Zamrzlá řadící páka

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Odpovědět
Zpráva
Autor
keram25
Příspěvky: 80
Registrován: čtv srp 27, 2009 09:31
Bydliště: Střelice

Zamrzlá řadící páka

#1 Příspěvek od keram25 »

Zdravím pánové,
jak teď po ránu byly mrazy, tak mně na Deltě III zatuhla řadící páka - opravdu byla "zamrzlá", že když jsem měl zařazenou rychlost, nešlo mně vyřadit - po chvíli, kdy bylo auto nastartované a já držel sešlápnutou spojku, tak jsem to silou, opravdu silou vyrval a dal na neutrál. Po pár minutách, když se auto trošku zahřálo, šlo tam stěží něco zařadit, po chvíli to už bylo úplně v pohodě a řadilo se normálně. Další den jsem radši nechal vyřazené a to stejné, nešlo zařadit, nechal jsem auto chvíli nastartované a po chvíli to povolilo...
Napadá vás někoho, čím by to mohlo být? mě napadlo vyměnit olej v převodovce, ale máte někdo jiné nápady? Jiné roky to v zimě nedělalo...
Lancia Delta 1.9 JTD TwinTurbo
Lancia Kappa 2.0 16V Turbo - díly

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4574
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: Zamrzlá řadící páka

#2 Příspěvek od Karel 6 »

Problém je v řadícím lanovodu. Zkondenzovaná voda v bovdenu.
Dobrý je profouknout lanovod vzduchem, a následně prolít mazivem.( třeba berner s teflonem)
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

keram25
Příspěvky: 80
Registrován: čtv srp 27, 2009 09:31
Bydliště: Střelice

Re: Zamrzlá řadící páka

#3 Příspěvek od keram25 »

Díky za tip, dneska ráno u nás bylo lehce nad nulou a řazení šlo úplně v pohodě, tak jsem si říkal, jestli spíš někde nezamrzá voda, když je rozdíl mezi tím jestli mrzne nebo nemrzne. U oleje si myslím, že nula nedělá takový rozdíl, ten bude mít bod "tuhnutí" jinde. O víkendu se k tomu snad dostanu a zkusím to profoukat vzduchem a dostat do toho nějaké to mazivo. Ještě jednou díky!
Lancia Delta 1.9 JTD TwinTurbo
Lancia Kappa 2.0 16V Turbo - díly

Odpovědět