převodovka HF vs GT ie

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomytbt
Příspěvky: 80
Registrován: čtv čer 07, 2012 09:18

převodovka HF vs GT ie

#1 Příspěvek od tomytbt »

Zdravím, tak jsem si předloni dovezl dvě převodovky jedna z gt a druha hf , ale nejde poznat která je která, dá se to nějak vizualně poznat nebo je někde nějaké číslo ? Další věc je že když použiju převodovku z gt na hfko tak bude kratší, zase tak o moc to není ale něco je, jde mi o 5. kolečko, někteří mi říkali že z TD verze se dá použít a bude to skoro stejné jako u hf, páč gt verze má max 185 a už při 130 to bude točit hodně. Jde mi o to že chci zrepásnout převodovku a chtěl bych si ji poskládat jako kratší ale zase když zařadím 5. stupen tak aby se s tím dalo v klidu i jezdit. Případně z čeho jiného by se dalo použít to 5. kolečko. Jo a dá se sehnat nové ? nebo má někdo možnost sehnat ? Díky moc za radu.
Přílohy
prevodovka.jpg

Honza 2.0 16v
Příspěvky: 470
Registrován: pon čer 13, 2005 21:17
Bydliště: lomnice nad popelkou

Re: převodovka HF vs GT ie

#2 Příspěvek od Honza 2.0 16v »

nejjednodušší věc je rozebrat to co máš, nakrabičkovat co z čeho je a u jednotlivejch koleček spočítat zuby a z toho poměry.. pak dle toho co jde a nejde zaměnit naskládat to co ti vyhovuje (resp. charakteru motoru a způsobu použití auta..)

pokud neznáš kódy a co to je zač je potom zbytečný cokoliv řešit na internetu.. diskuzí na tohle téma je mnoho - řešit komu to kolik a kdy točí taky... mechanickej převod je mechanickej převod a s tím jak proměřuje nejen tachometr, ale i otáčkoměr (mě v coupe při 7000 ukazuje téměř 8, na omezovači , kterj nastává při 8000 někde kolem 10000..) se nikdy nikdo neodbral výsledku.. řešit pak při tý přesnosti 3km/h a 20ot/min je nesmysl..
coupe 2.0 16v NA (>200PS/8000rpm)
tipo 2.0 8v -> 16v
Giulietta 125kW
156 SW 2.5 V6
feličita kit car
VW GII 2.0 16v
ex: stilo 2.0 16v, bravo HGT

Odpovědět