Starty

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Kuba

Starty

#1 Příspěvek od Kuba »

Ahojte všichni. Chtěl bych se Vás zeptat, mám problém na Dedře 1,6 1991 se startováním. Jak třeba 2 dny stojím a potom chci vyjet, tak nemůžun natartovat, motor točí krásně, ale není tam ani nějaký náznak chytnutí. Musím to spustit z kopce a takhle nastartovat. Ale dalsí zajímavá věc na tom je ta, že jak motor vypnu a pak startuju, tak zase úplně v pohodě celý den. A po dalším dnu se celá situace opakuje znovu. A když to náhodou chytne, tak to musím hned po nastartování držet v otáčkách, protože by mi to jinak zhaslo. Po ujetí nějákeho kilometru zkusím zastavit a motor už běží normálně. Někdo mi říkal, že by to mohlo být čidlo otáček nebo že je pridřená vodní pumpa. Potřebovalbych to dát co nejdříve do kupy, protože příští tyden jedu na dovolenou a byl bych nerad, kdyby se mi to opakovalo aji tam. Moc díky všem za případné rady

Návštěvník

#2 Příspěvek od Návštěvník »

Startujes ( prvni s tart ) doufam z prislapnutou spojkou a bez plynu?

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

To čerpadlo by to mohlo dělat. A senzor otáček najdeš buď poblíž řemenice nebo u setrvačníku - jeho konektor prostříkni kontaktolem. Spíš by to mohlo být to čerpadlo. Radši to moc neroztahuj a nepouštěj z kopce, ať ti nepřeskočí řemínek ozubený. :wink:
xxxx

Kuba

#4 Příspěvek od Kuba »

Coen 61: Jasně, že to startuju se spojkou a bez plynu.

Kůrkyn 38: No ještě zkusím ten senzor otáček postříkat tím kontaktolem. A jinak myslíš to vodní čerpadlo? Jenom doufám, ať to je ten senzor. Jinak kolik asi tak přibližně to čerpadlo může stát?

Uživatelský avatar
Jirka 85
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1011
Registrován: pon led 16, 2006 23:50
Bydliště: Louňovice 739404942

#5 Příspěvek od Jirka 85 »

Skus jeste ocistit kostru motoru, a casto to dela taky u striku pod sanin takovy cerny plastovy vajicko.

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

Ne vodní čerpadlo :!:
Palivové čerpadlo - je potopené v nádrži, a pokud je přidřené dává paliva malý tlak a pak je to tak. :lol:
xxxx

Návštěvník

#7 Příspěvek od Návštěvník »

mohl by to být koncový odpor vstřiku. To je to "plastový vajíčko" nebo takový váleček (vede do něj drát a na druhé straně zase ven). Zkus ho propojit nakrátko a uvidíš....

Kuba

#8 Příspěvek od Kuba »

Zkusím všechny rady a budu doufat, že to pomůže. Jinak pak už jedině to čerpadlo. Jinak nevíte za jakou cenu se tak pohybuje to čerpadlo? Ať vím na co bych se měl při nejhorším připravit. Díky

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

#9 Příspěvek od Dresik 28 »

Mám čerpadlo i nádrž, tak se když tak nějak domluvíme:)
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Odpovědět