rozvody Delta 1.6 HPE

Vše o motoru, převodovce, spojce...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal 77
Příspěvky: 180
Registrován: pon úno 27, 2006 22:55
Bydliště: Český Těšín

rozvody Delta 1.6 HPE

#1 Příspěvek od Michal 77 »

Nevíte někdo,jak nastavit rozvody na Deltě,r.v.96 1.6 16V HPE.A je to DOHC.Kamarád si sundal hlavu,protože se mu rozsypala kladka a přeskočil mu řemen a ohnulo mu to ventily.A jak to tak bývá,nic si nepopznačil.Já jsem si myslel,že to bude jak u Themy 2.0i.e. kde jsou všechny body označené a není to problém.Jenže u té Delty není nic na rozvodových kolech a ani na hlavě.Nejaké znaky tam jsou,ale zatím žádná kombinace nedává smysl.Ve Fiatu chtěli za náčrtek 300KČ a to se mu asi nechtělo dát a jěště by pro to musel jet někde do Ostravy.Zkuste někdo poradit,přece to nějak musí jít.Díky

Honza 2.0 16v
Příspěvky: 470
Registrován: pon čer 13, 2005 21:17
Bydliště: lomnice nad popelkou

#2 Příspěvek od Honza 2.0 16v »

na 1.6 16v jsou spec přípravky na nastevení vaček....nic jinýho než fiat mu nezbyde, nebo si to aspoˇmod nich pujčit, ale to tam musí mít známost aby mu to dali zadara , nevim teda na co ančrtek- ten by byl k prdu...
coupe 2.0 16v NA (>200PS/8000rpm)
tipo 2.0 8v -> 16v
Giulietta 125kW
156 SW 2.5 V6
feličita kit car
VW GII 2.0 16v
ex: stilo 2.0 16v, bravo HGT

Uživatelský avatar
Michal 77
Příspěvky: 180
Registrován: pon úno 27, 2006 22:55
Bydliště: Český Těšín

#3 Příspěvek od Michal 77 »

Díkes Honzo,Já mu to hned píšu,at si to zkusí někde sehnat :)

Uživatelský avatar
Honza 2
Příspěvky: 2156
Registrován: čtv bře 17, 2005 11:09
Bydliště: Plzeňsko

#4 Příspěvek od Honza 2 »

Tak tak, už jsem taky slyšel názor že u těchhle motorů to značený není..
Bez přípravku je to naprd..

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

Kdyby jste byl nějkdo schopen ty přípravky sehnat na zapůjčení, tak bych si je nakreslil a vyrobil. To samý se týká napínacího přípravku na rozv. řemeny (takoá páka se závažím a stupnící. Rozvod se dá sic napnout od oka ale ECHT je ECHT.
kůrkyn

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5440
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od Dan 1 »

Náčrtek týkající se výměny rozvodů máme v sekci technika, možná je to ten samý, co mu nabízeli ve Fiatu.

Uživatelský avatar
Kůrkyn 38
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 7053
Registrován: čtv čer 30, 2005 14:50
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Kůrkyn 38 »

Už si přesně nepamatuju, ale je tek nějak že kola pro ozubený řemen jsou na vačkách bez klínku. Pomocí jednoho přípravku se blokne setrvačník a pak je třeba sundat krytky na opačné straně hlavy válců než je rozvod a tam se nasadí na každý hřídel jeden přípravek, který vačku zafixuje ve správné poloze. Pak se povolí rozv. kola a napínák řemenu, řemen se vymění, napne a pak se teprv kola utáhnou. Celá tahle alotrije je kvůli omezení volného pohybu vačkových hřídelů, který je způsoben propružením řemene při napínání. V nouzi to jde udělat po staru - udělat si fixou čárky před sundáním řemene, ale neni to ono. A le jestli se vám to potkalo tak neni jiná šance než přípravky.
Ten náčrtek je nejspíš k osmiventilovému motoru.
Je na něm vidět ten přípravek na napínání, po kterým toužim :oops: :oops:

Uživatelský avatar
Michal 77
Příspěvky: 180
Registrován: pon úno 27, 2006 22:55
Bydliště: Český Těšín

#8 Příspěvek od Michal 77 »

Tak uz to kamarad slozil i bez tech pripravku.Stacilo si s tim hrat asi tri dny a nakonec to bylo jednoduche.Aspon to rika.Stacilo vedet kde je prvni pist a podle toho nastavit vacku,aby se ventily prvniho valce se synchronizovali s pistem.Vysvětloval mi to a vypada to jednoduse,ale urcite neni.Lepsi je si to fakt poznacit predem a potom to rozebirat,ale jak jsem psal,kdyz uz remen skocil a ohnulo ventily,spravne nastaveni bylo hned tu tam.A ten nacrtek v oddeleni techniky je jenom na 1.6 osmi ventilovou a to jen s jednou vackou.Ale asi aji kdyby byl,tak bez tech pripravku by byl na prd.Clovek by se nemel ceho chytit.Zadne risky

Odpovědět