Diagnostika

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Odpovědět
Zpráva
Autor
katajos
Příspěvky: 9
Registrován: pát srp 31, 2018 19:28
Bydliště: Nový Bydžov

Diagnostika

#1 Příspěvek od katajos »

Zdravím, mám dotaz týkající se diagnostického modulu ELM 327 BT, který jsem si objednal, po přečtení komentáře u nějakého tématu, ale bohužel již nevím u kterého. Zajímalo by mě, jaké s tím máte zkušenosti ajaký software si k tomu pořídit (nejlépe freeware)? Zkusil jsem nahrát do telefonu Alfa OBD demo. Po spuštění následuje výběr auta atd a také se má nastavit jakou mám řídící jednotku a nevím jak to zjistím, nebo kde ji hledat. S tím souvisí i kde najdu zásuvku pro připojení diagnostiky? Auto: Lancia Lybra 1,9 JTD combi r.v. 2001 .

Uživatelský avatar
Jarda 591
Příspěvky: 836
Registrován: úte zář 27, 2011 18:15
Bydliště: Praha

Re: Diagnostika

#2 Příspěvek od Jarda 591 »

katajos píše: stř zář 12, 2018 18:46 Zdravím, mám dotaz týkající se diagnostického modulu ELM 327 BT, který jsem si objednal, po přečtení komentáře u nějakého tématu, ale bohužel již nevím u kterého. Zajímalo by mě, jaké s tím máte zkušenosti ajaký software si k tomu pořídit (nejlépe freeware)? Zkusil jsem nahrát do telefonu Alfa OBD demo. Po spuštění následuje výběr auta atd a také se má nastavit jakou mám řídící jednotku a nevím jak to zjistím, nebo kde ji hledat. S tím souvisí i kde najdu zásuvku pro připojení diagnostiky? Auto: Lancia Lybra 1,9 JTD combi r.v. 2001 .
Chce to nějaké heslo, které nemám ani já, jsme na tom stejně, jinak zásuvku najdeš za deklem u pojistek vlevo od volantu.
Lancia Lybra 1.9jtd SW
Fiat Croma 1.9 Mjet
ex. Fiat Marea 2.4 td
ex. Lancia Thema 2.0i - ukradena
ex. Fiat Regata 75 ie 3x
ex. Š 105 L

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4574
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: Diagnostika

#3 Příspěvek od Karel 6 »

Nepočítej že s tím že uděláš díru do světa.Tyhle hračky fungují jak chtějí ony samy. Když to rozchodíš, většinou to umí přečíst chybový kody-někdy jen číselně bez textu-, a nějaké live data.
Mám taky oný bazmek ,ale jen pro rychlou info na cestách. Live data mi fungují jak kdy,někdy ouplný nesmysly. Za mne nic moc,ale je to levný.
Jednotku máš EDC15,a zásuvka je u levýho kolene v kaslíku u pojistek.
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4574
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: Diagnostika

#4 Příspěvek od Karel 6 »

a měl jsem k tomu cd,kde byl program co jsem natáhl do tel. Koukám Jarda byl rychlejší
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

katajos
Příspěvky: 9
Registrován: pát srp 31, 2018 19:28
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Diagnostika

#5 Příspěvek od katajos »

:-) Díky za rychlé reakce. Žádné zázraky od toho nečekám, jde mi právě o možnost si doma nějak zjistit případné závady, abych nemusel hned někam do servisu. Hlavně teda jestli mi to vypíše něco, proč mi svítí kontrolka motoru :)

Uživatelský avatar
Jaromír 592
Administrator
Administrator
Příspěvky: 1401
Registrován: pát říj 01, 2010 18:16
Bydliště: Brno Komín 728887525
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

#6 Příspěvek od Jaromír 592 »

Na lybru dobře funguje multiecuscan, jak je to s bluetooth netuším , mám kabel.
Lybra 2.4 Jtd 135 koni - 100 ješte táhne.
Ducato 2,8jtd maxi 2005
Yamaha verisity 300

Odpovědět