blinkry Lybra

Vše, co se týká čidel, kabelů, baterky a veškeré elektroinstalace...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brudrabrudra 482
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: pon dub 27, 2009 08:30
Bydliště: Orlová

blinkry Lybra

#1 Příspěvek od Brudrabrudra 482 »

Mám takový problém. Normálně jsem dálkovým zamkl auto. Blinkry blikly a už nezhasly. Centrál normálně funguje - odemyká, zamyká. I na klíček. Ale blinkry neblikají. Jenom pořád svítí. Takže ani nefungují výstražné blinkry ani sólo levý pravý blinkr. Prostě pořád svítí. Asi by tam měl být někde přerušovač blinkrů ne? Nějak ho nemůžu najít - kde je? . Nebo něco v řídící jednotce centrálu? A ta je taky kde? Nebo něco úplně jiného? Zkusil jsem odpojit baterku, ale po připojení zase blinkry pořád svítí.
Lancia LYBRA - 1,9 JTD/2005 černometalická krasavice

Uživatelský avatar
Brudrabrudra 482
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: pon dub 27, 2009 08:30
Bydliště: Orlová

Re: blinkry Lybra

#2 Příspěvek od Brudrabrudra 482 »

OK. Koukám, že níže měl někdo problém s centrálem a blikáním a je tam popis toho relé. Tak tím asi začnu. Umístění je popsáno trochu nahrubo, tak snad ho najdu. Koukal jsem i na eper a tam to vypadá, že by snad mohlo být někde u páček pod volantem. Takže už se těším...
Lancia LYBRA - 1,9 JTD/2005 černometalická krasavice

Uživatelský avatar
KUZMA 663
Administrator
Administrator
Příspěvky: 396
Registrován: pát led 08, 2010 22:31
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: blinkry Lybra

#3 Příspěvek od KUZMA 663 »

Ahoj, přerušovač blinkrů najdeš pod spodním plastem na sloupku volantu, je to čtvercové relé většinou modré barvy. Stalo se mi, že nešly blinkry a jen svítily. Naštěstí to relé se jen povytáhlo a ztratilo kontakt, jen jsem ho zatlačil a funguje 4 rokem dál. Zřejmě se jízdou hlavně po D 1 vyklepalo.
Lybra 2,4 JTD SW,Executive,modrá

Uživatelský avatar
Brudrabrudra 482
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: pon dub 27, 2009 08:30
Bydliště: Orlová

Re: blinkry Lybra

#4 Příspěvek od Brudrabrudra 482 »

Nakonec to nebylo tak složité. Nebyl to přerušovač blinkrů, ale to relé J43, které spíná blikání, když se zamyká a odemyká centrálem. A je umístěno pod hauptnou u stěrače řidiče - tam, kde tak rádo zapadává listí. Je tam malý servisní odklápěcí plast a pod ním skříňka právě s tímto relé. Když jsem ho vyndal blinkry konečně zhasly. Tak jsem zkusil jen očistit kontakty a dal ho zpátky. A několikrát zkusil centrálem odemykat a zamykat. Blikalo to normálně. Ale za chvíli to zase zůstalo trvale svítit. Lehce jsem zarumploval s relé a zase to zhaslo. Takže jsem relé vyhodil a vyzkoušel centrál. Normálně odemyká a zamyká. Akorát teď při tom neblikají blinkry, což mě zas tak netrápí :-).
Lancia LYBRA - 1,9 JTD/2005 černometalická krasavice

Uživatelský avatar
Oskar 58
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1488
Registrován: úte srp 22, 2006 12:34
Bydliště: Děčín

Re: blinkry Lybra

#5 Příspěvek od Oskar 58 »

=D>
ex Lancia Lybra SW 1.8 VVT
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Intensa
ex Lancia Delta 1.6 HF
ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Elegance
Lancia Delta 2,0 HF Integrale 16V
Lancia Thesis 2,0T

Uživatelský avatar
Brudrabrudra 482
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: pon dub 27, 2009 08:30
Bydliště: Orlová

Re: blinkry Lybra

#6 Příspěvek od Brudrabrudra 482 »

Original relé 2x15A se prostě nedalo sehnat! Tak jsem tam šoupnul multifunkční relé BOSCH 0 332 019 150, které je na 2x 30A. A už teda zase i blikám. Za ty prachy - no neberte to :D
Lancia LYBRA - 1,9 JTD/2005 černometalická krasavice

Odpovědět