Ještě jednou - termostat Lybra

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chaozzak 503
Příspěvky: 114
Registrován: stř dub 08, 2009 22:59
Bydliště: Levoca - Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ještě jednou - termostat Lybra

#46 Příspěvek od Chaozzak 503 »

Zdravim,

asi mam tiez problem s termostatom, neviete ako sa meni na 1.8VVT na Lybre? Dik.
Peugeot 807 (mnozime sa..)
Lancia Lybra SW 1.8VVT Obrázek (na predaj)
Felicia Combi 1.3 (ex)

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: Ještě jednou - termostat Lybra

#47 Příspěvek od Jiří 588 »

Chaozzak 503 píše:Zdravim,

asi mam tiez problem s termostatom, neviete ako sa meni na 1.8VVT na Lybre? Dik.
Pokud nejsi automechanik, nebo nemáš dílnu s vybavením... nedělal bych to.

Já jsem taky koukal a říkal jsem si - 2 šrouby, pár svorek a několik hadic... není problém... ale byl by.
Nakonec jsem to zavezl ke kamarádovi do servisu, a sem tam jsem jim pomáhal při práci.

Abys vypustil chladící kapalinu, tak se ti to bude dělat dost blbě na zemi, takže auto šlo na zvedák.
Další sranda byla rozdělat ty svorky, při rozdělávání byly některé už jaksi jeté, takže bylo potřeba použít nové... naštěstí tam měli celou krabici ,takže jsme vybírali a našli podobné. Pak samotné nasazení termostatu s tím plechem dole je porod. :wc:
Pak se stalo, že se smekla při nasazování a manipulaci ta těsnící gumička, takže půl práce znovu....

Jak jsem si původně myslel že to zvládnu před panelákem a za 20minut budu hotov... tak ani náhodou. :toimonster:
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Uživatelský avatar
Chaozzak 503
Příspěvky: 114
Registrován: stř dub 08, 2009 22:59
Bydliště: Levoca - Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ještě jednou - termostat Lybra

#48 Příspěvek od Chaozzak 503 »

Dakujem za rychlu a varovnu odpoved :) ale mas pravdu, ono to vyzera velmi nevinne, aj eskapasky mam, aj hornbach je blizko keby nieco.. Jedine co uplne nechapem je ten spodny plech co spominas. Neviem ci to ja mam, lebo co som to dnes obzrel poriadne, tak su tam len hadice napojene na termostat a ten je dvoma skrutkami chyteny o motor. Ale pod tym viac-menej nic nie je, tak neviem.. mozno to ma 1.8ka ine ako 1.9jtd
Este ma napadlo - na vikend potrebujem surne cestovat a v servise ma zoberu az v piatok, ktovie ci budu mat poruke termostat.. rozmyslam, bolo by velmi sialene zakryt polku alebo 3/4 chladica tak ako sa to na zimu robilo na starych autach? :)
Peugeot 807 (mnozime sa..)
Lancia Lybra SW 1.8VVT Obrázek (na predaj)
Felicia Combi 1.3 (ex)

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: Ještě jednou - termostat Lybra

#49 Příspěvek od Jiří 588 »

Venku je docela mráz, tak se mi tam nechce :-D. Zkusím si vzpomenout na co tam je ten plech.

Ten plech tam drží nějaké hadice nebo kabely, a aby neklepaly o motor, tak je přidělaný na jednom šroubu od termostatu.
Naštěstí to je v pohodě i když jsme ho tam pak nedali. Ono by to šlo, ale vždycky se zase svlékla ta těsnící guma mezi motor a termostat, tak jsme se na to vys...

Do toho servisu zavolej, oni ten termostat mají do druhého dne, takže jim stačí dát vědět. Nebo se tam zastav aby ho měli objednaný a nachystaný.

A co se týká té jízdy tak já jsem to neřešil, říkal jsem si že chvilku to musí vydržet. Ale když mi v autě byla fakt zima tak jsem taky uvažoval že to udělám, jenže jsem nevěděl kolik to zakrýt a bál jsem se že zase v nějaké koloně bych to uvařil.
S tímto budou muset poradit zkušenější odborníci.
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

Re: Ještě jednou - termostat Lybra

#50 Příspěvek od Hamster 526 »

Jiří 588 píše:Tak se k mojemu termostatu ještě vrátím....

Mám ho vyměněný, auto za jízdy drží pěkně 90 st. , spotřeba klesla... jsem spokojen.
ALE
Stačí abych delší chvíli stál na místě a topil a teplota začne klesat.Když je venku asi -5, mám nastavené obě zóny třeba na 24 stupňů, intenzitu foukání tak v polovině. Teplota po 5 min stání klesne asi o 8-10 stupňů.

Předpokládám že je to normální - pokud je venku fakt zima a topím tak se motor asi ochlazuje... Má někdo stejnou zkušenost?

