"tuning" disků na kappu :)

Sekce, kde můžete všem ukázat, na čem děláte. Co opravujete a co máte v garáži.
Pravidla fóra
Cílem této sekce je, aby měl každý možnost představit své auta ve fotografiích. Je důležité, že podporujeme každého člena i nečlena, který se chce pochlubit tím co na autě dělá a nemusí to být nutně generálka motoru. Těšíme se na každou vaší fotografii a představení "obsahu" vaší garáže! :)
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pavel 3
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5483
Registrován: úte bře 15, 2005 22:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: "tuning" disků na kappu :)

#16 Příspěvek od Pavel 3 »

neblbněte s těma barvama nedá se to číst a na autě to taky nevypadá dobře. Jedině stříbrnou ještě tak max. bílou. Vybroušení tě stejně nemine takže smirgl nakoupit musíš ale to zase tak drahý není. Broušení a leštění je dost pracný a chemicky to taky moc nedoporučuju jedině někde kde to umí v domácích podmínkách to můžeš snadno zničit páč nejrůznější barvožrouty poškozujou hliník. Nejlevnější je podle mě lehce přebrousit opravit hluboký škrábance a nastříkat sprejem (stříbrným). Pískování a komaxitování je bez práce ale stojí peníze a já ještě neviděl dobře nakomaxitovaný kola. Pokud se rozhodneš pro leštění tak nejhorší práce je odstranit tu barvu bez toho abys ty disky moc poškrábal protože o to horší je pak to vyleštit. Jedna pasta ti na všechny kola bohatě vystačí páč tou to stejně děláš až na konec ale spotřeba nejrůznějších šmirglů bude vysoká. Hlavně bych ty kola nechal někde vyrovnat nebo aspoň zkontrolovat to je důležitější než nějaká barva
Lancia Thema SW 2.0 16V V.I.S.

Uživatelský avatar
Culhy 640
Příspěvky: 60
Registrován: sob zář 22, 2012 14:07
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: "tuning" disků na kappu :)

#17 Příspěvek od Culhy 640 »

tak po té co přítelkyně viděla koupenu a stav vany a prohlásila že by se taky chtěla umýt bez kol.....
já jí ukázal že už mám "odlakované" 3 paprsky z jednoho kola...

tak mi bylo řečeno že se kola pouze lehce zbrousí a přestříkají.

na 99% to bude bílá
na 50% to bude mít kolem červený proužek.
představuji si něco takového:
Obrázek

kola sem nelakoval, bude stačit když jen lehce rozbrousím současnej lak aby to lépe chytlo nebo je potřeba ho dát úplně pryč? případně můžu ho tam nechat?
případně někdo nějakej tip na typ barvy?
Lancia k 2.0 SW - dead
Lancia k 2.0 + CNG

Uživatelský avatar
Simmy
Příspěvky: 1368
Registrován: ned kvě 04, 2008 15:24
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: "tuning" disků na kappu :)

#18 Příspěvek od Simmy »

já souhlasím s Pavlem, komaxu bych se taky vyhnul ... moje AZEVy sice byly asi jediné kola, co jsem kdy viděl komaxitem pěkně udělané, ale ani přesto to nedoporučím, protože tam bylo plno jiných čuňáren a byla ta barva náchylnější na poškození ... hlavně pod komax většinou dost nahrubo pískujou, což to kolo do budoucna dost zničí.

kola stačí jen pěkně zbrousit, zbavit se vad, které nechceš, aby pod lakem vylezly, před lakováním je ale nechat srovnat ... v opačném pořadí by tě to mohlo dost zklamat :)

barvu bych ale stejně nevolil žádnou pastelovou, tzn. ani bílou .... bílá barva je podle mě devizou sportovních kol převážně na závodních a sportovních autech (neříkám, že nutně), což mi, jak jsem už psal, ke Kappě vůbec nesedí

chemické odlakování jsem měl na mysli samozřejmě kompletní v odlakovací lázni, ne barvožroutem
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo
http://www.fiatcromaklub.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; - diskusní fórum o FIAT Croma (LANCIA Thema)

Uživatelský avatar
Harous 239
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 8394
Registrován: pát bře 31, 2006 09:28
Bydliště: Kolín

Re: "tuning" disků na kappu :)

#19 Příspěvek od Harous 239 »

