Kolísání otáček - Lybra

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Zpráva
Autor
Lukášek:)
Příspěvky: 60
Registrován: stř lis 14, 2007 08:34
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Kolísání otáček - Lybra

#1 Příspěvek od Lukášek:) »

Hledal jsem toto téma ale nenašel .. tak se na mne nezlobte, když bych se opakoval .. :)

Máme Lybru, ročník 2002 .. po nastartování auta v situaci, kdy nechávám neutrál a motor běží na volnoběh, ručička po určitém intervalu klesne na 800 ot./min, následně ale vzroste na 1 000 ot./min .. chvíli zůstává na tisících otáčkách, ale po cca pěti vteřinách opět klesne na 800, ale následně zase vzroste na 1000 ... když ovšem zařadím rychlost a nechávám sešlápnutou spojku, ručička se ani nepohne, zůstává na tisících otáčkách ... ta samá situace nastane, když rožnu světla nebo zapnu rádio - ručička je stále na tisíci otáčkách ... v čem může být chyba ? :?

Taky jsem zkoušel při určité situaci jet z kopce při zařazení rychlosti a nesešlápnutí plynu, pak jsem vyzkoušel - opět z kopce - jet na neutrál - ručička byla stále na tisíci otáčkách

Díky za pomoc :wink:

Peters 88
Příspěvky: 107
Registrován: pon dub 17, 2006 13:09
Bydliště: Litvínov

#2 Příspěvek od Peters 88 »

Pomohlo, kdyby jsi napsal co je to za motor. :D
Lancia Delta 2.0 JTDM
Lancia Musa 1.9 JTD
Lancia Lybra 2.4JTD SW
Lancia Dedra 1.8 96kw SW
Lancia Dedra 2.0ie
Lancia Prisma 1.9TD

klakson23
Příspěvky: 171
Registrován: pát dub 17, 2009 18:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od klakson23 »

Zdravím, mám ten samý problém... Motor 2,4jtd. Dělá to i při zapnutí auto klimy... otáčky klesají a rostou. Když dam econ, uklidni se to na cca 1000 otačkách, když vypnu vše, klesají a rostou otáčky.
Dále mi palubní počítač ukazuje daleko větší spotřebu, než je ve skutečnosti. Mám nastavenou průměrnou spotřebu. Ukazuje to cca 9-10litrů, skutečnost je 6-7 litrů. Co stím? Díky za rady
Lancia Lybra 2.4JTD
modrá metal.

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Kolísaj ti i otáčky nebo jenom otáčkoměr???
Lancia Lybra SW 1,9JTD

klakson23
Příspěvky: 171
Registrován: pát dub 17, 2009 18:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od klakson23 »

Kolisají mi otáčky i otáčkoměr
Lancia Lybra 2.4JTD
modrá metal.

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

To vypadá, že ti to blbne jako kdyby se tam měnilo napětí. Vyzkoušej dát třeba do zapalovače voltmetr - kolik tam je voltů a jestli se nějak hejbou (ty volty) v závislosti s tou změnou otáček. Jestli jo tak vyzkoušej všechny silový kabely od altíku a od baterky i kostry :wink:
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Lukášek:)
Příspěvky: 60
Registrován: stř lis 14, 2007 08:34
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Lukášek:) »

JJ jasně .. omlouvám se :D 1,9 JTD

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

No a k tomu pal. počítači... Mně ukazuje průměrnou 8L a taky si myslim, že kecá :? Hodně to zkresluje celý to počítání, když třeba ráno necháš (jako já) nějakou dobu natočený auto než vyjedeš. Já to moc neřešim - rád se svezu i rychlejc, když to dovoluje situace a spotřeba... :shock: :shock: :shock:
Lancia Lybra SW 1,9JTD

klakson23
Příspěvky: 171
Registrován: pát dub 17, 2009 18:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od klakson23 »

ok, tak ten palubní počítač řešit zatím nebudu.
Lancia Lybra 2.4JTD
modrá metal.

