Thesis - chyba převodovky a EPB

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Odpovědět
Zpráva
Autor
czhakis
Příspěvky: 9
Registrován: čtv zář 02, 2010 21:25

Thesis - chyba převodovky a EPB

#1 Příspěvek od czhakis »

Zdravím,

mám již nějakou dobu problém s občasným cukáním automatické převodovky (Comfortronic) při delším stání v koloně nebo na semaforu. Projevuje se to tak, že když auto stojí a nechám zařazené D a stojím přitom na brzdě, někdy po chvilce s sebou auto škubne (ne moc, ale je to docela nepříjemné). Vypozoroval jsem, že po zastavení a sešlápnutí brzdy převodovka obvykle vyřadí stupeň. Problém nastane, pokud stojím v koloně a na brzdě moc dlouho - pak buď převodovka zařadí stupeň ještě když stojím na brzdě a nebo naopak když pustím brzdu a chci se rozjet, musím asi sekundu počkat, než se stupeň zařadí, protože jinak po přidání plynu opět auto škubne.

Byl jsem před 2 týdny v Motortecu v Brně vyměnit (kromě rozvodů) převodový olej a filtr. Zpočátku se zdálo, že problém je vyřešen, ale dnes při cestě do Olomouce opět to samé.

Někdy se po cuknutí objeví zároveň dvě chyby:
- Comfortronic fault
- EPB fault

Uvedené chyby se projevují jen při stání a při zahřátém motoru, v městském provozu.

Po vypnutí a zapnutí motoru chyby zmizí.

Nevíte prosím někdo, co by to mohl být za problém?

Jinak co se týká samotného řazení při jízdě - při řazení 1-5 není žádný problém, avšak někdy se stane, že při náhlém brždění a následné podřazení je cítit škubnutí.

Díky moc za odpověď.

S pozdravem,
Petr

Uživatelský avatar
vlad47
Příspěvky: 674
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:57
Bydliště: BA/RS
Kontaktovat uživatele:

Re: Thesis - chyba převodovky a EPB

#2 Příspěvek od vlad47 »

Riesenie vymazane, podakujte Hamsterovi. Kto ma zaujem vediet ako na to nech ma kontaktuje.
Naposledy upravil(a) vlad47 dne stř led 23, 2013 21:11, celkem upraveno 1 x.
Lancia Thesis Emblema
- 3,2 07
- 3,0 04
- 2,0tb 02
- 2,4jtd 03
Lancia K coupe 20VT 99
Lancia Beta coupe 2,0ie 84
Alfa Spider 3.0 12V 00
Lancia Delta T-jet 110kw Platino
http://www.lanciathesis.eu

czhakis
Příspěvky: 9
Registrován: čtv zář 02, 2010 21:25

Re: Thesis - chyba převodovky a EPB

#3 Příspěvek od czhakis »

Ahoj, díky za odpověď. Jedná se o motor 3.0 V6, benzin, rok výroby 2002.

S tou repasí tak trochu počítám, ale až na příští rok :)

Vlastně jsem absolvoval před týdnem bez problémů 1500km do Chorvatska včetně 4 hodin stání v koloně a auto v pohodě, dokonce žádná chyba.

Jo a s tou chladící kapalinou - mírně, ale opravdu mírně jí ubývá, asi tak cca 1 dcl za 2 měsíce, protože jsem ji za tento rok 2x nebo 3x doléval, vždy když byla pár mm pod ryskou. Myslíš, že to má něco společného s tím cukáním?

Každopádně tě určitě kontakutuju na ICQ!

Zatím díky.

