Lancia Lybra 1.9 77 kW - spotřeba

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pavel 104
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 3722
Registrován: stř bře 01, 2006 09:55
Bydliště: Praha 3

Re: Lancia Lybra 1.9 77 kW - spotřeba

#46 Příspěvek od Pavel 104 »

Jo i ne.
Se sl.dodávkou 77kW na cca 1,9t a nikdo mě na okrskách moc nepřejede.
Třeba zrovna tenhle týden. Slavkov - St.Hrozenkov, tam i z5, ani jeden přeze mě.
Řek bych, že to není o koních ani o váze. :finga: :finga: :finga: :supz: :supz: :supz:
Je to i o to , jak si to auto "vychováte". :rally:
Dedra SW 1.8VVT '97 třetí "Vinčenzovka" pro radost
Obrázek Když už je ten benzín řídkej, tak ať do motoru neteče zbytečně. :rally:
Lybra 2.0 VIS '99 čtvrtá na nákupy
T5 '12 v práci

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: Lancia Lybra 1.9 77 kW - spotřeba

#47 Příspěvek od black_sheep 666 »

přesně tak, lybra je bohužel celkem těžká a těch 77kW je na ní málo. navíc jsem nikdy neměl auto s takhle nízkým poměrem výkon/váha, takže je to i otázka s čím to člověk poměřuje. další věc je to pitomý přeplňování, který zrovna u Lybry nefunguje moc dobře. když už se to rozhejbe, tak to stačí, jenže reakce na plyn je zoufalá. resp. by mi to stačilo, ale nesmělo by to jezdil za tolik. prostě poměr spotřeba / dynamické schopnosti je fakt naprd.
zlatá stará Prisma Turbo DS - ta pocitově jela stejně, jenže tu jsem měl jen jako youngtimer na dojetí pro srandu a žrala míň :lol:
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: Lancia Lybra 1.9 77 kW - spotřeba

#48 Příspěvek od black_sheep 666 »

a taky je fakt, že jsem ji celkem roztahal :lol: a nebo jsem se naučil z ní ždímat opravdu maximum 8-)
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5440
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

Re: Lancia Lybra 1.9 77 kW - spotřeba

#49 Příspěvek od Dan 1 »

black_sheep 666 píše:nojo, vidíš, možná do těch podzemek to vlastně nepůjde. paradoxně v dnešní době zakazují vjezd ekologickým autům, které už si doma nikdo dávno nebastlí, ale smradlavý diesely tam klidně pustí. pravda že tam jezdím minimálně, ale občas přece a byl by fakt opruz řešit v té situaci kam s ním.
Tohle nemá nic společného s ekologií. V garážích se měří koncentrace oxidu uhelnatého (výfukové splodiny) , který od určité koncentrace způsobuje bolestí hlavy, zvracení a pak i smrt. V hromadných garážích jsoi čidla na CO povinností, čidla ostatních plynů si tam dá jen ten, kdo chce. Protože se v první řadě kouká na cenu, většina investorů to neudělá. V případě úniku plynu hrozí výbuch a požár, proto je vjezd têchle aut zakázaný.
Lancia Kappa Coupé 2.0t 16v
Lancia Kappa SW 2.0t 16v (RZ v depozitu)
Lancia Lybra SW 2.4 JTD

Fiskus
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 13, 2012 11:48

Re: Lancia Lybra 1.9 77 kW - spotřeba

#50 Příspěvek od Fiskus »

Pavel 3 píše:nechápu kde všichni jezdíte když vám připadá 77kw málo dynamický já jezdím momentálně puntem se 44kw a většinom mě spíš zdržujou ty auta okolo a když jsem náhodou na semaforu první tak všem ujedu o hodně velkej kus. Dost mě to vytáčí když kolem mě jezdí auta co mají třeba i 300 koní a zdržujou mě. Každou chvíli a to nejen tady čtu jak si někdo stěžuje že to je líný má to jenom sto koní apod. ale v provozu ty koně nikdo nevyužívá
:lol: ve měste je 44kw střela protože je zpřevodovaný právě do města a zrychluje cca do 50 :) v takovém režimu se oturbený motor ani nevzpamatuje a majitel nemá potřebu ho dráždit protože by ti najel do kufru nebo by v největší akceleraci musel dupnout na brzdu, asi by to moc ekonomické nebylo. Ve svých 44kw můžeš prostě furt mít plný plyn a nic se neděje :) Do města výkon není potřeba, ale v prvním kopečku za městem už s takovým autem skoro nadávám - jsem zvyklý na záběr a občas se mi stane že zapomenu, šlápnu na plyn s blinkrem najedu ke středové čáře a pak si uvědomím že dělám blbost a potupně se zařadím zpátky za autobus/náklaďák a nějak to přetrpím :D takže tak, každému vyhovuje něco jiného, nejlepší je mít auta dvě, jedno na delší štreky a jednu městskou krysu.

