Lancia Lybra - nestartuje

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pavel 110
Příspěvky: 69
Registrován: sob dub 08, 2006 20:33
Bydliště: selska 944 , 74901 vitkov

Lancia Lybra - nestartuje

#1 Příspěvek od Pavel 110 »

TAK JSEM ASI DOJEZDIL, V PONDĚLÍ MI PŘI CESTĚ ZAČALO ZDECHAT AUTO ZA JÍZDY. BĚHEM 20KM ASI ŠESTKRÁT. ZAJEL JSEM TEDA DO SERVISU, ŽE JSEM ASI KOUPIL ŠPINAVOU NAFTU A MĚL JSEM U SEBE I NOVÝ FILTR. UPOZORŇUJU NA TO, ŽE AUTO ŠLO STALE NASTARTOVAT. PROBĚHLA VÝMĚNA, ZÁROVEň I KONTROLA ČERPADLA V NÁDRŽI A ZJISTILO SE, ŽE NAFTOU TO NEBYLO. TAK JSEM TO SKUSIL NASTARTOVAT A UŽ TO JENOM MLELO NA PRÁZDNO. FLÁKLI JSME TEDA PŘÍMO DO SÁNÍ PÁR KAPEK BENZÍNU A AUTO NASTARTOVALO. ŠEL JSEM HO TEDA PROJED. ALE STIHNUL JSEM JENOM JEDNA A DVĚ A ZASE TO ZHASLO A NASTARTOVAT TO UŽ NEŠLO, PÍCHLI JSME TO TEDA NA DIAGMOSTIKU, KTERÁ NÁM NAHLÁSILA ŠPATNÉ ČIDLO TLAKU PALIVA, VĚŘIL JSEM POČÍTAČI, TAK JSEM TO KOUPIL, ALE OUHA, PO VÍMĚNĚ ZASE NIC AUTO TOČÍ UPNĚ NA PRÁZDNO, JAKO KDYŽ MÁŠ PRÁZDNOU NÁDRŽ. MECHANIK MI ŘEKL ŽE BY TO MOHLO BÝT ČERPADLO V MOTORU, ALE NEMÁM VŮBEC PŘEDSTAVU CO TO MŮŽE OPRAVDU BÝT. NENÍ TU NÁHODOU NĚKDO KDO ŘEŠIL STEJNÝ PROBLÉM JE TO LYBRA 2.4.JTD r.99

Nespis prosim CAPSLOCKEM!!! ADMIN

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

Re: LYBRY NESTARTUJE

#2 Příspěvek od Vítek 4 »

Prvni bych zjiszil zda ti tlaci nafta do valcu, snimac otacek to muze byt taky. v JTD se teda moc nevyznam,presne veim jak to tam je, musel bych se mrknout na nasi lybru :)
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4574
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: LYBRY NESTARTUJE

#3 Příspěvek od Karel 6 »

prvotní příznaky na snímač otáček.Teoreticky by mohla chytat za studena,po ohřátí zdechne.Ale nemusí to být vždy.
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8395
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: Lancia Lybra - nestartuje

#4 Příspěvek od Harous 239 »

Jestli psala diagnostika špatný čidlo tlaku paliva tak bych se na to zaměřil. Nejlepší by bylo ten tlak změřit. Můžeš mít třeba špatnej regulátor tlaku paliva a dá to málo nafty. Asi se to ucpalo velkejma písmenama. :lol:
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
Pavel 110
Příspěvky: 69
Registrován: sob dub 08, 2006 20:33
Bydliště: selska 944 , 74901 vitkov

Re: Lancia Lybra - nestartuje

#5 Příspěvek od Pavel 110 »

na ten tlak jsme se zameřili, akorád nevíme jak to změřit. Jediné co nás napadlo je vytáhnout odvod z čerpadla a jestli to udržím palcem, tak je problem v tlaku, prostě technika chybí. A na velkép písmena se vyser, jestě mi nikdo nedokázal vysvětlit jaký je rozdíl mezi psaním s CL a bez, přečít to přece jde normálně a nemusím kontrolovat začátek věty a navíc je to přehlednější.

R.S
Příspěvky: 206
Registrován: čtv črc 15, 2010 00:01

Re: Lancia Lybra - nestartuje

#6 Příspěvek od R.S »

Hmm zajimavy zpusob mereni tlaku.
Jen tak pro informaci snimac tlaku je na liste a pri volnobehu by tam melo byt neco kolem 300baru. Tak preju prijemne drzeni palcem.
Carpe Diem quam minimum credula postero

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4574
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: Lancia Lybra - nestartuje

#7 Příspěvek od Karel 6 »

jo a dává ti vůbec podávací čepadlo?máš ve filtru naftu?To asi jde zjistit dřív než bubeš mít díru v palci.
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

Uživatelský avatar
E-čertík 92
Příspěvky: 1786
Registrován: úte pro 13, 2005 10:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Lybra - nestartuje

