1988 Prisma 2.0 8V Integrale

Sekce, kde můžete všem ukázat, na čem děláte. Co opravujete a co máte v garáži.
Pravidla fóra
Cílem této sekce je, aby měl každý možnost představit své auta ve fotografiích. Je důležité, že podporujeme každého člena i nečlena, který se chce pochlubit tím co na autě dělá a nemusí to být nutně generálka motoru. Těšíme se na každou vaší fotografii a představení "obsahu" vaší garáže! :)
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

1988 Prisma 2.0 8V Integrale

#1 Příspěvek od black_sheep 666 »

Tak vám představuji svoji Lancia Prisma Integrale, je to klasický 2.0 8V DOHC, 85 KW, rok výroby 1988. Pohon je podobný jako v Deltě Integrale, tj. stálá čtyřkolka s rozdělením 56/44 akorát s tím rozdílem, že zde se ovládá uzávěrka zadního diferenciálu ručně, kdežto u Delty je automatika.

Dneska jsem přezul, zkontroloval kde je co rezavého, rozhejbal brzdy a připravuji se na září, kdy všechny víkendy budu ležet pod autem. Dneska ještě mrknu na uzávěrku zadního diferenciálu (nespíná ani nesvítí) a na to jak vypadá rozvoďák. V týdnu ji zavezu do servisu na opravu uchycení výfuku, který je sice nový, ale špatně přidělaný. Také mám totál. přední uložení pravého tlumiče, je rozpadlé ložisko a má to vůli. To nechám udělat hned. Pokud bude rozvoďák vypadat blbě, tak ho také vyměním, jinak počká do zimy.

Plán na září 2013:

- výměna oleje a filtru (nevím ještě jaký)
- výměna svíček (provedu také pro orientaci měření kompresí)
- výměna zadních destiček (jedna je totál rozpadlá)
- výměna chladící kapaliny
- výměna brzdové kapaliny

Potom se chystám v říjnu ji zavézl ke klempíři, bude na ni práce jak na kostele. Něco si udělám sám (dveře, lemy) a něco nechám na něm - v podbězích jsou prorezlý místa co jsem dnes objevil a vzadu pod nárazníkem. Také sundám neoriginál zadní křídlo, a zakituju díry ve víku.

Jinak je to překvapivě v pořádku, i prahy drželi při zvedání dobře. Pak bych to tak nechal přes zimu nachystaný s tím, že pokud bude jezdit i po zimě, začnu řešit celolak a výměnu klik za fungl nové, ať je celá originál a pěkná. Tím by byla celá v podstatě ready na veterána, pak už jen čekat, kdy to půjde přihlásit. :twisted:

Potřeboval bych rady zkušených Lancistů (Delta I s motorem 8V to bude mít stejné):

- Jaký dát olej / filtr, jaké možností oleje?
- Jaké svíčky?
- Jakou chladící kapalinu potřebuji?

Díky!
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: 1988 Prisma 2.0 8V Integrale

#2 Příspěvek od black_sheep 666 »

tady ja zatím jediná fotka, raději jen miniatura, ty vyměněný blatníky v jiné barvě jsou příšerné :lol:
Přílohy
lancia.jpeg
lancia.jpeg (9.92 KiB) Zobrazeno 5241 x
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
Šušeň 463
Příspěvky: 1735
Registrován: úte bře 03, 2009 22:52
Bydliště: Zásmuky

Re: 1988 Prisma 2.0 8V Integrale

#3 Příspěvek od Šušeň 463 »

pěkná!!z těch blatníků si nic nedělej,důležité je,že proběhla jejich výměna za lepší,já mám taky na deltě tři barvy a neřešim to :) doufám,že ji potkám někde na srazu a že mě svezeš! :)
Lancia Delta II 1.6 16v "šmoula" v matu...

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: 1988 Prisma 2.0 8V Integrale

#4 Příspěvek od black_sheep 666 »

tak tady je první album po koupi: http://www.zonerama.com/Link/Album/148448" onclick="window.open(this.href);return false;

přezul jsem, rozhejbal brzdy, zkontroloval motor, sundal hrozný samolepky, škodovácký plastový kryt topení a sepsal si co bude všechno potřeba 8-)
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: 1988 Prisma 2.0 8V Integrale

#5 Příspěvek od black_sheep 666 »

tak rozvody vypadají v pohodě, měli by ještě vydržet. ikdyž člověk neví, co kladka, ale tak zase tolik nenajedu, abych měl takový pech. přednost dostanou jiné opravy, které už si o to říkají.

dneska jsem do něj koupil olej Shell Helix HX7 10w40, tak snad to bude dobrá volba. teď ještě až bude chvíle tak zajet pro destičky a filtr a jdu na věc.

