Turbína

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Zpráva
Autor
Vít

Turbína

#1 Příspěvek od Vít »

Tak se mi stalo, ze jsem koupil DELTU 1.6 HF turbo a borec prede mnou tam narval turbinu z dvoulitra HF. Ze zacatku me to prislo jako dobra sranda, ale nevim ted co s tim! To auto je do 5000 otacek uplne tuhe, to uz favorit jede lip. No a jak se to prehoupne pres 5000 tak me ukazatel tlaku turba skoci az za okraj stupnice a zacne to treba i na dvojku hrabat jak zbesile i v osmdesatce. A ta nejvetsi sranda je v tom ze normalni turbo tlaci asi 1atmosferu, jenze tohle tlaci 1,5atm. Coz v konecnem dusledku vede k tomu, ze v 6000otackach pretlaci palivove cerpadlo a zase konec, proste totalni omezovac, ktery ten motor zarizne v nejlepsich otackach. Jeden kamos mi radil dat tam druhe nebo silnejsi cerpadlo! Muze to ten motor prezit????

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Pavel 3 »

bojím se že to nebude tak jednoduchý to celý sladit

Lumír

#3 Příspěvek od Lumír »

hmm......problém...seřídit tlak na turbíně,když je s jiného auta je fakt problém.můžeš zkusit hýbat ze šroubem na tlakové regulaci-měla by tam být,ale moc tomu nevěřím.myslím,že ani ta pumpa ti nepomůže-je tam moc vzduchu a málo benzínu-prostě chudá směs-vstřiky mají krátké impulzy.pokud tam je karbec-malá hlavní tryska,ale zvětšit ji nepomůže,protože v něm budou úplně rozhašené tlaky.to turbo má prostě jinou chrakteristiku výkonu a asi to nedáš.... :( napiš jak si dopadl,samotného mě to zajímá)

Martin integrala

turbo

#4 Příspěvek od Martin integrala »

Tak tenhle broblém mám taki,ještě že je na budiku doraz,Já mám Lancii 2 litr integr a tlačí my 1,8bar potom vypne elektrika,tak že skok a honem zase tlačá nesmysl,jenomže potom už nic,.Prostě pokaždý jinak a nevim co stím.Tak až někdo bude něco vědět tak pomoooc.

Vít 50
Příspěvky: 79
Registrován: pon črc 18, 2005 19:00
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

#5 Příspěvek od Vít 50 »

A to tam máš originál turbínu, nebo nějakou extra navíc??? Integrála má originál tlačit kolik???

Raptor.1
Příspěvky: 34
Registrován: pon čer 06, 2005 15:45

Re: turbo

#6 Příspěvek od Raptor.1 »

Martin integrala píše:Tak tenhle broblém mám taki,ještě že je na budiku doraz,Já mám Lancii 2 litr integr a tlačí my 1,8bar potom vypne elektrika,tak že skok a honem zase tlačá nesmysl,jenomže potom už nic,.Prostě pokaždý jinak a nevim co stím.Tak až někdo bude něco vědět tak pomoooc.
1,8 baru je NAPROSTO nesmyslná hodnota i pro Integrale. Dedra Integrale (dvoulitr, osmiventilová hlava) v sérii tlačí 0,95 baru a po chiptuningu u Hörmanna se plnící tlak zvýšil na 1,3 baru a je to docela dost. Myslím, že přes 1,5 baru by tyhle motory dostávat neměly. S tím Tvým tlakem bych se docela obával o motor (nebo aspoň o mezichladič - taky mi jednou bouchnul...)

