KAPPA: 20V za studena cuka / trha

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
adams
Příspěvky: 90
Registrován: úte dub 21, 2015 16:31

Re: KAPPA: 20V za studena cuka / trha

#16 Příspěvek od adams »

Vstreky som necistil, mal len cistic v benzine, zatial som jezdil len po meste tak neviem, tam nedavam moc plny kotel a cukanie ostalo.
Lancia Kappa 2.0
Volvo 850 T-5R

Alík86
Příspěvky: 42
Registrován: sob srp 22, 2009 12:16
Bydliště: Oslavany

Re: KAPPA: 20V za studena cuka / trha

#17 Příspěvek od Alík86 »

Zdravím díval jsem se na různá fóra a často to byl problém zanesení celé palivové soustavy od nádrže až po vstřiky.
Často následovalo zadření čerpadla, já mám čerpadlo také měněné na plyn má auto najeto cca 120 000 celkově 210 000.
Plyn mám podtlak do sání, auto začíná poslední dobou špatně startovat za tepla i za studena takže se asi blíží konec dalšího čerpadla.
Ale když nastartuje tak jede celkem normálně.
Mužů poslat zdarma na zkoušku celou lištu vstřiků ze 114 kw verze provoz byl jen na benzín, ale pokud je bordel v celém systému asi to nepomůže.

Jo a čistič v tomto stavu už asi nepomůže vyzkoušel jsem a zlepšení jsem nepozoroval třeba jako prevence může být dobrý.

Někdo také řešil propouštění plynu do sání při jízdě na benzín nebo vypnutém motoru tuhle možnost vyloučím tak, že vyjedu plyn z nádrže a nějakou dobu budu jezdit jen na benzín.
Lancia Kappa 2.0 20VT
Lancia Kappa 2.4 V.I.S
Lancia Kappa 2.0 lpg

Uživatelský avatar
adams
Příspěvky: 90
Registrován: úte dub 21, 2015 16:31

Re: KAPPA: 20V za studena cuka / trha

#18 Příspěvek od adams »

Ahoj, ja mam tiez podtlak do sani. Startuje to bez prroblemov. Ta benzinova pumpa je za zadnymi sedackami alebo niekde v kufri na podlahe?
Inak tu listu by som zobral, pisem PM.
Lancia Kappa 2.0
Volvo 850 T-5R

Uživatelský avatar
adams
Příspěvky: 90
Registrován: úte dub 21, 2015 16:31

Re: KAPPA: 20V za studena cuka / trha

#19 Příspěvek od adams »

MAly update, uz to neskube takmer vobec.

1: Niektore sviecky boli slabo dotiahnute
2: Natankoval som 100 oktan na OMV - a neskube! Na "100" oktan Nitro so Skeble veselo motor skubal...Doteraz som omv 100 oktan neskusal, lebo v meste ho dlho nemali. Doplnim, ze davam aj VIF benzin, ale ten asi nema vplyv.
Lancia Kappa 2.0
Volvo 850 T-5R

Uživatelský avatar
Kuba 390
Příspěvky: 260
Registrován: ned úno 10, 2008 11:33
Bydliště: Olomouc

Re: KAPPA: 20V za studena cuka / trha

#20 Příspěvek od Kuba 390 »

Tak o škubání a o nepravidelném chodu za studena bych mohl psát romány... Dostal jsem se tak daleko, že mi to ani nejelo na všechny válce...

Poznatky: guma co drží čerpadlo v sacím koši degraduje-bordel z toho postupně ucpe vstřiky a nakonec se zastaví i pumpa. Já mám vyměněný regulátor tlaku paliva, filtr a vyčištěné vstřiky (které prý byly katastrofální) a jede to dobře.
Ovšem rovněž na OMV 100 oktan. Mechanik říkal, že do auta s plynem, kde je benzín dlouho, by nic jiného nedával, protože bioskožka v normální 95 Natural nedělá té soustavě moc dobře...

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: KAPPA: 20V za studena cuka / trha

#21 Příspěvek od Richie 10 »

u me tohle cukani dela zasadne nekvalitni benzin...v opojeni velke slevy (5kč na litr) jsem nabral u Alberta...fuj uz nikdy vic...taky jsem si myslel ze to jsou svicky, tak jsem je vymenil a prakticky zadna zmena...az kdyz jsem nabral Vervu 100 , tak se vse uklidnilo...i starty jsou tedka uplne v cajku...
jinak kdo jezdite na LPG, tak je dobre alespon jednou rocne vyjet jednu nadrz benzinu, at se to tam cele trosku vycisti...

p.s. : pokud jezdite na 100oktanovy aditivovany benzin, tak uz je pouzivan VIF zbytecne...
Mazda 6 GH 2.5i Dynamic (Sport)
EX - Lancia Dedra SW 1.6 16v, EX - Lancia Dedra 1.6 ie
EX - Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v, Alfa Romeo 156 2.4 JTD, Alfa Romeo 33 1.5 4x4, Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0

Uživatelský avatar
adams
Příspěvky: 90
Registrován: úte dub 21, 2015 16:31

Re: KAPPA: 20V za studena cuka / trha

#22 Příspěvek od adams »

Este dodam tip pre plynaky, je dobre pred vypnutim motora na par sekund/metrov prepnut na benzin:

1: preplachnu sa benzinove vstreky predtym, nez sa motor odstavi
2: trocha sa znormalizuje mapa zmesi v RJ / moja teoria /
Lancia Kappa 2.0
Volvo 850 T-5R

Odpovědět