Mě teda drží 90 pořád i v -20°C
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Uživatelský avatar
Bonanza 270
Příspěvky: 4403
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:59
Bydliště: u Kyjova

Re: Ještě jednou - termostat Lybra

#51 Příspěvek od Bonanza 270 »

me aj v - 25 hec :lol:
Lybra SW 2.4JTD 140hp

Obrázek

Jirka 549
Příspěvky: 31
Registrován: sob bře 27, 2010 19:40

Re: Ještě jednou - termostat Lybra

#52 Příspěvek od Jirka 549 »

Ahoj,tak jsem dnes měnil na lybře 1,9jtd termostat,no je to docela porod.Ze záčátku jsem si myslel že za půl hodiny nemám co dělat,nakonec jsem byl rád že bylo hotovo za tři hodiny,ale teď už drží rafika na 90 jak přibitá.ještě jsem byl v napětí jelikož nemám kodovací karty a odpojil jsem baterku jak to dopadne naštěstí to žádný kod nechtělo,tak sláva nazdar výletu.:taxi:

Uživatelský avatar
Jimbo
Příspěvky: 83
Registrován: úte pro 27, 2011 19:36
Bydliště: Zábřeh

Re: Ještě jednou - termostat Lybra

#53 Příspěvek od Jimbo »

Měl bych taky jeden dotaz. Vyměnili jsme termostat na Lybře 2.4JTD 110kW a teplota drží už 90C, ale problém je, že si prostě někdy v průběhu cesty teplota vyletí na 100-110 stupňů tam to chvili je a pak to pomalu spadne zpátky na těch 90. Ovzdušňoval jsem to několikrát, voda jen tekla, žádné bublinky a v expanzce voda taky je. Řešil někdo něco podobného?
Lancia Lybra Emblema 2.4JTD 110kW

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Ještě jednou - termostat Lybra

#54 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

To spíš vypadá, že máš nějaký chromý čerpadlo... Píšeš za jízdy = když jedeš z kopce dolů na neutrál, nebo když je to dýl v tahu, nebo náhodně, nebo jak? Zkus to nějak vysledovat :wink:
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

Re: Ještě jednou - termostat Lybra

#55 Příspěvek od Dresik 28 »

Odvzdusnoval jsi to se zaplym topenim a na vsech mistech? Hadice do topeni, chladic?
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Uživatelský avatar
Jimbo
Příspěvky: 83
Registrován: úte pro 27, 2011 19:36
Bydliště: Zábřeh

Re: Ještě jednou - termostat Lybra

#56 Příspěvek od Jimbo »

No trochu tam nakonec chyběla voda....
A ovzdušňoval jsem to na hadici co je u baterky, nevím která to teď je. Říkáš že je tam i další ovdzušňovák?
Lancia Lybra Emblema 2.4JTD 110kW

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

Re: Ještě jednou - termostat Lybra

#57 Příspěvek od Dresik 28 »

Podivej se, jestli je i vzadu na hadici co vede do topeni. Pak by mohl byz jesti nahore v rohu na chladici.
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Anaxagoras

jakou znacku termostatu do Lybry

#58 Příspěvek od Anaxagoras »

Ahoj nevedel by nekdo poradit jakej termostat mam koupit do 2,4 Lybry? Mam tam BEHR, ale ten jsem nenasel levnejs nez za 2,8K. Pak jsem nasel jeste GATES a VALEO, coz mi i neco rika jako znacky, uplne nejlevnejsi je FACET a VERNET a trochu se toho bojim. Ma nekdo s nejakym z techto termostatu zkusenosti?

Diky

Uživatelský avatar
Oskar 58
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1492
Registrován: úte srp 22, 2006 12:34
Bydliště: Děčín

Re: Ještě jednou - termostat Lybra

#59 Příspěvek od Oskar 58 »

kup ten nejlevnejsi je to dneska jedno. vsechny ty znacky co si napsal jsou o.k.
ex Lancia Lybra SW 1.8 VVT
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Intensa
ex Lancia Delta 1.6 HF
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Elegance
Lancia Delta 2,0 HF Integrale 16V
Lancia Thesis 2,0T

Cobalco
Příspěvky: 45
Registrován: sob říj 15, 2011 21:11
Bydliště: Poprad

Re: Ještě jednou - termostat Lybra

#60 Příspěvek od Cobalco »

Ahojte,

chcem sa spýtať ako rýchlo sa Vám zohreje motor 1,9jtd 85kW ak je von -15 až -20 a máte kúrenie cca na 18stupnov ako ja :), mne až po jazde cca 10km stúpne ručička na 90 a keď idem napr dole kopcom tak sem tam aj klesne, myslíte že je to OK alebo tiež treba vymeniť termostat? Mám tiež pred chladičom kartón aby sa rýchlejšie zahrial motor. V lete mám pocit že sa rýchlo nahreje motor cca po 3-5km, kartón pred chladičom v lete samozrejme nemám.
Lancia Lybra SW 1,9 JTD 85kW r.v:5/2001
ex:
Nissan Almera sedan 1,5 benzín 66kW r.v:2001

Odpovědět