Petr

Uživatelský avatar
vlad47
Příspěvky: 674
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:57
Bydliště: BA/RS
Kontaktovat uživatele:

Re: Thesis - chyba převodovky a EPB

#4 Příspěvek od vlad47 »

Urcite sa ozvi na icq, lezie mi uz na nervy ako pisem brutal dlhu spravu, robim popri tom desat inych veci a ked je konecne napisana a kliknem odoslat tak ju neodosle lebo mi vyprsi cas prihlasenia a musim to pisat znovu dnes sa mi to stalo uz tri razy. Teda v skratke, mas aisin 5550sn, pouziva ho volvo saab chevrolet fordy a kopa GM americkych aut, ale napriek tomu ani ti co repasuju nemaju vacsinou skladom dvojspojkovy hydromenic takej velkosti lebo ma vacsi ako iny. Radim nejazdit, ak je to to co myslim mas v prevodovke uz momentalne po chemickej reakcii zieravinu. V takom pripade bude repas potrebny kompletny uplne. Lacne to nebude, lebo japonec, ak niekto povie ze to vie spravit lacno tak ti nevymeni vsetko pretoze samotne komponenty su drahe. Ano ono ti to teraz jazdi aj chvylu este bude, ale raz pridas plyn, otacky vyletia a ty budes stat.
Lancia Thesis Emblema
- 3,2 07
- 3,0 04
- 2,0tb 02
- 2,4jtd 03
Lancia K coupe 20VT 99
Lancia Beta coupe 2,0ie 84
Alfa Spider 3.0 12V 00
Lancia Delta T-jet 110kw Platino
http://www.lanciathesis.eu

Uživatelský avatar
E-čertík 92
Příspěvky: 1786
Registrován: úte pro 13, 2005 10:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Thesis - chyba převodovky a EPB

#5 Příspěvek od E-čertík 92 »

Tak co, vyresene? toto mi prevodovka udelala taky jednou pred rokem. Skubla kdyz jsem dlouho stal v kolone, rozsvitilo se EPB a napsalo mi to vadu prevodovky, pomalu jedte do servisu. po vypnuti a nastartovani vsechno zmizelo a normalne fungovala. zajel jsem do Fiatu, tam zjistili obcasnou zavadu snimace neutralu, a nastavili prevodovku (vymazali naucene chovani, aby se naucila muj styl jizdy) od te doby no problema. Ale me neubyva voda. a Benzin ma prevodovej olej chlazenej prave vodou, proto se na to Vlado ptal. Muj naftak ma podle me olej chlazeny vzduchem.
Ex: Fiat Croma 2.0I-E Turbo
Ex: Lancia Thema 2.0I-E 16V
Ex. Lancia Lybra 2,4 JTD
Ex. Lancia THESIS Emblema 2,4 JTD-M

Uživatelský avatar
vlad47
Příspěvky: 674
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:57
Bydliště: BA/RS
Kontaktovat uživatele:

Re: Thesis - chyba převodovky a EPB

#6 Příspěvek od vlad47 »

Zatial sa neozval, mozno je mimo. Ak chybu vypise len tak ze raz tak no to pozname, sak talian hh, ale ked to robi casto az pravidelne tak to urcite nieco bude. Kazdopadne, po skusenostiach si uz nemyslim ze nevadi sak dako bude, ten automat je spolahlivy a dobry, ale aj najmensia zavada ho dokaze polozit. Takze sa on treba len starat. A ked mizne voda, to je asi to najhorsie znamenie.
Lancia Thesis Emblema
- 3,2 07
- 3,0 04
- 2,0tb 02
- 2,4jtd 03
Lancia K coupe 20VT 99
Lancia Beta coupe 2,0ie 84
Alfa Spider 3.0 12V 00
Lancia Delta T-jet 110kw Platino
http://www.lanciathesis.eu

Uživatelský avatar
Zdendula 224
Příspěvky: 9
Registrován: stř čer 06, 2007 07:23
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Thesis - chyba převodovky a EPB

#7 Příspěvek od Zdendula 224 »

Koupili jsme Thesis 2,4 mJTD, r.v. 2004 v roce 2010. Stejná závada se nám projevovala zhruba necelý rok. Absolvoval jsem cestu do Prahy do autoopravny p. Císaře. Podle něj to mohou být solenoidy, ale také nemusí. Když mi řekl cenu za sundání, repas a namontování převodovky zpět, rozhodl jsem se nějakou dobu počkat, zaplatil jsem si asistejnční pojištění (zajišťující odtah, cca 500 ročně) a čekal co bude. Je to dva roky, převodovka se hodila do cajku, s chybou na displeji nás již neobtěžuje, ale sem tam si v koloně cukne. Necháme ji, mršku, ať cuká... :) Chci tím říct, že pokud nijak neomezuje v řízení, dej tomu čas, protože jestli repas nebo rovnou oprava vysypané převodovky je úplně jedno, finančně to vyjde nastejno..
Lancia Lybra, 2.0 155 kobylek
Lancia Thesis, 2.4 JTDm, AT

