Delta 2 td

Sekce, kde můžete všem ukázat, na čem děláte. Co opravujete a co máte v garáži.
Pravidla fóra
Cílem této sekce je, aby měl každý možnost představit své auta ve fotografiích. Je důležité, že podporujeme každého člena i nečlena, který se chce pochlubit tím co na autě dělá a nemusí to být nutně generálka motoru. Těšíme se na každou vaší fotografii a představení "obsahu" vaší garáže! :)
Odpovědět
Zpráva
Autor
pamel 646
Příspěvky: 76
Registrován: ned úno 01, 2015 18:31

Delta 2 td

#1 Příspěvek od pamel 646 »

Ahoj, ozval se mi postarší pán, blázen do aut, že by koupil moje coupe. Potom, co jsem mu vysvětlil, že prodávat nebudu a že jsem stejný blázen do aut jako on, jsme se sešli na kafe na pokec. Na pozemku mu stojí pár aut (až jsem se divil v jak dobrém stavu jsou) a jedna delta 2 td třídvířko. Hned mě napadlo, že si splním sen a naučím se trochu víc hrabat v autech pod odborným vedením. Nabídl jsem, že bychom mohli využít jeho zkušenosti a mou chuť a energii a mohl bych mu pomoct s doděláním těch aut a on by mě naučil hrabat se v motorech. Přišla řeč i na deltu a řekl mi, že mi ji prodá za symbolickou cenu kdyby na to přišlo. Jedno auto na ježdění mám takže akutně nepotřebuji další. Moje vize: třídvéřová delta se sportovníma sedačkama (ty už tam jsou a fakt jsem čuměl jak jsou pěkné :-) s 2.0 16vt (našlapané turbožihadlo), pěkné kola, 4pístky brzdiče. Realita: papíry rakouské, motor 1.9 td venku rozebraný, zadek stačí trochu vyvařit. Zajímaly by mě dvě věci: Jaké verze delt druhé generace měly rozšířené blatníky a jak to udělat, aby tam nakonec byl motor z kappy 16VT (který mám ale chce taky zgenerálkovat stejně jako to td a nechce se mi opravovat td jen proto, aby letělo pryč po evidenčce) na českých papírech? Děkuji za objektivní kritiku a nápady :-)

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8395
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: Delta 2 td

#2 Příspěvek od Harous 239 »

Na jednu stranu je fakt, že originál 16VT začínají být dost ceněný a ceny jdou nahoru. Na druhou stranu je otázka jestli se taková přestavba vyplatí. Bude se toho muset překopat dost. Krom motoru i elektriku, palubku, brzdy... A pořád to bude "jen" přebastlený TD který u nás půjde těžko postavit legálně na papíry a tu historickou hodnotu mít nikdy nebude. le nenech se tím znechutit, je to jen můj názor. :wink:
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Odpovědět