Lybra klima + topení

Vše, co se týká čidel, kabelů, baterky a veškeré elektroinstalace...
Odpovědět
Zpráva
Autor
radom
Příspěvky: 111
Registrován: úte úno 22, 2011 13:19
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Lybra klima + topení

#121 Příspěvek od radom »

Pepazdepa 408 píše:No ona ta automatika funguje podle tohodle grafu = cykluje. Když to máš na AUTO, tak se asi přepne na "ZAP" plnej výkon a až když skoro dosáhne tu požadovanou teplotu, tak začne cyklovat a udržovat teplotu :wink: . Takže bych to možná neviděl jako chybu, ale vlastnost...

tak to si ma potešil. super =D> . díky
Lancia Lybra 1.9 JTD SW

Uživatelský avatar
Vejvy.f 232
Příspěvky: 695
Registrován: pát pro 08, 2006 11:06
Bydliště: Nymburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra klima + topení

#122 Příspěvek od Vejvy.f 232 »

Zdravím, tak jsem po opravě chladiče klimy nechal klimu za 1500 naplnit.
Až do včera fungovala, teď je stav takový že chladivo v okruhu je, kompresor spíná, jedna hadice z kompresoru je vařící (nedá se na ní udržet ruka) ta jde do chladiče a druhá má okolní teplotu. Chladič klimy je taky dost horkej. Taky se nespíná sahara na 1. stupeň když je klima puštěná, jinak normálně 1. stupeň funguje a přes diagnostiku jde spustit. Kdyby byl problém jen vtom že nespíná sahara, tak za jízdy by to klimovalo, jenže ono né.
Co teď stím?

Ví někdo přesný množství chladiva jaký má být ve 2,4JTD rok 2001?
Na autě štítek nemám, v servisu měli u Lybry 2 možnosti buď 550g nebo 700. Dali tam těch 550.

Honza
Lancia Thesis 3.0 V6 24V
Alfa Romeo 75 3.0 V6 12V
Paštika CC 3.6 VR6

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra klima + topení

#123 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Všechny Lybry 700 :wink:
Přílohy
klima01.PNG
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Vejvy.f 232
Příspěvky: 695
Registrován: pát pro 08, 2006 11:06
Bydliště: Nymburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra klima + topení

#124 Příspěvek od Vejvy.f 232 »

Takže ho tam dali málo. Ale proč to dělá to co to dělá, když to chladilo normálně?
Lancia Thesis 3.0 V6 24V
Alfa Romeo 75 3.0 V6 12V
Paštika CC 3.6 VR6

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra klima + topení

#125 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Pokud ti to před opravou chladiče klimy fungovalo, tak bych se zaměřil na něj a všechno okolo něj, co bylo venku...
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Uživatelský avatar
Hamster 526
Příspěvky: 902
Registrován: stř bře 04, 2009 09:09
Bydliště: Praha - Smíchov

Re: Lybra klima + topení

#126 Příspěvek od Hamster 526 »

Navrhuju následující postup. Nech to doplnit na správné množství. Tím mimo jiné zjistíš, kolik toho tam aktuálně skutečně máš, čili jestli ti něco neuteklo (pokud toho tam bylo jen 500, stačí maličko a klima nepojede nebo pojede jen občas). Dál si tam nech napustit i barvivo, pokud ti ho tam ještě nedali. Tím by se dal případný únik lokalizovat. Mě kvůli pitomýmu špatně nasazenýmu sežvejknutýmu těsnění u chladiče utekla půlka náplně. A pak bych se podíval na ten chladič. Na Tempře nám klima selhávala jen proto, že chladič byl po letech provozu tak zas....nej, že to prostě přestávalo mít efekt. Vyřešil to kousek od Milána mechanik u pupmy s wapkou v ruce (po několika ne zrovna levných návštěvách servisů specializujících se na klimatizace), ale to asi nebude tvůj případ, protože tobě chladič očividně funguje...

P.S. Teplota hadic, jak ji popisuješ, je ok, jenže to neznamená, že to běží pořád a zvládne to skutečně chladit.
Lancia Detla 1.6 JTDm
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
ex Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

Uživatelský avatar
Vejvy.f 232
Příspěvky: 695
Registrován: pát pro 08, 2006 11:06
Bydliště: Nymburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra klima + topení

#127 Příspěvek od Vejvy.f 232 »

Hamster 526 píše:Navrhuju následující postup. Nech to doplnit na správné množství. Tím mimo jiné zjistíš, kolik toho tam aktuálně skutečně máš, čili jestli ti něco neuteklo (pokud toho tam bylo jen 500, stačí maličko a klima nepojede nebo pojede jen občas). Dál si tam nech napustit i barvivo, pokud ti ho tam ještě nedali. Tím by se dal případný únik lokalizovat. Mě kvůli pitomýmu špatně nasazenýmu sežvejknutýmu těsnění u chladiče utekla půlka náplně. A pak bych se podíval na ten chladič. Na Tempře nám klima selhávala jen proto, že chladič byl po letech provozu tak zas....nej, že to prostě přestávalo mít efekt. Vyřešil to kousek od Milána mechanik u pupmy s wapkou v ruce (po několika ne zrovna levných návštěvách servisů specializujících se na klimatizace), ale to asi nebude tvůj případ, protože tobě chladič očividně funguje...

