Lybra 1.9 JTD prodřený chladič

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Odpovědět
Zpráva
Autor
rammstein
Příspěvky: 230
Registrován: sob zář 10, 2016 10:57

Lybra 1.9 JTD prodřený chladič

#1 Příspěvek od rammstein »

Chlapi, řešil jsem nedávno utíkající chladič. Dvakrát se mi během asi 10 dní stalo, že jsem přišel k autu a pod ním louže chladicí kapaliny. Zvláštní bylo, že většinu času netekl a jenom nahodile (v těch dvou případech) uteklo asi půl litru nemrzky. Zkusil jsem přísadu na zacelení chladiče, to bylo bez výsledku a na chladiči nebylo přes saharu přímo vidět, jestli teče chladič nebo nějaký spoj, koleno atd.
Chladič byl proklepaný od límce ventilátoru, který ač by se neměl chladiče dotýkat, tak do něj klepal tak dlouho, až vznikla dírka. Chladič jsem nechal zalepit, zkušebně natlakovat a už je zase zpátky v autě. Límec jsem po stranách trochu polepil, aby byl od chladiče asi o 2 mm dál a ten růžek, který dělal neplechu jsem pro jistou ještě trošku obrousil. Auto je nebourané (všechny nosníky i karosářské díly jsou původní), tak nevím, jestli to byla nějaká anomálie konkrétního kusu, ale radši bych se na to být vámi podíval a zkontroloval, jestli vám taky sahara neklepe o chladič. Protože si dokážu živě představit, že to nastane v létě v tu nejmíň vhodnou chvíli.

Tohle je to místo. Sahara je na obrázku ale vzhůru nohama, takže to bylo ve spodní třetině chladiče.
140423W5.jpg
ex. Lancia Lybra 1.9 JTD 85 kW
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

Odpovědět