Lancia Phedra 2.2 problém se startem.

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Odpovědět
Zpráva
Autor
pista
Příspěvky: 3
Registrován: čtv srp 23, 2018 10:57

Lancia Phedra 2.2 problém se startem.

#1 Příspěvek od pista »

Ahoj jsem tady nový a otec má problémy se startováním Phedry. Je to rok 2005, dovoz italie, 2.2 diesel, rozvody,olej a filtry jsou vyměněné plus nová baterka a dva roky ji vlastní. Začalo to tím že dojel domů a nešlo to nastartovat. Tak vymlátil baterku a nabil a pak chytlo. Pojezdil a pak zase. Diagnostika ukazovala čidlo otáček. To je vyměněné. Pak to nešlo nastartovat po výměně toho čidla. V servisu si nevěděli rady tak jsme to odtáhli domu na laně. Po cestě jsme zkusili léčbu šokem a dali jsme tam 5ku a auto chytlo a jezdilo cca 4 měsíce. Ted v poslední době to blbne zase. A když to nešlo nastartovat tak se zkusil startovací sprej a na to to chytlo a zas bylo na chvíli klid. A teď už i sprej nepomáhá. Chytne to na něj, ale motor nechytne. Pak jsem zkusil odpojit baterku a hned zapojit a chytlo hned. Teď uz ani sprej ani odpojení baterky nepomáhá a je jedno jestli je motor teplý nebo studený. Diagnostika ukazuje viz příloha. Jinak po nastartovani motor jede jak má. Zkusili jsme i sprej na čištění turba a egr. Co mi poradíte. Děkuji za radu. 😉 Jara
Přílohy
IMG_20180823_130619.jpg

Uživatelský avatar
E-čertík 92
Příspěvky: 1786
Registrován: úte pro 13, 2005 10:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Phedra 2.2 problém se startem.

#2 Příspěvek od E-čertík 92 »

starter.
Ex: Fiat Croma 2.0I-E Turbo
Ex: Lancia Thema 2.0I-E 16V
Ex. Lancia Lybra 2,4 JTD
Ex. Lancia THESIS Emblema 2,4 JTD-M

pista
Příspěvky: 3
Registrován: čtv srp 23, 2018 10:57

Re: Lancia Phedra 2.2 problém se startem.

#3 Příspěvek od pista »

Motor točí jak zběsilý. S motorem to az hází jak točí. Zkoušeli jsme i přes kable. Mám 91Ah s obsahem 2,7 ccm. Jestli to neroztočí třeba více. Nad startérem jsme taky uvažovali ale baterka je půl roku stará a ma tam exide premium 77Ah.

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4574
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: Lancia Phedra 2.2 problém se startem.

#4 Příspěvek od Karel 6 »

Egr vyndat a vyčistit ručně, tlak paliva z podávacího čerpadla ?
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

pista
Příspěvky: 3
Registrován: čtv srp 23, 2018 10:57

Re: Lancia Phedra 2.2 problém se startem.

#5 Příspěvek od pista »

Zítra jde do servisu tak snad na něco příjdou. Teď to musí být všechno tak pročištěné po tom co to spolykalo čističe brzd a startovacího spreje a ještě sprej na čistění turba a egr. Všechny usazeniny musí být teď pryč. :D Tlak paliva jsem nezkoušel. Ale po nastartovaní auto jede jak má. Jen ty starty.

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4574
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: Lancia Phedra 2.2 problém se startem.

#6 Příspěvek od Karel 6 »

Zapomeň že čističe odstraní usazený karbon. Zy jen tak povrchovou špínu a čerstvé saze.
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

Odpovědět