Delta 1.6 hf turbo - jiskra

Vše, co se týká čidel, kabelů, baterky a veškeré elektroinstalace...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Vojtíí
Příspěvky: 5
Registrován: pát bře 04, 2016 14:12

Delta 1.6 hf turbo - jiskra

#1 Příspěvek od Vojtíí »

Zdravím všechny,

Chtěl bych vás poprosit o radu.
Právě jsem dal zpět do delty motor po GO. Po nějaké době se mi podařilo aby dávala jiskru i benzín,ale furt nechtěla nastartovat (jen občas zaškubala). Začalo se pátrat proč.
Bylo mi řečeno že dává malou jiskru a že při startování probíjí (blesky jsem poté taky zahlédl) ať tedy vyměním cívku. Nesehnal jsem tu starou co tam mám (2x faston plus, 2x faston minus a pod ním ta malá jednotka) . Koupil jsem tedy klasickou civku v tom kovovém obalu (1xplus a 1xminus, podle katalogu byla taky v deltách) , zapojil kabely tak jak byli na staré podle polarity. Od té doby to nedává už žádnou jiskru ani když zapojím zpět tu starou cívku.
Zatím bylo vyměněno : čidlo kliky, teploty, map senzor, kabely, svíčky, víčko, palec.

Budu rád za každou radu a nápad.
Moc děkuji

Vojtíí
Příspěvky: 5
Registrován: pát bře 04, 2016 14:12

Re: Delta 1.6 hf turbo - jiskra

#2 Příspěvek od Vojtíí »

Opravdu nikdo neporadí? 🙁
Ještě aktualizuji problém. Od té doby popsané výše, nejde ani benzín. Předtím šel.
Další poznatek je ten že: když je auto v klidu na cívce je přes 12v na plusu i mínusu ale při zapnutí klíče nebo startování se na cívce vypne napětí na mínus pólu.
Museli jsme něco zkur**t, ale opravdu mě nenapadá co 🙁

Děkuji za radu

Uživatelský avatar
Oskar 58
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1488
Registrován: úte srp 22, 2006 12:34
Bydliště: Děčín

Re: Delta 1.6 hf turbo - jiskra

#3 Příspěvek od Oskar 58 »

Nejsem žádný velký elektrikář, ale jak to popisuješ, tak mi přijde že máš někde nějaký studenak na kostre a nebo ještě jednodusi vypálil nejakou silovou pojistku.
ex Lancia Lybra SW 1.8 VVT
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Intensa
ex Lancia Delta 1.6 HF
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Elegance
Lancia Delta 2,0 HF Integrale 16V
Lancia Thesis 2,0T

Vojtíí
Příspěvky: 5
Registrován: pát bře 04, 2016 14:12

Re: Delta 1.6 hf turbo - jiskra

#4 Příspěvek od Vojtíí »

Záhada jiskry vyřešena a to tak že se přihnulo čidlo otáček v tom rozdělovači. Už hází jak má.
Delta ale furt nechce nastartovat, svíčky jsou mokré. Takže tam benzín jde. Vždycky v tom jen na začátku točení zacuká a dal už nic, ani snaha.

Odpovědět