Martin integrala

moje turbo

#7 Příspěvek od Martin integrala »

já to vím že by nemělá tlačit víc jak 1 bar,ale chyba je nejspíš v počítači a ještě někde jinde,ale kde,zkoušel jsem počítač z integráli bez katu a ten dával jenom 0,6 bar a nejelo to takže fakt nevím :?: :?: :?:

Uživatelský avatar
Jaroslav 11
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 132
Registrován: stř dub 20, 2005 19:43
Bydliště: Most

#8 Příspěvek od Jaroslav 11 »

Já si myslím že počítač na to nemá vliv,protože já u sví integrali mám před turbem ventil kterým reguluji tlak turba.Takže si myslím že problém bude někde v ovládání turba.Prostě to chce pořádně seřídit.

Raptor.1
Příspěvky: 34
Registrován: pon čer 06, 2005 15:45

#9 Příspěvek od Raptor.1 »

Počítač na to vliv má. Jestli myslíš tu tlačnou tyčku se závitem M6 na straně turbíny, tak tou jen seřizuješ míru otevření ventilu Waste-Gate, který pouští výfukové plyny obtokem turba při dosažení určitého tlaku. Určitého, tj. nejen maximálního. Ovšem vlastní otevření je proto iniciováno ŘJ, která pustí tlak do vzduchového ovládacího válce - když se podíváš po hadičkách, které vedou do toho válce, najdeš elektromagnetické ventily, napojené na ŘJ. Kdy a jak moc tam pouští a tím regulují průběh plnícího tlaku, závisí na použitém systému regulace - Lancia používala Overboost a Boost-Drive. Rozhodně bych s tou délkou tlačné tyčky moc nelaboroval, a když tak jen v omezeném rozsahu, jinak je to cesta jak přijít o motor. Když totiž moc omezíš otevření obtokového ventilu Waste-Gate, tlak přeplňování vzroste příliš a není pak už nic, co by jej mohlo regulovat... :-(((

Uživatelský avatar
Jaroslav 11
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 132
Registrován: stř dub 20, 2005 19:43
Bydliště: Most

#10 Příspěvek od Jaroslav 11 »

WASTE-GATE jsem neměl vubec na mysli.Já mám ventil dělanej a je umýstěnej na těch hadičkách k ovladacímu valci,a tím já si reguluji tlak turba jak potřebuji.Takže turbo mi muže plnit třeba 1,2 baru nebo 0,6 baru,jak budu chtít a je uplně jedno co tam dám za počítač.

Návštěvník

#11 Příspěvek od Návštěvník »

Systém Boost-Drive má na hadičce do ovládacího vzduchového válce elektrický ventil v sérii.
Ventil je dělanej, jo? Jestli sis ho dělal sám a jestli ovládáš techniku tak jako pravopis, tak lituju ten motor! :D

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#12 Příspěvek od Honza 2 »

No myslím že říct někomu aby si po sobě přečetl příspěvek lze i jemnějším způsobem, takže ubrat na adrenalinu.. Jinak Jarda má motor od profíka a stará se o auto velmi dobře.

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Richie 10 »

To Anonymní: No mistře pravopisu.....najdi mi v učebnici ....co znamená slovo "sis" :wink:
Mazda 6 GH 2.5i Dynamic (Sport)
EX - Lancia Dedra SW 1.6 16v, EX - Lancia Dedra 1.6 ie
EX - Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v, Alfa Romeo 156 2.4 JTD, Alfa Romeo 33 1.5 4x4, Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0

Návštěvník

#14 Příspěvek od Návštěvník »

"sis" je součástí hovorové řeči, která se v netových diskuzích používá docela běžně, což se o slově "umýstěnej" ovšem rozhodně říci nedá... Kdybych dbal na čistotu jazyka tak jako Ty, tak bych mu musel vytknout i koncovku toho slova, ale ta mi nevadí, neb je také hovorová, víš?

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#15 Příspěvek od Honza 2 »

Nebudem se tu vzájemně napadat, od toho ta diskuze není. Souhlasím s Anonymem že občas jsou ty příspěvky plný hrubek a že by si to lidi měli hlídat.. Ale jde to říct i normálně, aniž bys toho druhýho urážel.. Toť vše a zpět k tématu.. :)

Odpovědět