Lybra-Intercooler

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Jan 567

Lybra-Intercooler

#1 Příspěvek od Jan 567 »

Chci se zeptat, jestli někdo nějak řešil přívod vzduchu, k intercooleru. Případně možnost jiného umístění chladiče. Chladič tak malý není, ale ten otvor, kterým je k němu přiváděn vzduch, je nic moc. Máte nějaké nápady, jak to řešit?

Jan 567

Re: Lybra-Intercooler

#2 Příspěvek od Jan 567 »

Tak jsem právě měl dolu přední světla, spojler a taky intercooler. Očistil jsem ho, doladil ten přívodný plast, co k tomu směřuje vzduch a poskládal. Asi to velký vliv mít nebude, ale třeba to bude trochu líp chladit, alespoň pro dobrý pocit :) Taky jsem okouknul možnosti na přesunutí chladiče do spojleru. Moc místa tam není, ale až naberu víc odvahy a seženu nějaké trubky na zapojení, tak to asi zkusim. Byl by to problém, kdyby ta cesta od turba po sání měla jinou délku a tvar?
A taky jsem zjistil, že na ten levý přední roh byla naša Lybra nejspíš bouchlá. Snad to nebyla nějaký velká rana. Je tam trochu zevnitř orezlý blatník a jeden propojovací plech zvlněný a rovnaný zpět, prasklý ten přívodní plast k intercooleru a trochu bouchlý samotný chladič :?

Uživatelský avatar
Petr 365
Příspěvky: 617
Registrován: pát kvě 30, 2008 22:44
Bydliště: Brno

Re: Lybra-Intercooler

#3 Příspěvek od Petr 365 »

Tak jak to tam je od výroby umístěný bude pro lybru nejlepší bez toho, aniž bys musel dělat nějaký velký zásahy. Když chceš něco zlepšit, udělej si ostřik IC vodou.....
Octavia 1.9 tdi 81kw
Kappa 2.4 TDS
Lybra 2.4 JTD
ex Thesis 2.4 JTD
ex Thesis 2.4 JTD
ex Thesis 2.4 JTDM

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra-Intercooler

#4 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Jenom taková blbá otázka: proč to řešíš, to se ti to tak přehřejvá?
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Jan 567

Re: Lybra-Intercooler

#5 Příspěvek od Jan 567 »

Nepřehřívá(alespoň o ničem takovém nevim), ale chci aby intercooler co nejvíc chladil stlačený vzduch. Nebo se to nějak může přehřívat?

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra-Intercooler

#6 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Já bych to asi nehrotil.
Turbo se při jízdě chladí dost. Myslim, že důležitější je po nastartování a po dojetí nechat motor nějakou dobu bublat na volnoběh, aby se turbo zchladilo, na nějaký óbr lepší chlazení bych se :wc:
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Jan 567

Re: Lybra-Intercooler

#7 Příspěvek od Jan 567 »

Motor bublat nechávám vždy :wink: , ale předse jen .... kdyby to šlo nějak vylepšit 8-[

Uživatelský avatar
Jirka 18
Příspěvky: 4638
Registrován: ned dub 24, 2005 22:28
Bydliště: hnedka u Benešova

Re: Lybra-Intercooler

#8 Příspěvek od Jirka 18 »

Pepazdepa 408 píše: na nějaký óbr lepší chlazení bych se :wc:
No však ,dyť to neni žádnej závoďák,v serii to musí bohatě stačit a snížením teploty o 5 stupnu nepoznáš :) :lol:
723 498 670
ji.mudra(@)seznam.cz
Bára II (psssst :-) )
Volvo 740 kombi :-)
Ford focus
Lancia Kappa 2,4 jtd

tomi6677
Příspěvky: 214
Registrován: stř kvě 18, 2011 19:53

Re: Lybra-Intercooler

#9 Příspěvek od tomi6677 »

tak ja som pozeram na mojej lybre to chladenie IC a ten privod vzduchu sa mi vobec nepačil! na narazniku je takova gumenna čapička a vnej je malinky otvor....je predsa nemožne aby to stačilo dobre privadzat vzduch k ic ....a preto som to vyriešil inak dal som dolu celu tu gumennu čapicu a je to podla mna teraz 100 krat lepsie chladene...
a

Uživatelský avatar
Luko 428
Příspěvky: 503
Registrován: pát srp 22, 2008 09:44
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra-Intercooler

#10 Příspěvek od Luko 428 »

To asi lepší nebude.Max když stojíš,ale ten trychtýř ti nuceně směřoval a protlačoval nápor vzduchu přes IC.
A ten IC tam není na chlazení turba ale už stlačeného vzduchu z něj.
A když dáš větší IC tak bude větší prodleva natlakování.Tkzv turbodíra.
Lancia Lybra 1,9jtd SW rv 2000 chip 85KW
Ex :Delta 1,6hf / 1,6gtie
Ex:Uno 1,3D / 1,7D / 1000fire
Ex:Alfa Romeo 33 1,8td

smoger
Příspěvky: 477
Registrován: pát pro 28, 2012 21:13
Bydliště: Brno

Re: Lybra-Intercooler

#11 Příspěvek od smoger »

Ahoj, potřeboval bych z mojí lybry IC vyndat (mám podezdření že je přicpanej). Je potřeba dávat dolů nárazník nebo se dá vysunout i bez toho?
Lybra 2,4jtd 99kw 99'
Fiat Uno 1,7D "hrkač" 83'
Ex: Lybra 2,4jtd 99kw 2000
Ex: Fiat Tipo 1,9td 66kw
Ex: Fiat Uno 0,9

Odpovědět