thema rozvody :(

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

Re: thema rozvody :(

#16 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

Hlavně to prosím Tě nerozebírej na díly, někdo jí ještě rád opraví. Potkan neni nic zásadního.
xxxx

jindra169

Re: thema rozvody :(

#17 Příspěvek od jindra169 »

Ahoj no já když mi někdo přiveze auto s prasklým řemenem tak nejdřív nastavím nové rozvody a když se to nastartuje a nic s tím není taK se nic neděje a můře odjet.Pokud nenaskočí nebo naskočí a bouchá sundává se hlava no. Jinak tedka se delal renault laguna 1.8 16v s prasklým řemenem a nic se nepotkalo a už znovu jezdí

3000GT

Re: thema rozvody :(

#18 Příspěvek od 3000GT »

Toretto3 340 píše:praskol remen :((..... kolko odhadujete ze sa zahlo ventilov?? je mozne aby sa nezahol ziaden??
To se mi stalo taky a zkurvil se celej motor. Ventily byly ohnutý skoro všechny, písty vykousaný atd. Žádná sranda. Navíc jsme zjistili, že je písty mají ve válcích velkou vůli, takže i tam se dělalo všechno nový včetně výbrusu.
Nikdy už nechci takovou akci opakovat, prosral jsem na tom kupu peněz a těch nervů s tím, škoda mluvit.

Uživatelský avatar
Toretto3 340
Příspěvky: 274
Registrován: pon dub 07, 2008 21:27
Bydliště: SVK-daleky vychod

Re: thema rozvody :(

#19 Příspěvek od Toretto3 340 »

Štefan 368 píše:Škoda jej. :( Jediná pekná Thema v HE a SV.
no to je pravda ale nebojte sa thema bude jazdit...urcite ju nerozpredam....kamos ma ventili ale pride az v marci je v zahranici...THEMA bude jazdit a bude jazdit kralovsky =D> =D> =D> ........ale neviem ako budem chodit do prace kym dam dokopy themu :(
Cadillac Deville 4.6 V8 Northstar
ex.Lancia Thema LX 2.5TDs
ex.Lancia Thema LX 2.0 16V Turbo
ex.Lancia Thema LS 2.0 16V Turbo
ex.Lancia Thema 2.5TDs
ex.Lancia Kappa 2.0 114kW
ex.Honda CBR 600 RR

3000GT

Re: thema rozvody :(

#20 Příspěvek od 3000GT »

jindra169 píše:Ahoj no já když mi někdo přiveze auto s prasklým řemenem tak nejdřív nastavím nové rozvody a když se to nastartuje a nic s tím není taK se nic neděje a můře odjet.Pokud nenaskočí nebo naskočí a bouchá sundává se hlava no. Jinak tedka se delal renault laguna 1.8 16v s prasklým řemenem a nic se nepotkalo a už znovu jezdí
Neuraž se, ale větší pičovinu jsem nikdy v životě neslyšel. Kdyby ti přivezli nějaký hodně složitý auto s ještě složitějšíma rozvodama (např mercedes s průserovým motorem 400cdi) s přetrženým řetězem, tak taky budeš jeden den skládat nový rozvody a pak to startovat aby se to ještě víc pokurvilo a ty to nakonec musel rozdělat a opravit úplně celý ?

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

Re: thema rozvody :(

#21 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

Klid, on mluví o řemenu, tam je zkouška levnější než rovnou sundavat hlavu. Navíc existují i motory, které se potkat nemůžou.
xxxx

Uživatelský avatar
Dom 149
Příspěvky: 1014
Registrován: pát lis 10, 2006 19:21

Re: thema rozvody :(

#22 Příspěvek od Dom 149 »

3000GT: proc picovinu .. tak to dela vetsina rozumnych lidi .. nahodim druhy rozvody, protahnu rucne racnou a kdyz to protocim bez problemu, zkusim startovat, zmerim tlaky. Nekdy se opravdu nic nemusi stat .. ale u nasich 16v je to takrka neznamy jev :lol:
Lancia Thema 8.32 Ferrari
Lancia Thesis 3,2 V6 24v emblema
Alfa Romeo 916 Spider 3,0 V6 12v

jindra169

Re: thema rozvody :(

#23 Příspěvek od jindra169 »

Přesně tak myslím řemen, o řetězu nebylo mluvy ,protože kdybych mněl sundávat hlavu pokaždý když přijede potkaný auto tak bych dělal auta až do půlnoci. A když to tak spočítám tak vlastně 2 ze 3 aut se enpotkají takže jenom nový řemen a jedou.... U té lancie o které je zde mluvy to bude tedy asi složitější ale já bych tím začal , mně ted čekaj rozvydy na mé kappě tak doufám že dopadnu úspěšně

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

Re: thema rozvody :(

#24 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

Abys nedopad jak kamarád s bravem, který se mu potkalo při zajíždění do garáže, když jel dělat rozvody. Kladky a řemen měl na sedačce. :)
xxxx

jindra169

Re: thema rozvody :(

#25 Příspěvek od jindra169 »

No to je doopravdy pech :lol: , já už je přejíždím (zřejmě ), já jsem zase ukecával kamaráda s peugeotem aby si udělal rozvody at neblázní takj nakonec přijel,odstrojil jsem to kouknu na ně a kus byli natrhlý a celej řemen popraskanej ,aneb za pět dvanáct

3000GT

Re: thema rozvody :(

#26 Příspěvek od 3000GT »

Dom 149 píše:3000GT: proc picovinu .. tak to dela vetsina rozumnych lidi .. nahodim druhy rozvody, protahnu rucne racnou a kdyz to protocim bez problemu, zkusim startovat, zmerim tlaky. Nekdy se opravdu nic nemusi stat .. ale u nasich 16v je to takrka neznamy jev :lol:
:lol: To není ani známej jev jako spíš už přírodní zákon :lol:

Odpovědět