Bílý kola má brácha na motorce a při výběru další motorky má jasný požadavek - nesmí mít bílý kola. :lol: Není rozumný způsob jak to udržet čistý. A věř tomu, že na tý bílý to bude vidět mnohonásobně víc. Zdržel bych se barev i jakýchkoliv proužků a podobných opičáren. Pokud něco tak lehounce do tmava, tak mám kola originál a nevypadá to zle a ani to netluče do očí. Ty pastelový barvy mi k tý Tvojí barvě auta vůbec neseděj.
Přílohy
fotom033.jpg
Naposledy upravil(a) Harous 239 dne pon pro 10, 2012 11:35, celkem upraveno 1 x.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Uživatelský avatar
2016VT
Příspěvky: 153
Registrován: ned pro 09, 2012 19:44
Bydliště: Tajanov u Klatov

Re: "tuning" disků na kappu :)

#20 Příspěvek od 2016VT »

čus,taky jsem tohle řešil,co s origo 15kama s oloupaným lakem a nevábným vzhledem,také jsem byl zapálenej do toho je nějak dát dokupy ale......pískování 1 alu disk R15 tady u nás 500,- hrubým kdybych prej chtěl lepší práci tak okolo 900,- za kus,to jsem zamítl a s tím rovnou i komaxit...poté přišli na řadu jemné šmirglíky a že to budu leštit...no práce hrozná navíc byli disky odřené na některých místech víc tu a tam nějakej obrubník takže po dvou denní snaze na jednom disku a pochybném výsledku jsem také zamítnul...no a nakonec bylo vyřešeno potom co jednou přijel přítelkyně táta z práce a asi mu mě bylo líto :D
jelikož dělá v německu servis autodílenského vybavení tak fasuje různé sprejíky a i barvy ve spreji takže když bylo pěkně všechna kola jsem nechal na sluníčku aby jim nebyla zima ohřát,nastříkal coyotem na čištění motorů na 2krát omyl velkou vapkou s výhřevem vody,to zlikvidovalo veškerý zbylý lak (toho jednoho rádoby vyleštěného kola mi bylo líto ale přece jen jezdit s 3kolama tak a s 1jinak mi bylo blbý :D ) pak opět broušení jemným šmirglíkem no a nakonec jsem je nastříkal černým matem nevim přesně co je to za barvu ale nevytvrdne úplně,zůstává pružná a z kol se neloupe prostě supr,navíc mam kappu 16VT takže mam teď i konečně klid od věčnýho obden umývání kol od prachu z destiček.
přihodim foto,jen pro představu a přeju ať se ti podaří je dát do tobě vyhovujícího stavu :)
Přílohy
1
1
2
2

Uživatelský avatar
Simmy
Příspěvky: 1368
Registrován: ned kvě 04, 2008 15:24
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: "tuning" disků na kappu :)

#21 Příspěvek od Simmy »

500,- za kus?!? :shock: proboha, to kde bydlíš? resp. co to bylo za šejdíře? vzdyt za tyhle peníze se pískujou celé sady
FIAT Croma 2.5 TD [85kW][r.v. 1996] ... Bastimento in argento
FIAT Croma 2.5 V6 [117kW][r.v. 1993] ... FIAT con Cuore Sportivo
http://www.fiatcromaklub.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; - diskusní fórum o FIAT Croma (LANCIA Thema)

Uživatelský avatar
2016VT
Příspěvky: 153
Registrován: ned pro 09, 2012 19:44
Bydliště: Tajanov u Klatov

Re: "tuning" disků na kappu :)

#22 Příspěvek od 2016VT »

jsem z klatov,a byl jsem s tim ve firmě EKO povrchové úpravy,jediné co jsem tu v okolí sehnal no a potom co mi paní za pultem sdělila tu cenu tak sem jí řek že si za to radši pořídim celou jinou sadu jo a ještě pro info to byla cena jen pískování bez komaxitu kterej tam prej dělaj taky takže proto jsem to okamžitě zavrhnul :D
ani už nevim jestli tenkrát říkala že to je s nebo bez DPH :D

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: "tuning" disků na kappu :)

#23 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

:shock: Tývoe to byla asi EKOcena =P~
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Jarda 591
Příspěvky: 836
Registrován: úte zář 27, 2011 18:15
Bydliště: Praha

Re: "tuning" disků na kappu :)

#24 Příspěvek od Jarda 591 »

Simmy píše:500,- za kus?!? :shock: proboha, to kde bydlíš? resp. co to bylo za šejdíře? vzdyt za tyhle peníze se pískujou celé sady
400 kč pískování 1 plecháče - Klecany Praha východ
Lancia Lybra 1.9jtd SW
Fiat Croma 1.9 Mjet
ex. Fiat Marea 2.4 td
ex. Lancia Thema 2.0i - ukradena
ex. Fiat Regata 75 ie 3x
ex. Š 105 L

Odpovědět