lybra zadny stierac problem

Vše, co se týká čidel, kabelů, baterky a veškeré elektroinstalace...
Odpovědět
Zpráva
Autor
Martinsalko 435
Příspěvky: 243
Registrován: sob pro 06, 2008 23:15
Bydliště: prievidza

lybra zadny stierac problem

#1 Příspěvek od Martinsalko 435 »

nazdar kto mi poradi kde mam hladat chybu
zadny stierac na lybre stale stiera aj ked je packa vypnuta.
vymenil som packy aj zadny motorcek ale stale to iste.
kde najdem chybu?
ma zadny stierac rele? a to by mohlo byt zalepene?
dik za rady martin

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: lybra zadny stierac problem

#2 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Mě přesně to samý, akorát u předních ](*,) stěračů dělala řj stěračů. Je pro všechny společná a nachází se kousek od motoru předních stěračů. = Musíš vyndat přední stěrače a ten plastovej dekl pod nima. Nejdřív ale skus sehnat tu jednotku funkční, aspoň na vyzkoušení. Ten plastovej dekl se napikaču vyndavá, tak ať to nemusíš absolvovat víckrát :wink:
P.S. Já tu mojí starou řj rozebral a zkoušel jsem tam změřit všechno možný a na nic jsem nepřišel :evil: .
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Martinsalko 435
Příspěvky: 243
Registrován: sob pro 06, 2008 23:15
Bydliště: prievidza

Re: lybra zadny stierac problem

#3 Příspěvek od Martinsalko 435 »

A predne stierace ostavaju visiet.nedojdu vzdy do vychodzej polohy.ked sa zohreje auto tak yo potom ide ale nie vzdy.

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: lybra zadny stierac problem

#4 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

U těch předních tohle dělá dojezdovej kontakt. Ten je přímo u motůrku na převodovce - většinou stačí rozebrat a vyčistit.
Lancia Lybra SW 1,9JTD

IkaSGC 473
Příspěvky: 293
Registrován: pát říj 03, 2008 12:39
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: lybra zadny stierac problem

#5 Příspěvek od IkaSGC 473 »

Přední stěrače, pokud se zastavují nahodile třeba v půlce nebo nedojíždí do konce, tak je potřeba vyčistit převodovku. Stačí sundat dekl pod stěrači a pak oddeklovat motorek stěračů (netřeba celý motor demontovat). Sundáš krytku z převodovky a uvidíš takový kontaktní kroužek na který dosedají plíšky. Stačí ho vyčistit od vazelíny tak aby měl dobrý kontakt.

Co se týče zadního stěrače tak určitě má někde relé.... Nejsem si teď ale jistý kde. Většinou ale bývá přímo u motorku stěračů. Tuším že nějaké relátko bylo i u pravého zadního světla (co si matně vybavuji když jsem rozebíral bratrovu lybru).

Uživatelský avatar
Jiří 588
Příspěvky: 746
Registrován: stř říj 27, 2010 12:00
Bydliště: Rožnov p.R

Re: lybra zadny stierac problem

#6 Příspěvek od Jiří 588 »

Zadní stěrač se ještě může zastavovat proto, že jeho tisícihran je zkorodovaný a zadřený v plastu.
Stěrači je pak potřeba pomoct rukou a on se rozhýbe - řešeno tak že jsem poslední 2cm plastu uřezal.
(toto je asi mimo téma, ale když už je tu tak hezky sepsáno vše okolo stěračů tak jsem to přidal)
WV Golf 7 2.0 TDI Blue Motion
Škoda Octavia 1.9 TDI 66kW
Ex: Opel Meriva 1.6 16V GPL - "eggy" , Lancia Thesis 3.2 V6 LPG , Lancia Lybra SW 1.9 JTD

Martinsalko 435
Příspěvky: 243
Registrován: sob pro 06, 2008 23:15
Bydliště: prievidza

Re: lybra zadny stierac problem

#7 Příspěvek od Martinsalko 435 »

Ale ja mam problem ze zadny stierac stale ide aj ked je packa vypnuta!!
A nej chyba nieje lebo som hu menil anieje problem ani v motorceku lebo ten som menil tiez.

IkaSGC 473
Příspěvky: 293
Registrován: pát říj 03, 2008 12:39
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: lybra zadny stierac problem

#8 Příspěvek od IkaSGC 473 »

Martinsalko 435 píše: stř kvě 30, 2018 21:56 Ale ja mam problem ze zadny stierac stale ide aj ked je packa vypnuta!!
A nej chyba nieje lebo som hu menil anieje problem ani v motorceku lebo ten som menil tiez.
Jak jsem psal, někde je relátko a to může mít zapečené kontakty. Ani bych se nedivil kdyby to bylo to relé za levým zadním světlem. Taková červená potvůrka se tam ukrývá. Kabeláž jde ze dveří tuším do levého horního rohu, pak jde sloupkem dolů za levé zadní světlo do hlavního svazku a právě tam je jedno relátko...

Martinsalko 435
Příspěvky: 243
Registrován: sob pro 06, 2008 23:15
Bydliště: prievidza

Re: lybra zadny stierac problem

#9 Příspěvek od Martinsalko 435 »

To rele vzadu na lavo je na otvaranie kufra.

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: lybra zadny stierac problem

#10 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Tak ještě jednou - je tam relé i pro zadní stěrač a je v tý řídící jednotce u předních stěračů.
To jsem si totiž původně myslel taky - zapečený relé, ale nebylo... A takovýhle relé jsem ještě neviděl a je asi nesehnatelný...
Přílohy
rj steracu.jpg
Lancia Lybra SW 1,9JTD

IkaSGC 473
Příspěvky: 293
Registrován: pát říj 03, 2008 12:39
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: lybra zadny stierac problem

#11 Příspěvek od IkaSGC 473 »

Pepazdepa 408 píše: stř čer 06, 2018 21:42 Tak ještě jednou - je tam relé i pro zadní stěrač a je v tý řídící jednotce u předních stěračů.
To jsem si totiž původně myslel taky - zapečený relé, ale nebylo... A takovýhle relé jsem ještě neviděl a je asi nesehnatelný...
Huuu, zajímavé.... Nu což, relé by se sehnat třeba dalo, nebo tam něco nabastlit. Pokud je ale problém v RJ tak bude asi nejsnazším řešení jednotku kompletně vyměnit z nějakého vraku.

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: lybra zadny stierac problem

#12 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Jo sehnat by se dalo. Já to zkoumal asi před 5ti rokama a to nebylo nikde. http://cz.farnell.com/te-connectivity/v ... gK-efD_BwE

Nejjednodušší je fakt celá pixla z vraku.
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Martinsalko 435
Příspěvky: 243
Registrován: sob pro 06, 2008 23:15
Bydliště: prievidza

Re: lybra zadny stierac problem

#13 Příspěvek od Martinsalko 435 »

Tak som to konecny vyriesil
Vymenil som tu kocku co bola prisrobovana nad motorcekom stieracov ako mi bolo poradene.
Dik ide to dobre a stierac stiera len vtedy ked zapnem packu

Odpovědět