problemy se startováním kappa 2,4 jtd

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Odpovědět
Zpráva
Autor
jay-v

problemy se startováním kappa 2,4 jtd

#1 Příspěvek od jay-v »

Chtel jsem se zeptat jestli nekdo nevite cim to muze byt, ze nekdy kdyz nastartuju tak mam otacky tak 400-500 a nejde pridat ,nekdy to chcipne pak to zkusim podruhy udela to zas ale uz skocej otacky do normalu a je to v pohode.Jen me tak napadlo jestli to nemuze delat naftovy filtr.diky za odpovedi.

Uživatelský avatar
Marek 43
Příspěvky: 1592
Registrován: pát črc 15, 2005 21:41
Bydliště: Havířov

#2 Příspěvek od Marek 43 »

Já se řídím takovým pravidlem - než se začne zjišťovat závada, musím vědět, že mám v pohodě filtry, kabely, svíčky apod. Před tím je zbytečné cokoli zjišťovat. A pokud kupuji auto, ojeté, kde nemám 100% jistotu kolik je skutečně najetých a co bylo kdy měněno - tak navíc všechny náplně, řemeny a kladky - co se mají měnit. Je to sice trochu peněz, ale jednou se to měnit musí a za to klidné spaní to stojí. A je na pár desítek tisíc km klid.
Takže než začneš cokoli zjišťovat, tak ten filtr vyměň. A zajdi na počítač. To, že někdo měl tady na fóru stejnou závadu a poradí ti jak to opravit je tak jedna k miliónu. Tím nemyslím užitečnost tohoto fóra, ale množství potenconálních závad u současných komplikovaných a elektronikou nacpaných motorů. Navíc většinou se jedná souhrn více závad, kdy jedna blbost ovlivňuje druhou , ta ovlivní třetí a je to jak domino. Nakonec kvůli jedné blbosti je v motoru 5 chyb a musí se jít vylučovací metodou a přemýšlet co souvisí s čím. a jestli chceš ušetřit peníze za připojení na PC, tak tyto věci - které se mají měnit - nejdřív vyměň, protože ti v servisu stejně řeknou, že to máš udělat a pak přijít znova. Teda pokud by nebyla nějaká očividná závada, na kterou se přijde hned. Ale to se bohužel nestává... :cry:
Subaru Legacy Outback, 2,5i
Kappa 2,4i na díly
Yamaha TDM 850

Uživatelský avatar
Marek 43
Příspěvky: 1592
Registrován: pát črc 15, 2005 21:41
Bydliště: Havířov

#3 Příspěvek od Marek 43 »

Jinak vím, že nafta nemá zapalovací svíčky, bral jsem to obecně :D :D
Subaru Legacy Outback, 2,5i
Kappa 2,4i na díly
Yamaha TDM 850

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Richie 10 »

tak pokud si proctes forum Richieho Alfa ...tak dojdes k jedinemu spravnemu reseni....uplne nejdriv diagnostika...a pak nekoho kdo 2.4 JTD videl alespon 10krat...jinak budes jen hazet prachy do luftu!!!
Mazda 6 GH 2.5i Dynamic (Sport)
EX - Lancia Dedra SW 1.6 16v, EX - Lancia Dedra 1.6 ie
EX - Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v, Alfa Romeo 156 2.4 JTD, Alfa Romeo 33 1.5 4x4, Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0

jay-v

#5 Příspěvek od jay-v »

diky za odpovedi filtr jsem uz koupil dneska ho tam snad soupnu.

jay-v

#6 Příspěvek od jay-v »

jinak uz mam vsechny ostatni filtry rozvody a oleje vymeneny aby jste si nemyslely :lol:

jay-v

#7 Příspěvek od jay-v »

je to lepsi ale filtrem to nebylo a jeste mi ta potvurka zacala psat na pocitaci ''vadne elektricke spojeni'' baterka je pripojena tak mi to prijde trosku obecny to kluci od lancie trosku nedomysleli :(

Uživatelský avatar
Richie 10
Příspěvky: 6401
Registrován: úte bře 22, 2005 09:18
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Richie 10 »

mrkni na ukostreni....
Mazda 6 GH 2.5i Dynamic (Sport)
EX - Lancia Dedra SW 1.6 16v, EX - Lancia Dedra 1.6 ie
EX - Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v, Alfa Romeo 156 2.4 JTD, Alfa Romeo 33 1.5 4x4, Alfa Romeo Alfetta GTV 2.0

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

jo tak to mi taky jednou udelalo a taky navim cim to je,mam obycejnyho tds a problemy pri nastartovani :cry:
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

jay-v

#10 Příspěvek od jay-v »

A jak ti to jako blbe chyta,me to chytne chned ale 20s to jde na 400 ot,nicmene jsem vymenil naftovy filtr a uvidel jsem dva upadly dratky tak sem si rikal ze jsou od prdehrevu a nejsou ty jsou v pohode jsou tam nahore dva upadly a pod tim je ten predehrev, nevite od ceho muzou bejt

Uživatelský avatar
Tomáš-Oaza 7
Příspěvky: 14203
Registrován: stř bře 16, 2005 11:22
Bydliště: NIKOL CITY-608479374
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Tomáš-Oaza 7 »

mne to chytne hned,ale dela mi to problem ze nemuzu pridat plyn, najdes to v sekci motory s nazvem elektronickej plyn :wink:
Lancia KAPPA 2,4 TDS ex
Subaru impreza 1.6
Lancia KAPPA 2,0 16VT

jay-v

#12 Příspěvek od jay-v »

No to me taky nejde,ale ten filtr je tam den a auto jede lip a uz mi to blby zastartovani neudelalo tak se modlim aby to byl tan filtr

Návštěvník

#13 Příspěvek od Návštěvník »

a nedal už si tam náhodou ten čip pak by to bylo jasný :lol:

jay-v

#14 Příspěvek od jay-v »

Prave ze to chci mit v pohode nez ho tam dam :lol.

jay-v

#15 Příspěvek od jay-v »

Ted uz mi to chyta v pohode ale jeste jsem se chtel zeptat jestli taky mate u kappy sroub s gumou pod plyn. pedalem jakoby doraz. :roll: Ptam se proto ze sem ho mel docela dost vysroubovanej.Kdo vi jestli jsem tim zasroubovanim mechanicky nenakurvil ten potenciometr. :oops: Ale ted to chyta normalne a jede to lip ,po tom filtru :D

Odpovědět