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: Lancia Lybra 1.9 77 kW - spotřeba

#51 Příspěvek od black_sheep 666 »

Dan 1 píše:
black_sheep 666 píše:nojo, vidíš, možná do těch podzemek to vlastně nepůjde. paradoxně v dnešní době zakazují vjezd ekologickým autům, které už si doma nikdo dávno nebastlí, ale smradlavý diesely tam klidně pustí. pravda že tam jezdím minimálně, ale občas přece a byl by fakt opruz řešit v té situaci kam s ním.
Tohle nemá nic společného s ekologií. V garážích se měří koncentrace oxidu uhelnatého (výfukové splodiny) , který od určité koncentrace způsobuje bolestí hlavy, zvracení a pak i smrt. V hromadných garážích jsoi čidla na CO povinností, čidla ostatních plynů si tam dá jen ten, kdo chce. Protože se v první řadě kouká na cenu, většina investorů to neudělá. V případě úniku plynu hrozí výbuch a požár, proto je vjezd têchle aut zakázaný.
jedna věc je CO, druhá věc jsou pevné částice :) jasně, u LPG existuje riziko výbuchu, ale od toho jsou tam kontroly po roce a ty systémy už jsou dneska hodně vychytané.
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
Krwel 146
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1983
Registrován: pon zář 18, 2006 20:53
Bydliště: V lese hnedka u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Lybra 1.9 77 kW - spotřeba

#52 Příspěvek od Krwel 146 »

Jelikož je LPG alternativa, tak je tam paradoxně vyvíjen větší tlak na bezpečnost. Obecně je LPG bezpečnější, jak ostatní paliva, ale problém je, že je těžší, jak vzduch a tím pádem se drží při zemi a to je jeho největší zlo v podzemních garážích.
Lancia Kappa 2.4 JTD SW "Parníček"
Lancia Dedra 2000 Turbo Egoistka

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5440
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

Re: Lancia Lybra 1.9 77 kW - spotřeba

#53 Příspěvek od Dan 1 »

black_sheep 666 píše:jedna věc je CO, druhá věc jsou pevné částice :)
Pevné částice ve veřejných garážích nejsou důležité, tam se sleduje jen to, co způsobí rychlou škodu ať už na zdraví nebo majetku. Diesely jsou zakázané v těch uzavřených prostorech, kde se počítá s dlouhodobým pobytem (sklady, výrobní haly atd.).
Lancia Kappa Coupé 2.0t 16v
Lancia Kappa SW 2.0t 16v (RZ v depozitu)
Lancia Lybra SW 2.4 JTD

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: Lancia Lybra 1.9 77 kW - spotřeba

#54 Příspěvek od black_sheep 666 »

nemáte to někdo blízko semka? https://auto.bazos.cz/inzerat/64604294/ ... ra-LPG.php" onclick="window.open(this.href);return false; :twisted:
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Fiskus
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 13, 2012 11:48

Re: Lancia Lybra 1.9 77 kW - spotřeba

#55 Příspěvek od Fiskus »

black_sheep 666 píše:nemáte to někdo blízko semka? https://auto.bazos.cz/inzerat/64604294/ ... ra-LPG.php" onclick="window.open(this.href);return false; :twisted:

Uz jsem na ni koukal, dokonce jsem i volal, ale bazarnik o aute nic nevi je to pry komisni prodej, interier plasty to ma ulepene, jinak vypada hezky ten kozeny interier. O tech 2l motorech toho ale moc pekneho neni, pry je to docela slozity motor a jsou na to drahe a spatne sehnatelne dily, zere to prumerne 10l a nijak zvlast to nejede. Ale chvilku jsem uvazoval ze bych tam sjel, bohuzel momentalne nemam moc cim a kdy :)

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8395
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: Lancia Lybra 1.9 77 kW - spotřeba

#56 Příspěvek od Harous 239 »

Fiskus píše:bazarnik o aute nic nevi je to pry komisni prodej
Nebyl ještě otrávenej, že ho rušíš? Z takovýho bazaru rychle pryč a už se nikdy nevracet... [-o<
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: Lancia Lybra 1.9 77 kW - spotřeba

#57 Příspěvek od black_sheep 666 »

Fiskus mi často bere iluze :lol: :lol: tak nic no...
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Fiskus
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 13, 2012 11:48

Re: Lancia Lybra 1.9 77 kW - spotřeba

#58 Příspěvek od Fiskus »

Harous píše:
Fiskus píše:bazarnik o aute nic nevi je to pry komisni prodej
Nebyl ještě otrávenej, že ho rušíš? Z takovýho bazaru rychle pryč a už se nikdy nevracet... [-o<
Takovych bazarniku je bohužel většina, na jakykoli dotaz reaguji větou "co byste za ty prachy chtěl", což byla přesně věta po mém dotazu na ulepený interiér :)

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: Lancia Lybra 1.9 77 kW - spotřeba

#59 Příspěvek od black_sheep 666 »

no, furt takhle po Praze... celkem zklamání, ale pak mi došlo, že to je celkem velké auto, stojí do 50 tisíc, je spolehlivé.... prostě přesně mi dneska došla jedna věc co zmiňuješ... co bych prostě za ty prachy chtěl? OK, Mondeo MK3 V6 bude sice taky do 50 tisíc, jenže jen ta přestavba +30, za to koupím další Lybru pomalu :lol:
Přílohy
IMG_5769.jpg
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5440
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

Re: Lancia Lybra 1.9 77 kW - spotřeba

#60 Příspěvek od Dan 1 »

Mně to teda přijde normální. Při poskakování po městě od křižovatky ke křižovatce se na tuhle spotřebu dostanu taky. V manuálu uvádí pro 1.9 městskou spotřebu 8.4, takže ta tvoje plus mínus odpovídá. Máš to ověřené i podle tankování? Mně to ukazuje spotřebu o půl litru vyšší než ve skutečnosti je.
Lancia Kappa Coupé 2.0t 16v
Lancia Kappa SW 2.0t 16v (RZ v depozitu)
Lancia Lybra SW 2.4 JTD

Odpovědět