Uživatelský avatar
Bonanza 270
Příspěvky: 4403
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:59
Bydliště: u Kyjova

#10 Příspěvek od Bonanza 270 »

me to ukazuje 5,4prumerna spotreba :lol: a kolisani otacek me to dela jen za studena kdyz vyradim na neutral tak otacky trosku vic klesnou pod normalnich 800 a je to slyset zvukove i citim vetsi vybrace ale hned dou zas nahoru na 800...jen kdyz je to studene
Lybra SW 2.4JTD 140hp

Obrázek

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

#11 Příspěvek od Dresik 28 »

Me se taky zda, ze nekdy, kdyz jedu ostre, tak ikdyz pak jedu na duchodce,tak palubak se sekne na vyssi spotrebe. Takze to take beru s rezervou. Jinak mam tez 1.9 a spotreba kolem sesti. plus minus. Otacky mam ok. Jen nekdy ba volnobej poskoci o malinky kousicek. Mezi carkama
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

tomi6767

Re: Kolísání otáček - Lybra

#12 Příspěvek od tomi6767 »

mam tiež ten isty poznatok z mojho auta 2.4 jtd na volnobehu ci zastudena ci zatepla mi kolisaju otačky.... čím to može byt??? vaha vzduchu? potenciometr pedalu alebo niečo ine??? prosim poradte mi naco sa mam pozriet...............

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: Kolísání otáček - Lybra

#13 Příspěvek od Jiří 588 »

Mám 1.9 JTD 77KW a mám to stejné.

Palubní počítač mi ukazuje kolem 8l-9l , ale při výpočtu kolik jsem natankoval a kolik pojezdil to mám kolem 7L víc ne.

Co se týká otáček tak mě zakolísají asi 5 vteřin po startu, občas vůbec, někdy jen párkrát. Ale když jsem měl třeba zapnuté všechny směrovky tak bylo slyšet jak motor trochu kolísá. S klimou samozřejmě taky. Zase to ale není o 200ot/min jak píšou kluci.
Přemýšlel jsem jestli třeba není slabý alternátor.

A k tomu počítači - když auto nechám někde chvilku stát, tak palubák počítá a počítá, pak není problém mít na display spotřebu třeba 12l a přitom ve skutečnosti motor žere tak litr na hodinu při volnoběhu.

Diagnostika hlásí občasnou chybu EGR, a jednou za čas výpadek čidla rychlosti pal. počítače. Takže já jsem žádnou závadu neobjevil.
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Uživatelský avatar
Blacky 381
Příspěvky: 257
Registrován: úte dub 29, 2008 14:22
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísání otáček - Lybra

#14 Příspěvek od Blacky 381 »

No já tohle kolísání kdysi řešil o benzínové 1,6 Tempry,šolichalo si to kolem volnoběžných otáček sem a tam jak chtělo. Vyběhaly se tam takové dráhy a posun oprava vlastně neexistuje. Pomohla až výměna potenciometru škrtící klapky...ani nebud raději psát kolik to stálo #-o Ale jak je to u nafťáka to fakt nevím :-k
Lancia Lybra SW 1,9 JTD 77 kW LX r.v.2001 ....černááá metla
Fiat Tempra 1,6 i.e. stříbrná metla-přišlo na ni jaro
Škoda 100 L - už není
Moskvič 408 alias Stalinovy saně-dávno už není
Gilera Nexus 500

Uživatelský avatar
Petr 405
Příspěvky: 103
Registrován: pon bře 24, 2008 14:02
Bydliště: Popovice

Re: Kolísání otáček - Lybra

#15 Příspěvek od Petr 405 »

Mám Lybru 2.4JTD 103kw a občas mě to kolísá taky.Někdy pomůže jenom prošlápnout plyn a přestane to.Po připojení diagnostiky ukazuje potenciometr na plynu kolísání.Pokud máte někdo FiatECUScan udělejte sken můžeme to porovnat.
Sice sem nezjistil proč to jedno napětí padá na nulu,ale na to otáčky nereagují.Zato na tu vlnku směrem nahoru ano.Vypadalo to asi takto:
ECU.jpg
Lancia Musa 1.9 JTDm
Fiat Croma 1.9 JTDm Dynamic
Ex.Lancia Lybra SW 2.4 JTD
Ex.Lancia Kappa SW 3.0 V6 Comfortronic
Ex. Fiat Croma 2.5 TD

Odpovědět