P.S. Teplota hadic, jak ji popisuješ, je ok, jenže to neznamená, že to běží pořád a zvládne to skutečně chladit.
Kontrastní látku jsem tam samozřejmě nechal dát. Kdyby náhodou a ono se to bude hodit :-D
Jinak přesně to co jsi psal, mám v plánu.
Lancia Thesis 3.0 V6 24V
Alfa Romeo 75 3.0 V6 12V
Paštika CC 3.6 VR6

vsezved
Příspěvky: 2
Registrován: sob lis 03, 2012 10:39

Re: Lybra klima + topení

#128 Příspěvek od vsezved »

Ahoj, mam trochu jiny problem. Topeni topi ale teplota je jen vlazna. Radiator topeni je teply dost. Klapky leva i prava reguluju a bylo mi receno, ze problem je smesovaci klapka. Ventilator funguje normalne, myslim ze prez radiator je hnano malo vzduchu. Kde bych nasel tu smesovaci klapku?

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra klima + topení

#129 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Tady http://uloz.to/xDQw4Vs/pomocna-zarizeni-pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
A při opravě přeju upřímnou soustrast :?
Lancia Lybra SW 1,9JTD

vsezved
Příspěvky: 2
Registrován: sob lis 03, 2012 10:39

Re: Lybra klima + topení

#130 Příspěvek od vsezved »

Diky za servisni manual. Do toho jsem samozrejme uz koukal ale v tej divnej reci se vubec nevyznam a ani se slovnikem. Kdyby se dalo sehnat neco v anglictine, bylo by to super. Psal jsem jestli s tim nema nekdo osobni zkusenost, protoze kdyz nerozumim popisu obrazku, tak je snad jednodussi to postupne rozebrat vsechno a hledat dle rozumu, cemuz sem se chtel po procitani fora vyhnout. Az dorazi kabel, tak zkusim zprovoznit diagnostiku, jestli neco nepovi.
Mate nekdo zkusenost s nastavovanim krajnich poloh klapek? Vcera jsem s oddelkovanym kobercem a prilozenym uchem pozoroval, ze snad vsechny fungujou, tak mozna je jen blbe nastavena krajni poloha. Pri studenym vzduchu se zda ze proudi vetsi mnozstvi vzduchu, nez pri nastaveni teplyho.

Uživatelský avatar
Vejvy.f 232
Příspěvky: 695
Registrován: pát pro 08, 2006 11:06
Bydliště: Nymburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra klima + topení

#131 Příspěvek od Vejvy.f 232 »

Nevim co jsi objednal za diagnostiku, ale se vším běžně dostupným zapoměň že zdiagnostikuješ "topení".
Lancia Thesis 3.0 V6 24V
Alfa Romeo 75 3.0 V6 12V
Paštika CC 3.6 VR6

Slayer87
Příspěvky: 3
Registrován: čtv čer 04, 2009 19:09

Re: Lybra klima + topení

#132 Příspěvek od Slayer87 »

Nazdar chalani,

nejak mi zblblo kurenie. Pred mesiacom mi prihorela jedna z cievok v motore na ventilaciu, dym isiel vsetkymi otvormi :( Odysla mi najvadsia rychlost fukania ventilacie, inak vsetko islo v poriadku. No vcera vecer po jednom nastartovani mi motor ventilacie zacal fukat pulzne. Na dvojke rychlosti fukania sa sprava nasledovne: dve sekundy ide a dve nie. Cim vedsi stupen rychlosti fukania tak tym sa pulzi predlzuju.
Dufam ze nemusim kupovat novy motor. Neda sa to nejak prepojit na aspon jednu rychlost?
Vdaka za tipy

Igor

--
Lancia Lybra sw, 1.8, 1999

smoger
Příspěvky: 477
Registrován: pát pro 28, 2012 21:13
Bydliště: Brno

Re: Lybra klima + topení

#133 Příspěvek od smoger »

Problém s topením u řidiče. Nefunguje ta klapka(nevím která a kde) takže furt fouká teplý, u spolujezdce normál :) jak se k tomu dostat? nemáte někdo aspoň přibližnej návod co všechno a jak oddělat? :) nerad bych to všechno zkur... :) dík
Lybra 2,4jtd 99kw 99'
Fiat Uno 1,7D "hrkač" 83'
Ex: Lybra 2,4jtd 99kw 2000
Ex: Fiat Tipo 1,9td 66kw
Ex: Fiat Uno 0,9

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra klima + topení

#134 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Jak u blbejch na půdě :evil:
O pět příspěvků vejš to máš na stažení a přečti si tohle vlákno CELÝ !!!
Lancia Lybra SW 1,9JTD

smoger
Příspěvky: 477
Registrován: pát pro 28, 2012 21:13
Bydliště: Brno

Re: Lybra klima + topení

#135 Příspěvek od smoger »

to všechno vím, ale nikde není pořádnej návod jak se probít až k tomu a co všechno je potřeba oddělat. A italsky mě to moc nejde.
Lybra 2,4jtd 99kw 99'
Fiat Uno 1,7D "hrkač" 83'
Ex: Lybra 2,4jtd 99kw 2000
Ex: Fiat Tipo 1,9td 66kw
Ex: Fiat Uno 0,9

Odpovědět