Lybra JTD - z ničeho nic nejde řadit

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Zpráva
Autor
Fiskus
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 13, 2012 11:48

Re: Lybra JTD - z ničeho nic nejde řadit

#16 Příspěvek od Fiskus »

Krwel 146 píše:Evidentně prošla několika podobnými majiteli a přesně tímto způsobem se z toho ta piksla za pár korun stala.
Tak nevim, ja mam uz druhou a shanel jsem se po treti ale v peknem stavu to auto jinak nez z IT od nakeho pana ridice asi ani nejde - o obe bylo pecovano dobre, a stejne ty auta proste maji hejno much a vsecky zabit asi ani nejdou.

Na druhou stranu pri srovnani s podobne jetym wagenem to vyjde cca nastejno, akorat dily na fiat jsou nekde jinde cenově....

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: Lybra JTD - z ničeho nic nejde řadit

#17 Příspěvek od black_sheep 666 »

nene, auto mělo pravidelný servis, možná poslední dva roky už nic moc.
dlouhá leta jeden majitel - ital, cca dva roky žil tady i s tím autem a holkou a pak odešli a auto tu nechali.
a nemyslím, že bych koupil nějak zásadně lepší, jsou to už starý vrány :lol:

P.S.: a nejsem idiot, abych do auta za tři pětky nasypal kdovíkolik za servis, to auto je na dojetí, aby se přítelkyně vyjezdila, bylo s čím skákat po Praze a do čeho nacpat bordel a hlavně psy.
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8397
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: Lybra JTD - z ničeho nic nejde řadit

#18 Příspěvek od Harous 239 »

Víš jak to je. Každej by chtěl ojetinu se serviskou která byla servisovaná pouze v autorizáku, ale pak se na to vykašle a servis řeší až když se něco stane. Oleje v převodovce, v diferákách, brzdovka, chladící kapalina? Téměř nikdo to nemění.
Že do toho nechceš sypat chápu. Asi nebylo nejmoudřejší kupovat auto jako je Lybra za tímhle účelem. To chtělo něco technicky jednoduchýho.
U tý spojky Ti hrozí to, že se tam za chvíli vysype něco dalšího a budeš zase zbytečně platit za práci. Co je tam špatně se stejně dozvíš až to někdo otevře...
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra JTD - z ničeho nic nejde řadit

#19 Příspěvek od Pavel 3 »

v první řadě bych nejdřív řešil co tomu opravdu je podle toho jak to popisuješ to klidně může bejt jenom ten vypínací váleček, ložisko by dělalo kravál a když by to nebyl ten váleček tak bych spíš tipoval na prolomenej přítlačák a i ten by se ozval. Právě pro to že je to auto za pár tisíc tak se nemůžeš divit že to nebude zrovna žádnej zázrak a zrovna spojka je věc která dřív nebo později odejde u každýho auta a nikdy nevíš kdo a jak s tím před tebou jezdil a zrovna u spojky je to hodně důležitý někdo na ní najede třistatisíc a někdo ani polovinu
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: Lybra JTD - z ničeho nic nejde řadit

#20 Příspěvek od black_sheep 666 »

jj je to tak, je možné, že tam toho bude víc, kdoví.... třeba se ukáže že je lamela pěkná, přítlačák nevytahaný. riziko placené 2x práce mi tolik nevadí, kdybych to auto plánoval déle než na 2 roky a na nějaké serioznější ježdění, tak je to něco jiného... :wink: třeba se to posere za rok zase a mezitím v auto získám nějakou důvěru, a rád to udělám celé... :wink:
kdysi jsem měl hyundai coupe, myslel jsem že ho dojezdím do mrtě a první rok a půl jsem se moc nestaral. pak jsem se zbláznil a nasypal do něj postupně 150 tisíc (idiot, no) za kompletní renovaci a měl ho opravdu jako z továrny. třeba mi lybruše ještě přiroste a dopřeji ji víc. :lol: navíc s nelibostí utrácím peníze připravené na jiného mazlíčka :)

toť vše. jen sehnat někoho, kdo to udělá.
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: Lybra JTD - z ničeho nic nejde řadit

#21 Příspěvek od black_sheep 666 »

Pavel 3 píše:v první řadě bych nejdřív řešil co tomu opravdu je podle toho jak to popisuješ to klidně může bejt jenom ten vypínací váleček, ložisko by dělalo kravál a když by to nebyl ten váleček tak bych spíš tipoval na prolomenej přítlačák a i ten by se ozval. Právě pro to že je to auto za pár tisíc tak se nemůžeš divit že to nebude zrovna žádnej zázrak a zrovna spojka je věc která dřív nebo později odejde u každýho auta a nikdy nevíš kdo a jak s tím před tebou jezdil a zrovna u spojky je to hodně důležitý někdo na ní najede třistatisíc a někdo ani polovinu
to je pravda, váleček bych zmáknul i sám, jen nemám pomocníka co by mi šlapal na pedál :/

cena nízká, to jo, ale když to porovnám, co se dá za tenhle budget koupit, tak za 40 tisíc mondeo (z roku 2000) by bylo bohužel asi lepší auto. ale nechci takové a na lybry jsem koukal už poslední tři roky furt, tak konečně na ni došlo:-) :lol:
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra JTD - z ničeho nic nejde řadit

