VÝFUK A VŠE OKOLO

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

Re: VÝFUK A VŠE OKOLO

#61 Příspěvek od Dresik 28 »

Ja mel tohle na delte 1,6. Vyfuk po dvou letech drzi. Je orezly, ale jen povrchove. Predtim sem to poradne osetril a je to ok.
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Uživatelský avatar
Tomáš 105
Příspěvky: 1553
Registrován: stř zář 13, 2006 17:01
Bydliště: Lanškrounsko
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝFUK A VŠE OKOLO

#62 Příspěvek od Tomáš 105 »

Jo, dík, přesně na to www.vyfuky.com jsem koukal taky. A když je nad 1000Kč doprva zdarma, tak mám asi jasno. Zkusím zase svůj kdysi osvědčený alobalový obal... :lol: a uvidíme jak dlouho to vydrží.
Fiat Palio 178BX - Made in Brazil

Uživatelský avatar
Tomáš 105
Příspěvky: 1553
Registrován: stř zář 13, 2006 17:01
Bydliště: Lanškrounsko
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝFUK A VŠE OKOLO

#63 Příspěvek od Tomáš 105 »

... a ještě prosím poraďte jaký mám koupit střední díl na svou Themu. Se dvěma tlumiči nebo s jedním? V čem je vlastně pak rozdíl (kromě počtu tlumičů :D )? Možná by stačil i ten s jedním tlumičem, když teď je tam stejně jenom trubka, že jo :-k :?:
Fiat Palio 178BX - Made in Brazil

Uživatelský avatar
bras
Příspěvky: 690
Registrován: sob zář 12, 2009 22:20
Bydliště: city Olomouc a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝFUK A VŠE OKOLO

#64 Příspěvek od bras »

já jsem nedávno měnil střední díl na kappě,vzal jsem ten Polstrom ,po namontování se mi to jevilo
jednoznačně hlučnější jak dřívější Bosal,(basový tón) asi to nemá uvnitř tlumící přepážky,ale brzy jsem se uklidnil,když jsem zjistil,že auto je citelně živější při akceleraci,asi by mi to normálně vadilo,ale kappa je dobře odhlučněná,tak jsem si zvykl.

Uživatelský avatar
Toretto3 340
Příspěvky: 274
Registrován: pon dub 07, 2008 21:27
Bydliště: SVK-daleky vychod

Re: VÝFUK A VŠE OKOLO

#65 Příspěvek od Toretto3 340 »

chcem dat od pletenca nerezovu rulu a iba koncovy vyfuk...myslite si ze to bude dobre?? a ze nebude velky huluk? :twisted:
Cadillac Deville 4.6 V8 Northstar
ex.Lancia Thema LX 2.5TDs
ex.Lancia Thema LX 2.0 16V Turbo
ex.Lancia Thema LS 2.0 16V Turbo
ex.Lancia Thema 2.5TDs
ex.Lancia Kappa 2.0 114kW
ex.Honda CBR 600 RR

jindra169

Re: VÝFUK A VŠE OKOLO

#66 Příspěvek od jindra169 »

Já pokaždý když namontuji nový výfuk tak spoje stříkám thermolacem ,vydrží tak déle

Uživatelský avatar
Tomáš 105
Příspěvky: 1553
Registrován: stř zář 13, 2006 17:01
Bydliště: Lanškrounsko
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝFUK A VŠE OKOLO

#67 Příspěvek od Tomáš 105 »

Toretto3 340 píše:chcem dat od pletenca nerezovu rulu a iba koncovy vyfuk...myslite si ze to bude dobre?? a ze nebude velky huluk? :twisted:
Tak to nevím, ale dnes jsem zaleh pod Themu a mám tam: Katalyzátor (ev. co z něj zbylo), tlumič, další tlumič (vyříznutý, nyní trubka) a ještě jeden tlumič (nyní s dírou) a kravál (huluk) to dělá :wink:
Fiat Palio 178BX - Made in Brazil

jindra169

Re: VÝFUK A VŠE OKOLO

#68 Příspěvek od jindra169 »

Vcelku je asi beztak k ničemu všechny nástřiky a pokusy obalů když výfuk nejvíc rezne zevnitř když s evněm vysráží voda... nedávno jsme si všiml že když měníme výfuky třeba na feldách tak už jsou tam navrtané dirky aby mohla voda odtékat...a bordel to nedělá takže to je asi také dobrá prevence navrtat dirku do tlumiče... Jenom návrh jo? :lol:

Uživatelský avatar
Toretto3 340
Příspěvky: 274
Registrován: pon dub 07, 2008 21:27
Bydliště: SVK-daleky vychod

Re: VÝFUK A VŠE OKOLO

#69 Příspěvek od Toretto3 340 »

