Klíňák

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Aschanek 121
Příspěvky: 1214
Registrován: pát kvě 19, 2006 08:43
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Klíňák

#1 Příspěvek od Aschanek 121 »

měnil jsem rozvody včetně klínového řemenu. nedávno mi však ten klíňák při nastartování chvilku pískal. v servisu mi bylo čřečeno že napnutý je akorát. Nemůže být třeba i moc utáhnutej. Minulý týden jsem auto cca po 14 dnech nastartoval protože moc s ním nejezdím a klíňák začal pískat jak blázen a auto po cca 5 sek zdechlo, tak jsem nastartoval znova a zase to kvičelo ale po přidání plynu to zachvilku přestalo a už to bylo v pohodě. Tak já nevím mám nechat vyměnit ještě jednou ten řemen. Jinak se mi třeba stalo že když mám zapnutou klimu tak mi auto během jízdy zdechlo, zničeho nic. Je to dost nepříjemné když jedu třeba 100. Udělalo mi to teď 2x po sobě. ale jen se zapnutou klimou. Co stím nechci se někde přizabit. Díky za info.
(ex-Mazda Premacy 2,0 DiTD)
(ex-Mišák Galant 1,8 16V GLSi)
(ex-Lančija Delta Nuova 1,6i)

Uživatelský avatar
Aschanek 121
Příspěvky: 1214
Registrován: pát kvě 19, 2006 08:43
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Aschanek 121 »

nemůže to souviset nějak stím řemenem? Jo a ještě při zhasínání motoru mi vždycky něco zavrže tak jako by to bylo čerpadlo. Nevíte co to může být?
(ex-Mazda Premacy 2,0 DiTD)
(ex-Mišák Galant 1,8 16V GLSi)
(ex-Lančija Delta Nuova 1,6i)

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Richie 10 »

no kviceni pri startu novej remen delat muze....pri vypinani motoru taky...jen mi neni jasny to chcipani?....nevim proc by auto melo chcipnout .....vsak motor musi bezet i kdyz ten remen sundas uplne....bych teda rekl....
Mazda 6 GH 2.5i Dynamic (Sport)
EX - Lancia Dedra SW 1.6 16v, EX - Lancia Dedra 1.6 ie
EX - Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v, Alfa Romeo 156 2.4 JTD, Alfa Romeo 33 1.5 4x4, Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0

Uživatelský avatar
Aschanek 121
Příspěvky: 1214
Registrován: pát kvě 19, 2006 08:43
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Aschanek 121 »

No to si myslím taky ale nemůžu mít třeba moc utáhnuté ty rozvodové řemeny. Ono to nedělalo až teď prostě to zdechlo. Celkem mě to štve. Nemůžu se na to spolehnout že mě to někde nenechá viset. Bojím se aby se to úplně nevysralo. Myslíš že až si to sedne a ten řemen se trošku vyběhá tak to přestane kvičet ale já už na něm mám najeto kolem 2000 tis. mám ještě počkat jestli se to nějak neumoudří?
(ex-Mazda Premacy 2,0 DiTD)
(ex-Mišák Galant 1,8 16V GLSi)
(ex-Lančija Delta Nuova 1,6i)

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Richie 10 »

no to nevim jesti si jeste sedne....zkousel jsi namzat necim?....kde ti prosimte opravovali ? s tim chcipanim je to teda divny...asi bych si doslapl na ten servis...
Mazda 6 GH 2.5i Dynamic (Sport)
EX - Lancia Dedra SW 1.6 16v, EX - Lancia Dedra 1.6 ie
EX - Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v, Alfa Romeo 156 2.4 JTD, Alfa Romeo 33 1.5 4x4, Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0

Uživatelský avatar
Aschanek 121
Příspěvky: 1214
Registrován: pát kvě 19, 2006 08:43
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Aschanek 121 »

no nemazal jsem to ničím. Dělali mi to v ADS Lipůvka, jsem jim to volal co to dělá tak si mě hned objednali a zítra se na to mrknou, taky se jim to nezdá. Možná už to chcípalo předtím akorát jsem nemíval puštěnou tu klimu tak často, protože ty vedra začali až před měsícem. Takže fakt nevím jestli to mají na svědomí oni, ale myslím si že při výměně rozvodů snad nemůžou nic podělat. slyšel jsem na ně samou chválu a doposud jsem byl také spokojen. Tak fakt nevím. No uvidíme co chlapci vykoumají, jinak budu nucen měnit servis.
(ex-Mazda Premacy 2,0 DiTD)
(ex-Mišák Galant 1,8 16V GLSi)
(ex-Lančija Delta Nuova 1,6i)

Odpovědět