Ypsilon: aut. převodovka zlobí

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Odpovědět
Zpráva
Autor
cz_kirby

Ypsilon: aut. převodovka zlobí

#1 Příspěvek od cz_kirby »

Mám Lancii Y s automatickou převodovkou, která zlobí. Moc tomu nerozumím, tak se omlouvám pokud můj popis bude poněkud nepřesný. Auto je 13 let staré a má najeto něco málo přes 170 000 KM, po havárii dva měsíce stála a pak šla do autorizovaného servisu kde bylo opraveno a vyměněno spousta věcí. Brzdy, tlumiče, rameno, elektrony, pneu, byla zkontrolovaná elektronika, vyměněny pojistky, čidlo ABS, výfuk atd. Řekli mi, že vůz je OK, zbývá už jen geometrie.

Od té doby jsem z vozem ujel cca. 1200 KM a po zhruba 1000. kilometru začalo auto zlobit, mám dojem že automatika blbě řadí. Nedostane se na otáčky, zůstává kolem 3000, abych se dostal výš musím pedál plynu pořádně prošlápnout a ani pak se leckdy pořádně nerozjede. Problém nastává když musím zabrzdit zpomalit o desítky KM/H a pak se znova rozjet, jakoby Y nepodřazoval. Navíc mám dojem jakoby vůz neustále brzdil a někdy pokud náhle zpomalím (většinou v zatáčce nebo při jízdě z kopce) sebou cuká - asi se blokují kola.

Zítra ho chci dát znova do servisu, ale pokud něco přehlédli nebo zvrtali, tak bych rád měl nějakou představu co to bylo. Má někdo tušení?!

Díky

Odpovědět