Strata vykonu,chyba P0236 - Lybra 1.9 jtd

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Juro 601
Příspěvky: 74
Registrován: čtv led 20, 2011 00:35

Strata vykonu,chyba P0236 - Lybra 1.9 jtd

#1 Příspěvek od Juro 601 »

Chcel by som sa na vas obratit s prosbou o radu, kde mam zacat hladat chybu. Mal som Lybru v servise pretoze z nej tiekol olej. Aby zistili odkial, museli motor vywapkovat kedze bol cely od oleja. Netesnonst nasli, opravili, uz nic netecie, avsak Lybra odvtedy poriadne nejde (tesne pred prevzatim Lybry zo servisu som bol na testovacej jazde s novym autom, tak som si myslel ze nedostatok vykonu je len subjektivny #-o ).

Po case mi uz bolo jasne ze to nie je v pohode, navyse sa rozsvietila kontrolka motora, diagnostika hlasi chybu P0236 - Overboost valve. Prejav je nasledovny: auto pomerne neochotne ide do otackok, na dialnici je maximalka cca 140, ale nedymi vobec, spotreba je normalna, resp nizsia nez normalna - aspon podla ICS, hadica od turba do motora pri pridavani mierne stvrdne, ale myslim si ze zdaleka nie tolko kolko by mala.

Skusal som v Multiecuscane test akcnych clenov - Boost control solenoid a ked ho spustim nedeje sa vobec nic, teda aspon nic so by som spozoroval (priznavam sa nemam sajnu kde presne je boost control solenoid). Lenze pri ostatnych akcnych clenoch minimalne pocut cvakanie relatka, ale pri Boost controle je uplne ticho. Multiecuscan tvrdi ze relatko by cvakat malo, takze moja teoria je, ze vywapkovanie motora mohlo odpalit prave toto relatko a vsetko ostatne je nasledok toho. Neviete mi poradit, kde by som to relatko nasiel a ako overil ci funguje? Resp ak je moja teoria mimo, uvitam akekolvek dalsie navrhy ako postupovat.

Dakujem,

Juro
Lancia Lybra SW, 1,9jtd, r.v. 05

Uživatelský avatar
Bonanza 270
Příspěvky: 4403
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:59
Bydliště: u Kyjova

Re: Strata vykonu,chyba P0236 - Lybra 1.9 jtd

#2 Příspěvek od Bonanza 270 »

sou to profici kdyz vzali motor wapkou :D na to sou spreje na odmasteni motora
Lybra SW 2.4JTD 140hp

Obrázek

Uživatelský avatar
Juro 601
Příspěvky: 74
Registrován: čtv led 20, 2011 00:35

Re: Strata vykonu,chyba P0236 - Lybra 1.9 jtd

#3 Příspěvek od Juro 601 »

To uz je teraz asi jedno, skor ma zaujima ako vzniknuty problem vyriesit :wink:
Lancia Lybra SW, 1,9jtd, r.v. 05

Uživatelský avatar
Petr 365
Příspěvky: 617
Registrován: pát kvě 30, 2008 22:44
Bydliště: Brno

Re: Strata vykonu,chyba P0236 - Lybra 1.9 jtd

#4 Příspěvek od Petr 365 »

Ja si myslím ze spíš bude vadný boost control ventil, nebo do jeho konektoru natekla voda. U lybry se nachází někde v míste chladiče vody. Sleduj podtlakove hadicky od turba a najdeš i ventil. Odpoj konektor, vysus a prostrikni nějakým sprejem na kontakty. Ventil .mohl odejt zcela náhodou aniž by s tím vapkovani motorů souviselo Pokud přes diag. spustis jeho test, mělo by přímo v něm cvaknout tím jak solenoid sepne. Slabý výkon a neochota do otáček je způsobena téměř nulovým plnicim tlakem turba, protože vadný ventil nechává prestavene lopatky turba na plný obtok.
Octavia 1.9 tdi 81kw
Kappa 2.4 TDS
Lybra 2.4 JTD
ex Thesis 2.4 JTD
ex Thesis 2.4 JTD
ex Thesis 2.4 JTDM

Uživatelský avatar
Juro 601
Příspěvky: 74
Registrován: čtv led 20, 2011 00:35

Re: Strata vykonu,chyba P0236 - Lybra 1.9 jtd

#5 Příspěvek od Juro 601 »

Dakujem za radu. Takze chyba bola nakoniec v nenapadne prasknutej podtlakovej hadicke iducej z boost control ventilu. Predpokladam ze nevydrzala prave tu wapku. Inak som ale milo prekvapeny ze nicomu elektrickemu umytie motora to neuskodilo :D
Lancia Lybra SW, 1,9jtd, r.v. 05

Odpovědět