Zvýšení výkonu?

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Richie 10 »

No nechci se nikoho dotknou ale dat si do Lancie plyn?.....no to snad.....to je jako dat si plyn do Porsche..... :roll:

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#17 Příspěvek od Honza 2 »

No očividně jsi s plynem asi nejezdil... Dal bych si to klidně do jakýhokoli auta... přecijen nemám tiskárnu na peníze a jezdit levnějc je super.

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Richie 10 »

No jednak mi vadi jak to smrdi....ze mam bombu v kufru....a ze to hur jede a ze to nijak nedela moc dobre motoru....i kdyz ne druhou stranu by nebylo spatne jezdit za pulku.... :) ale dat za to 20 tisic?.....to uz se mi ani nestihne zaplatit zpet.... :(

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

kdyby jen 20 tis :lol: ted sou ty novy zarizeni a to stoji i 40 ale to je uplne o necem jinym :wink: jinak ja kdyz bych mel auto na benzin tak ho hned predelavam na lpg. Mel jsem moznost jezdit s tolika auty na plyn v autoskolach a je to dobry.a komu to smrdi tak by si mel zajet udelat treba revizi a ¨vymenit membrany.
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#20 Příspěvek od Honza 2 »

No nic proti Richie, ale LPG je naopak daleko šetrnější vůči motoru oproti klasickýmu benzínu... takže auto je klidnější a běží jemnějš. Ten smrad - no v autě to necítíš a u vejfuku smrdí každý auto... takže to bych neřešil. A s tou bombou - dnešní nádrže jsou konstruovaný tak, že jsou daleko pevnější než kdejaká součástka v autě... Osobní zkušenost při havárii sice s LPG mám, ale byla to silná havárka předkem a ne zadkem... Je pravda že dnešní systémy s přímým vstřikem LPG se cenově pohybujou kolem 40t kč, ale kdo jezdí hodně tak to má rychle zpět a kokrétně u těch nejnovějších systémů není rozdíl ve výkonu žádnej.... Já měl sice LPG jen ve Favoritech, ale že bych pociťoval nějakou závratnou ztrátu výkonu (kterej ostatně to auto beztak nemělo) tak to ani náhodou. Takže jako jedinou nevýhodu LPG vidím to, že nemůžeš do podzemních garáží... :) Mít novější auto na benzín, tak neváhám...

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#21 Příspěvek od Honza 2 »

Ale montáž bych nechal samozřejmě provést u profesionálů...

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Richie 10 »

40 tisic :) tak to je dvakrat tolik nez za kolik jsem poridil auto :) :)

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Richie 10 »

Dobre dobre ...vzdavam to...je vas vic :)

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#24 Příspěvek od Honza 2 »

No tak 40t to už jsou fakt ale nejnovější a nej... systémy.. Nicméně jsme očividně vyvrátili jakékoli pochybnosti :P :D

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Richie 10 »

No uplne zase ne :)
a kolik ze by to stalo na moje auto?
Prej se tim ale zanasi motor?

Vojta 8

lpg

#26 Příspěvek od Vojta 8 »

Kámoš měl rapida na lpg a ztráta výkonu tam znát byla(sice málo ale byla) hlavně v akceleraci. Ale + je že to lpg je levnější. Ale pokud bych lpg v autě neměl od začátku tak si ho tam nedám - lpg nemám je to jen uvaha. (A kdyby jo tak ho asi vyhodím protože bych neměl u delty kufr) :!:

BAR

drobny vztup

#27 Příspěvek od BAR »

ahoj kluci jelikoz ja plyn v lancii mam a muzu vam k tomu neco povedet.Mam obyc se smesovadlem (ne sekvencni) stalo i bombou misto rezervniho kola (neprekazi) 25 000,- u autorizovanyho ser. na LPG. Ztrata vykonu je asi o 15 az 20%, zanaseji se vrsky pistu(jsem po vymene tesneni u ventilu), ale kdyz jednou za cas vyjedes nadrz na 99 ok. tak ono se to procisti.neresim vubec jesli se mi to "vrati" nebo ne, to bych to mohl rovnou s autem zabalit nedelat na nem nic a chodit pesky.urcite je to znat na penezich kdyz tankujes za 14Kc a ne za 28Kc.kvuli bezpecnosti jsem si akorat namontoval odpojovac bat. pokud bude nekdo chtit poslu adminovy fotky LPG v dedre do galerky...

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#28 Příspěvek od Honza 2 »

Tak beru zpět mé pochybnosti z mailu o té homologaci. Vidím že jsi řádnej motorista... Přesně tak. Zanášení motoru jsem taky neřešil, občas to prostě přepneš na benzín... Úbytek výkonu je asi individuální dle každýho auta a dle použitýho zařízení. Jak říkám, u těch nej je to údajně 1:1... Odpojovač baterie - no nevím jestli souvisí s LPG ale budiž, určitě užitečná věc a při bouračce mi dost chyběla... Jinak samotný LPG má několik bezpečnostních ventilů.. Nezatracovat LPG...tak bohatej si myslím nikdo z nás asi není.. Ale podle vkusu každého soudruha :lol: Čauky

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

ja jezdil s feldou 1,3 i 40kw a najezdila v autoskole jen na plyn 200 tis ,pak sme ji prodali.na benzin se jezdilo jen rano nez se to zahralo asi 5 min a to i v mrazech.a po delsim pouzivani si to auto zvyklo tak ze jezdilo na plyn lip nez na benzin. jinak loni sme s kamosem montovali plyn do renaultu 25 (stara vrazda) a do dnes jezdi stale jen na plyn. rano to nastartuje a hned to prepina na lpg a bez problemu.
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

tady sou nejaky ty strediska ktery se daji pouzit v brne a kde jezdime.
www.autolpg.cz www.agw.cz www.hlpropan.cz
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

Odpovědět