Tomáš 105 píše:
Toretto3 340 píše:chcem dat od pletenca nerezovu rulu a iba koncovy vyfuk...myslite si ze to bude dobre?? a ze nebude velky huluk? :twisted:
Tak to nevím, ale dnes jsem zaleh pod Themu a mám tam: Katalyzátor (ev. co z něj zbylo), tlumič, další tlumič (vyříznutý, nyní trubka) a ještě jeden tlumič (nyní s dírou) a kravál (huluk) to dělá :wink:
ja mam katalyzator vyrezany je tam iba rula...a ostatne dierave jak reseto..takze neviem co mam spravit....do novych sa mi moc nechce investovat
Cadillac Deville 4.6 V8 Northstar
ex.Lancia Thema LX 2.5TDs
ex.Lancia Thema LX 2.0 16V Turbo
ex.Lancia Thema LS 2.0 16V Turbo
ex.Lancia Thema 2.5TDs
ex.Lancia Kappa 2.0 114kW
ex.Honda CBR 600 RR

Uživatelský avatar
bras
Příspěvky: 690
Registrován: sob zář 12, 2009 22:20
Bydliště: city Olomouc a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝFUK A VŠE OKOLO

#70 Příspěvek od bras »

jindra169 píše:Vcelku je asi beztak k ničemu všechny nástřiky a pokusy obalů když výfuk nejvíc rezne zevnitř když s evněm vysráží voda... nedávno jsme si všiml že když měníme výfuky třeba na feldách tak už jsou tam navrtané dirky aby mohla voda odtékat...a bordel to nedělá takže to je asi také dobrá prevence navrtat dirku do tlumiče... Jenom návrh jo? :lol:
přesně toto mne napadlo ,měl jsem 2x poslední díl dole a vždy vyteklo 2 až 4lvody,tak jsem si řekl navrtej dole,alenevím,co to udělá s hlučností,takže zatí nevrtám .

Uživatelský avatar
Tomáš 105
Příspěvky: 1553
Registrován: stř zář 13, 2006 17:01
Bydliště: Lanškrounsko
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝFUK A VŠE OKOLO

#71 Příspěvek od Tomáš 105 »

Na tom že rezaví zevnitř je asi hodně pravdy, když jsem sundaval ten v alobalu zabalenej z F128 tak se uvnitř ta drť přesýpala ačkoliv zvenku byl jak nový (pod tím alobalem).
Fiat Palio 178BX - Made in Brazil

Uživatelský avatar
Tomáš 105
Příspěvky: 1553
Registrován: stř zář 13, 2006 17:01
Bydliště: Lanškrounsko
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝFUK A VŠE OKOLO

#72 Příspěvek od Tomáš 105 »

Toretto3 340 píše:ja mam katalyzator vyrezany je tam iba rula...a ostatne dierave jak reseto..takze neviem co mam spravit....do novych sa mi moc nechce investovat
Já jdu osobně do toho Polmostróva vychází mi to na 1290 + 1190 plus nějaké ty drobnosti k tomu (možná si je ani neúčtujou, když je to k výfuku - něco v tom smyslu jsem na stránkách četl, ale moc tomu neporozumněl, tak se uvidí) a trubky budou nové, podle mne nemá smysl na tom už cokoliv svařovat, za pár dnů to prorezne zase jinde a nebo upadne někde cestou :lol:
Fiat Palio 178BX - Made in Brazil

jindra169

Re: VÝFUK A VŠE OKOLO

#73 Příspěvek od jindra169 »

Tak žádný bordle to nedělá to je fakt milimetrová dirka a dělají ji na vnitřní straně tlumiče,takjže si myslím že se nic enstane :wink: hle já to tedka v pondělí udělám na tlumiči poněvadž sme an něj koukal a trošku mi rezne a pak napíšu

Uživatelský avatar
bras
Příspěvky: 690
Registrován: sob zář 12, 2009 22:20
Bydliště: city Olomouc a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝFUK A VŠE OKOLO

#74 Příspěvek od bras »

pro ty co chcou opečovávat vejfuk:


http://digiweb.ihned.cz/c1-43528460-cig ... red-korozi

Uživatelský avatar
bras
Příspěvky: 690
Registrován: sob zář 12, 2009 22:20
Bydliště: city Olomouc a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝFUK A VŠE OKOLO

#75 Příspěvek od bras »

jindra169 píše:Tak žádný bordle to nedělá to je fakt milimetrová dirka a dělají ji na vnitřní straně tlumiče,takjže si myslím že se nic enstane :wink: hle já to tedka v pondělí udělám na tlumiči poněvadž sme an něj koukal a trošku mi rezne a pak napíšu
já jsem to už chtěl také udělat ,ale pak mne známý upozornil,že uvnitř jsou přepážky,a že když navrtám jednu dírku,tak z ostatních komor zase vodu nedostanu,tak jsem zase na začátku. :evil:

Odpovědět