Horší je to s uložením předního tlumiče. to jsem sehnal jen u matějčka a v MJauto za 1400,- což je docela dost - někdo nějaký tip? Když ne, tak to vezmu v jednom z nich a k tomu si přiobjednám rozdělovač, kabely a svíčky. Kabely Magnetti Mareli, svíčky asi NGK a rozdělovač s palcem od Facet.
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
onko 657
Příspěvky: 1490
Registrován: ned bře 15, 2009 20:27

Re: 1988 Prisma 2.0 8V Integrale

#6 Příspěvek od onko 657 »

Radši bych ty rozvody udělal, pokud nevíš jak jsou tam dlouho a kolik mají najeto...lepší mít jistotu, než potom oči pro pláč. :)
Ex: zelená-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice.html
zlatá-LANCIA Kappa 2.4 jtd http://moje.auto.cz/onko/kappice-1.html

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: 1988 Prisma 2.0 8V Integrale

#7 Příspěvek od black_sheep 666 »

na všem jsem je dělal vždycky hned, teda mimo Mondea V6, tam je řetěz :lol: tady s tím počkám, proč měnit rozvody na autě který může příští týden dojezdit a už nikdy nejet. :lol:
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
Jirka 15
Příspěvky: 905
Registrován: úte dub 26, 2005 19:30

Re: 1988 Prisma 2.0 8V Integrale

#8 Příspěvek od Jirka 15 »

black_sheep píše:na všem jsem je dělal vždycky hned, teda mimo Mondea V6, tam je řetěz :lol: tady s tím počkám, proč měnit rozvody na autě který může příští týden dojezdit a už nikdy nejet. :lol:
:D měnit právě proto, aby příští týden nedojezdilo....

Olej jsi měl koupit nějaký normální obyčejný 15-40, svíčky nejlíp champion nebo bosch...

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: 1988 Prisma 2.0 8V Integrale

#9 Příspěvek od black_sheep 666 »

myslíš, že je lepší pro ten motor nějaký obyč olej?
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Karel 211
Příspěvky: 522
Registrován: stř dub 04, 2007 18:47
Bydliště: Zlin

Re: 1988 Prisma 2.0 8V Integrale

#10 Příspěvek od Karel 211 »

používá se 15-40,je psaný z výroby

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: 1988 Prisma 2.0 8V Integrale

#11 Příspěvek od black_sheep 666 »

tak 10w40 by mohl být jako alternativa, ne? tak můžu ho ještě vyměnit za 15w40, ještě jsem ho tam nenalil. máte k tomu nějaký manuál? bohužel jsem nic nesehnal, a to najdu všechno :lol:
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

Re: 1988 Prisma 2.0 8V Integrale

#12 Příspěvek od Dresik 28 »

Moc toto neni, ale myslim, ze manual ani neni treba neni to slozity..Take bych tam dal 15w40..
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: 1988 Prisma 2.0 8V Integrale

#13 Příspěvek od black_sheep 666 »

tak ono by to nemělo ničemu vadit, dát tam 10w. když to bude žrát olej nebo mlátit, tak ho vyměním za 15w. ale podle mě tam 10w je i teď :lol:
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Uživatelský avatar
Vítek 4
Příspěvky: 5872
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:44
Bydliště: Nedachlebice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1988 Prisma 2.0 8V Integrale

#14 Příspěvek od Vítek 4 »

Proc se ptas na veci,kdyz si udelas stejne svoje. Tak si tam dej co chces a neptej se druhych v tom pripade #-o
Italy = Lancia
Lancia = Italy

Uživatelský avatar
black_sheep 666
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 995
Registrován: úte srp 20, 2013 18:29

Re: 1988 Prisma 2.0 8V Integrale

#15 Příspěvek od black_sheep 666 »

páč jsem to už potřeboval vyměnit a než jsem se dočkal odpovědi, tak jsem tam nakonec šoupnul 10w. tak teď řeším jestli to není blbost, ale ona ta viskozita je v podstatě jedno, výrobce doporučuje obvykle několik různých viskozit podle použití vozidla.
Currently no Lancia.

My Lancia history: Lancia Delta HPE, Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

Odpovědět