posilovač řízení

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brudrabrudra 482
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: pon dub 27, 2009 08:30
Bydliště: Orlová

posilovač řízení

#1 Příspěvek od Brudrabrudra 482 »

Jenom takový dotaz. Při parkování a vytáčení to začalo pištět. Pak to přestalo a ještě chvíli to šlo. A pak najednou posilovač řízení nejel. Nádržka na kapalinu je plná. Hnací řemen příslušenství je cca měsíc nový a napnutý. Takže čerpadlo posilovače řízení?
Lancia LYBRA - 1,9 JTD/2005 černometalická krasavice

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4574
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: posilovač řízení

#2 Příspěvek od Karel 6 »

Vyndej nádobku a vyčisti. Je v ní sítko. Pokud to nepomůže, je chyba v čerpadle.
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

Uživatelský avatar
Brudrabrudra 482
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: pon dub 27, 2009 08:30
Bydliště: Orlová

Re: posilovač řízení

#3 Příspěvek od Brudrabrudra 482 »

Sehnal jsem čerpadlo (Tomáš Oáza) a známý mi ho vyměnil. Všechno šlapalo. Ale teď začal být posilovač docela hlučný i když tlak je OK (otáčení volantem jde lehce), náplň je černá jako bota a pění. A někde mi to i ukapává - dělám duhové skvrny :? . Bohužel nevím, co mi tam po výměně dolil - jestli se mi tam teď nepere třeba minerál se syntetikou. Tak mám v plánu tam teď nalít čistič BG 108 a pak tu CENSORED vyměnit za original (Tutela GI-A) a zkontrolovat, kde to ukapává (doufám, že jen netěsní nějaká spona kolem gumové hadice). Akorát, jak se vlastně vypouští stará náplň? V nějakém návodu jsem našel, že odpojit vratnou hadici a svést ji někam třeba do petky (předem nejdříve vycucat nádržku). To jako ji odpojit od nádržky? nebo na druhé straně někde dole? přijde mi ale, že v obou případech to je výše než další rozvody, takže to z nich samo nevyteče. Anebo mám nastartovat, točit volantem a nechat ať to čerpadlo vytlačí do té petky?

Na jednom foru od Volva tam borec taky řešil hlučný posilovač a pěnění. Vyměnil kde co a nakonec to dělala ta nádržka, i když ten filtr pročišťoval. Takže Karlovu poznámku neberu na lehkou váhu! :-) Nejspíše na ni nakonec taky dojde. Akorát jsem u nás nesehnal novou nádržku. Až přes e-bay v německu.
Lancia LYBRA - 1,9 JTD/2005 černometalická krasavice

Uživatelský avatar
Baltik 615
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2549
Registrován: stř srp 03, 2011 07:59
Bydliště: Příbor, Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: posilovač řízení

#4 Příspěvek od Baltik 615 »

Já jsem měl v servu taky hnusný kekel. Než bych kupoval na proplach servoolej litr za 150kč, tak jsem sehnal obyč hydraulický olej a ten tam lil. Třeba i 5 výměn za sebou a nakonec to, co tam patří. Když odpojíš hadici z nádobky a nastartuješ, tak máš většinu vytlačenou ven, ale zavzdušníš si to, tak to moc nezdržuj.
Dedra_1.6_66_97''
Astra_1.6_55_99''
106_1.4_55_98''

Obrázek

Odpovědět