#22 Příspěvek od Pavel 3 »

když na tom válečku koukneš pod prachovku a bude tam mokro tak je to jasný samozřejmě to múže dělat i váleček pod pedálem
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.

smoger
Příspěvky: 477
Registrován: pát pro 28, 2012 21:13
Bydliště: Brno

Re: Lybra JTD - z ničeho nic nejde řadit

#23 Příspěvek od smoger »

No prve bych se mrknul pohledem jestli dobře vypina. Pripadne jestli auto dlouho nestalo(zatuhla ta hovadina na konci lanovodu u převodovky). Tohle je spis věštění z koule. Já teda lybru mám od 290k a ted mám najety 480(2 roky) a krom přední nápravy a rozvodu + pravidelně olej a filtry sem do ni nedal skoro nic.
Lybra 2,4jtd 99kw 99'
Fiat Uno 1,7D "hrkač" 83'
Ex: Lybra 2,4jtd 99kw 2000
Ex: Fiat Tipo 1,9td 66kw
Ex: Fiat Uno 0,9

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: Lybra JTD - z ničeho nic nejde řadit

#24 Příspěvek od black_sheep 666 »

pánové, díky za rady - problém jsem si nakonec opravil sám, prozkoumal jsem ten mechanismus a objevil chybu.

u pedálu propouští váleček, byl mokrej a tekl z něj proud brzdovky až na podlahu. rukou jsem ho zatlačil asi 10x, pedál spojky vylezl vejš tak jak patří a nyní to řadí jak má. ještě dnes jsem byl u Davida pro jiný váleček, ale vzhledem k tomu že jsou tři ráno a funguje to, tak to zítra prubnu dojet do práce a zpět. kdyžtak ho o víkendu prohandluju.

musí se pak ozvdušnit i brzdy, když povolím ten váleček u pedálu? případně poradíte správný postup?

díky.
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

smoger
Příspěvky: 477
Registrován: pát pro 28, 2012 21:13
Bydliště: Brno

Re: Lybra JTD - z ničeho nic nejde řadit

#25 Příspěvek od smoger »

To sem tak nějak tipoval :) odchází z téhle soustavy nejčastěji. Povolíš váleček od pedálu. Je tam tuším sponka plechová. Samotnej váleček je přidělanej 2 matičkama do kastle. Co nejvíc vytáhnout až se dostaneš k trubce co do něj vede. Nachystat kalíšek nebo aspoň hadru (a nejlíp si tam ten kalíšek pak nevylít jak já :D ). Vyteče ti z toho černej hnus(brzdovka). Novej hodíš zpátky(kupoval sem LPR kolem 600 ale to jsem spěchal). Doliješ brzdovku a pod baterkou je odvzdušňovák. Teď si nepamatuju jestli musel ten držák baterky pryč, ale mám pocit že tam je pod tím plastem pod baterkou na to výřez. Práce cca na 3/4 hodiny.
edit: s brzdama nic dělat nemusíš
Lybra 2,4jtd 99kw 99'
Fiat Uno 1,7D "hrkač" 83'
Ex: Lybra 2,4jtd 99kw 2000
Ex: Fiat Tipo 1,9td 66kw
Ex: Fiat Uno 0,9

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: Lybra JTD - z ničeho nic nejde řadit

#26 Příspěvek od black_sheep 666 »

díky moc za super návod! včera jsem si ho u Davida odmontoval, tak vyndat ho umím, jen s tím odzvdušněním jsem si nebyl jistý. asi je to nejnižší bod určité větve, takže se bublina nedostane mimo ovládání spojky. asi by bylo dobré nebrzdit při tom opravování :)

jen dneska cesta do práce (~10 km po Praze) to makalo líp než kdykoliv předtím, stačilo mačkat spojku zlehka :lol: normálně to stačilo rukou asi 100x stlačit... je mi jasné, že to je dočasný samoopravení, tak to udělám o víkedu. :lol:
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: Lybra JTD - z ničeho nic nejde řadit

#27 Příspěvek od black_sheep 666 »

tak jsem zase popojel 20 km a maká to. to mě po... :lol:

hned koupi odešel termostat, tak jsem koupil novej. než jsem se dostal k výměně, tak zase přišel. :D
to samé EGR, ten jsem teda pošimral naftou a je otázka jestli mu to pomohlo nebo ne....

a teď zase ten váleček.... jednou jede, pak zase nejede #-o :lol: :lancia2:
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
Bonanza 270
Příspěvky: 4403
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:59
Bydliště: u Kyjova

Re: Lybra JTD - z ničeho nic nejde řadit

#28 Příspěvek od Bonanza 270 »

to vis to auto se msti za to jak s nim bylo zachazeno a jak bylo zanedbavano :lol:
Lybra SW 2.4JTD 140hp

Obrázek

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: Lybra JTD - z ničeho nic nejde řadit

#29 Příspěvek od black_sheep 666 »

a proč mě? :lol:
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
Bonanza 270
Příspěvky: 4403
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:59
Bydliště: u Kyjova

Re: Lybra JTD - z ničeho nic nejde řadit

#30 Příspěvek od Bonanza 270 »

protoze sis tu vrazdu koupil ty :lol:
Lybra SW 2.4JTD 140hp

Obrázek

Odpovědět