Uživatelský avatar
Bryx 123
Příspěvky: 710
Registrován: stř kvě 03, 2006 17:00
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Thesis - chyba převodovky a EPB

#8 Příspěvek od Bryx 123 »

Rekl bych ze mam uplne ten samej problem, prevodovka obcas cukne, hlavne pri prerazeni z P nebo R na D! Takze musim tak vterinu pockat na brzde a az potom se rozjet, zajimave ze kdyz radim z D nebo z P na R! Tak zadne cuknuti, muzu hned pridat plyn...

Pri jizde obcas taky cukne nebo pri brzdeni z kopce podradi a dosti razantne brzdi motorem ( to nevim jestli ma delat )....

Olej vymenen, predchozi majitel tvrdil ze auto "cuka" uz nekolik let, ze to neresil a uz si zvyknul... Znamej mechos rika ze by to mohla byt spatna RJ automatu, nevim... Vy nejake dalsi zkusenosti ? Muze mit vliv na chovani prevodovky nefunckni EPB ? DIKY za odpovedi a postrehy.

Odesláno z mého HUAWEI GRA-L09 pomocí Tapatalk
L. Thesis V6
EX - L. Lybra 2.4jtd Black
EX - 2x HPE 1.6 16V, HPE HF
EX - Fiat Bravo jtd
EX - Opel Kadett GSI 16V , Vectra 2.5 V6 CDX
EX - L. Dedra 2000 Turbo
EX - L. Dedra 1.8 VVTi
EX - L. Dedra 1.6ie

Uživatelský avatar
vlad47
Příspěvky: 674
Registrován: čtv úno 10, 2011 22:57
Bydliště: BA/RS
Kontaktovat uživatele:

Re: Thesis - chyba převodovky a EPB

#9 Příspěvek od vlad47 »

Sklbanie robi zla supatkova skrynka/mechatronika ma to kopu nazvov, po anglicky valve body. Cukanie ti dnuka casom vymlati lozisko nalisovane v tele prevodovky a taktiez sa o to skor vytrepe niektory vnutorny homokinetak. Skor by som sa spytal ci moze mat chyba prevodovky spojitost s chybou epb a tam je odpoved ano, ked vyskoci chyba prevodovky automaticky hned po zastaveni sa objavi aj chyba rucnej brzdy lebo automat jej neodpoveda ako by sa jej pacilo. Opacne to nie je.
Lancia Thesis Emblema
- 3,2 07
- 3,0 04
- 2,0tb 02
- 2,4jtd 03
Lancia K coupe 20VT 99
Lancia Beta coupe 2,0ie 84
Alfa Spider 3.0 12V 00
Lancia Delta T-jet 110kw Platino
http://www.lanciathesis.eu

Uživatelský avatar
Bryx 123
Příspěvky: 710
Registrován: stř kvě 03, 2006 17:00
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Thesis - chyba převodovky a EPB

#10 Příspěvek od Bryx 123 »

EPB sviti hned po otoceni klicku, pry je odpojen jeden motorek, az se to zvedne budu moudrejsi... Ta prevodovka je otazka no, zda to resit nebo neresit a nechat to osudu. Zalezi jak moc nakladna by byla oprava, ale jestli uz to takhle jezdi delsi dobu-coz jezdi tak bude cela nejspis uz na kasi

Odesláno z mého HUAWEI GRA-L09 pomocí Tapatalk
L. Thesis V6
EX - L. Lybra 2.4jtd Black
EX - 2x HPE 1.6 16V, HPE HF
EX - Fiat Bravo jtd
EX - Opel Kadett GSI 16V , Vectra 2.5 V6 CDX
EX - L. Dedra 2000 Turbo
EX - L. Dedra 1.8 VVTi
EX - L. Dedra 1.6ie

Odpovědět