#8 Příspěvek od E-čertík 92 »

No mel jsem vloni problem, ze nechtela chytat, napred se muselo dyl tocit (nekolik vterin) nez chytla a rapidne se to zhorsovalo, az nechytala skoro vubec. Ale kdyz chytla tak jela, pokud neklesly otacky pod cca 1500. Byl to spatny regulator tlaku paliva. Vypada jak malej sroubek, a uvnitr je jehla a mikrositko. tak jestli to nemas zasrate a nepousti naftu tak jak ma...
Od prvnich priznaku do mrtvoly to trvalo cca tyden.
Vymena je otazka minuty. Vytahnout konektor, vysroubovat, nasroubovat a zacvaknout konektor.
Ex: Fiat Croma 2.0I-E Turbo
Ex: Lancia Thema 2.0I-E 16V
Ex. Lancia Lybra 2,4 JTD
Ex. Lancia THESIS Emblema 2,4 JTD-M

Uživatelský avatar
Pavel 110
Příspěvky: 69
Registrován: sob dub 08, 2006 20:33
Bydliště: selska 944 , 74901 vitkov

Re: Lancia Lybra - nestartuje

#9 Příspěvek od Pavel 110 »

Naftu v nadrzi mam a podavaci cerpadlo se kontrolovalo jako prvni, ale o tom uz jsem psal. Mechanik me rikal , ze je to nejspis cerpadlo co je v motoru, ale mam se pripravit na poradnou palku. Nevite nekdo o nejakem za prijatelnou castku

R.S
Příspěvky: 206
Registrován: čtv črc 15, 2010 00:01

Re: Lancia Lybra - nestartuje

#10 Příspěvek od R.S »

A koukl se mechanik uz diagnostikou alespon do jednotky?
Podival se na data jestli to fakt dela cerpadlo?
Todle je trosku drahy zpusob testovani vymenou dilu ktere by to mohly delat.
At to naloguje a posli sem soubor kouknem cim by to mohlo byt.
Carpe Diem quam minimum credula postero

Uživatelský avatar
Pavel 110
Příspěvky: 69
Registrován: sob dub 08, 2006 20:33
Bydliště: selska 944 , 74901 vitkov

Re: Lancia Lybra - nestartuje

#11 Příspěvek od Pavel 110 »

Neni mi vubec jasne, jak ti mam poslat ty data z diagnostiky, mam to stahnout na flesku ? Auto je stale nepojizdne a uz me to zacina vadit, ze mi nikdo v servisu nedokaze rict co s tim opravdu je a porad ze je to v cerpadle. Pisu z mobilu, tak se omlouvam ze tu nejsou carky a hacky.

R.S
Příspěvky: 206
Registrován: čtv črc 15, 2010 00:01

Re: Lancia Lybra - nestartuje

#12 Příspěvek od R.S »

No normalni mne zname diagnostiky umi "live data" ukladat do souboru( pripony dbf,csv,txt a podobne) tomu se rika logovani. I kdyz jelikoz to nestartuje tak ten soubor bude obsahovat pouze data ze startovani. Pokud by mu tohle neslo tak to zkus alespon rucne opsat. Zajimal by mne tlak paliva,nastaveni DRV, startovaci davka a predvstrik.
Ja take nepisu carky,hacky. To je zvyk ze zahranicnich for a z dob kdy meli emailovi klienti problemy z cestinou nebo po muze byt i profesionalni deformace programatora. :lol:
Carpe Diem quam minimum credula postero

Uživatelský avatar
Pavel 110
Příspěvky: 69
Registrován: sob dub 08, 2006 20:33
Bydliště: selska 944 , 74901 vitkov

Re: Lancia Lybra - nestartuje

#13 Příspěvek od Pavel 110 »

jestli budu mít zítra dostatek času tak tam zajedu a znovu si teda zaplatím diagnostiku a ukážu mu přímo v mobilu co po něm vlastně chceš, snad to pochopí.

R.S
Příspěvky: 206
Registrován: čtv črc 15, 2010 00:01

Re: Lancia Lybra - nestartuje

#14 Příspěvek od R.S »

Ja po nem nechci nic. Ty bys mel chtit opravene auto.
Carpe Diem quam minimum credula postero

Uživatelský avatar
Pavel 110
Příspěvky: 69
Registrován: sob dub 08, 2006 20:33
Bydliště: selska 944 , 74901 vitkov

Re: Lancia Lybra - nestartuje

#15 Příspěvek od Pavel 110 »

Tak píšu výsledek opravy. Nakoned jsem teda auto odvezl do ostravy k nějakému maníkovi, který dělá jenom nafťáky a turba aten to dal do týdne do kupy. Bylo to relé tlaku paliva na čerpadle a ještě mě upozornil na to, že váha vzduchu není to co by měla být a taky že nějaký žhavič žhaví nějak špatně. To vše i s opravou za 5000,-.

Odpovědět