Kappa 2.4

Sekce, kde můžete všem ukázat, na čem děláte. Co opravujete a co máte v garáži.
Pravidla fóra
Cílem této sekce je, aby měl každý možnost představit své auta ve fotografiích. Je důležité, že podporujeme každého člena i nečlena, který se chce pochlubit tím co na autě dělá a nemusí to být nutně generálka motoru. Těšíme se na každou vaší fotografii a představení "obsahu" vaší garáže! :)
Odpovědět
Zpráva
Autor
Alík86
Příspěvky: 42
Registrován: sob srp 22, 2009 12:16
Bydliště: Oslavany

Kappa 2.4

#1 Příspěvek od Alík86 »

Zdravím, od recenze uběhla již delší doba, ale třeba jí tu ještě někdo neviděl a navíc auto letos budu mít už 11 let.

https://www.autickar.cz/clanek/lancia-k ... rezidente/

Tak bych mu chtěl touto cestou poděkovat, že ze mě udělalo za ty léta alespoň trošku mechanika.
Je to původně 2.0 bohužel díky mé nezkušenosti po 2 letech motor zaklepal ( od té doby dostávají mé auta takový olej jaký tam patří a mění se každý rok).

Motor byl vyměněn za 2.4, který jsem koupil od Aleny zde na klubu a funguje stále bez problémů, za tento obchod moc děkuji byla to férová nabídka.
Jen lituji, že jsem nevyfotil jak jsme vezli třetinu kappy na vozíku, který táhlo jedničkový Punto s 5 ti lidma na palubě z Frýdku až k Brnu.
Pomahači se jen smáli když to viděli a raději nás ani nezastavovali.

Motor jsem vyměnil v domácích podmínkách s pomocí kamarádů, o rok později jsem ještě vyměnil sedačky za kožené.

To byla taky sranda pán měl sice sedačky, ale kabel který jsem potřeboval (moje auto nemělo el. sedadla) už nebyl.
Takže podle schémat dodělat.
Chvilku to trvalo, ale nakonec jsem to zvládl, okopíroval originál zapojení a sedadla fungují dodnes.
Postupně se dělali nějaké ty spotřební věci naposledy loni zadní tlumiče a pružiny.

Auto má klasickou vadu laku, ale to zatím neřeším.
Momentálně Kappa odpočívá vzdala to pravá poloosa, ale už se našel dárce takže brzo bude zase jezdit jako za mlada.

Kappa byla koupena jako jediná z mých aut v bazaru v roce 2009 za 48 tisíc s jedinou vadou a to bylo špatné těsnění na výměníku voda/olej.
Byla dovezena z Itálie a bez koroze.

Tuhle Kappu si určitě nechám dokud nás kovomorka nebo nehoda nerozdělí.
Přesně měsíc před koupí, jsem totiž poznal svou přítelkyni, dnes už manželku a hrdou majitelku Fiatu coupe 1.8.
Kappa s námi je tedy téměř celý náš vztah a váže se k ní spousta našich vzpomínek.
Děkuji vám za pozornost a přeji hodně šťastných kilometrů.

Za chyby se omlouvám psáno v práci na mobilu.
Lancia Kappa 2.0 20VT
Lancia Kappa 2.4 V.I.S
Lancia Kappa 2.0 lpg

Uživatelský avatar
Dan 1
Administrator
Administrator
Příspěvky: 5440
Registrován: úte bře 15, 2005 22:09
Bydliště: Praha

Re: Kappa 2.4

#2 Příspěvek od Dan 1 »

Pěkný kousek. Ať ti vydrží co nejdéle.
Lancia Kappa Coupé 2.0t 16v
Lancia Kappa SW 2.0t 16v (RZ v depozitu)
Lancia Lybra SW 2.4 JTD

Bulldog
Příspěvky: 2
Registrován: pát kvě 01, 2020 20:22

Re: Kappa 2.4

#3 Příspěvek od Bulldog »


Uživatelský avatar
KUZMA 663
Administrator
Administrator
Příspěvky: 396
Registrován: pát led 08, 2010 22:31
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Kappa 2.4

#4 Příspěvek od KUZMA 663 »

Pro Alík 86
Přeji hodně krásných chvil nejen s přítelkyní, ale taky s Kappou. Nebo obráceně? :). Máš to pěkné. Snad Kappu uvidíme někdy naživo a vás taky.
Lybra 2,4 JTD SW,Executive,modrá

Alík86
Příspěvky: 42
Registrován: sob srp 22, 2009 12:16
Bydliště: Oslavany

Re: Kappa 2.4

#5 Příspěvek od Alík86 »

Děkuji, doufám že bude ještě sloužit a že to dotáhne na veterána. Myslím auto, ne manželku :-)
Nedávno jsme museli odepsat Fiata coupe rv 96 kvůli nezaviněné nehodě.
Auto úplně bez koroze po velkých investicích do motoru a nové stk, sice obyčejná 1.8, ale i tak ho byla škoda.
Zatím slouží jako pojízdný sklad náhradních dílů :-)
Kappa by už zasloužila celolak a opravit sedadla tak není moc na co koukat.
Poloosa je udělaná takže už spolu zase jezdíme.
Vzhledem k tomu že jich mám více a servis dělám i platím já tak je nezvládám udržovat v úplně 100% stavu.
Přeji hodně šťastných kilometrů.
Lancia Kappa 2.0 20VT
Lancia Kappa 2.4 V.I.S
Lancia Kappa 2.0 lpg

Odpovědět