
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Návštěvník

#14 Příspěvek od Návštěvník »

multitalented, tomas: dik za odpovede. zvlast ten manual som si nevsimol a nakolko ja mam len taliansky tak mi to dost pomoze.

Inak este raz k tomu tempomatu - vsimol som si, ze v tomto ceskom manuale vobec nie je moznost tempomatu, kym v mojom talianskom uz je (r.v. 2000). takze sanca stale zije!!!

pilkar

tempomat Lybra

#15 Příspěvek od pilkar »

Zdravím vespolek!
plánuju na jaře Lybru SW 2.4JTD :D a potřeboval bych se zeptat Vás, kteří ji máte a máte manuály, jestli je tam někde zmíněn tempomat... Pořád někde "cárám" po dálnicích. Teď mám P406 Break Hdi :wink: a noha mě bolí už když na tu dálnici pomyslím... :roll:
Díky předem za reference.

Rosťa, UH

Odpovědět