Lybra - elektrika, divne chovani pristrojovky + vybijeni bat

Vše, co se týká čidel, kabelů, baterky a veškeré elektroinstalace...
Zpráva
Autor
Fiskus
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 13, 2012 11:48

Lybra - elektrika, divne chovani pristrojovky + vybijeni bat

#1 Příspěvek od Fiskus »

Altik je OK, ale auto se po vypnuti klicku chova divne, zustanou napul svitit kontrolky a radio se nevypne.
Zkousel jsem odpojit ten svazek dratu co je u pojistek, a ten to teda vypne, a kdyz ho zapnu a pohybu s tim tak to projede celou palubkou - zahybe ruckama, problika kontrolky. Kdyz motor bezi tak sviti - cervene kure, abs a rucni brzda. Otackomer se za jisdy na chvili vzpamatoval a ukazatel teploty misty skace na 130.
Zajimave je, ze kdyz je ten konektor se svazkem kabelu uvnitr u pojistek rozepnuty tak se vypne normalne i zapne normalne, akorat nejde nastartovat.

Nějaky tip cim by to mohlo byt?

Uživatelský avatar
Krwel 146
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1983
Registrován: pon zář 18, 2006 20:53
Bydliště: V lese hnedka u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - elektrika, divne chovani pristrojovky + vybijeni

#2 Příspěvek od Krwel 146 »

Co třeba pojistkovka?
Lancia Kappa 2.4 JTD SW "Parníček"
Lancia Dedra 2000 Turbo Egoistka

Fiskus
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 13, 2012 11:48

Re: Lybra - elektrika, divne chovani pristrojovky + vybijeni

#3 Příspěvek od Fiskus »

Co tim myslis? Pojistky jsem zkousel vsechny jsou ok, vlevo pod volantem je jich x, dalsi jsou pak na baterce a za baterkou. Mam to nějak rozebrat, vytahat? Co projit?

Díky.

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - elektrika, divne chovani pristrojovky + vybijeni

#4 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Fiskus píše:...kdyz ho zapnu a pohybu s tim tak to projede celou palubkou - zahybe ruckama, problika kontrolky. Kdyz motor bezi tak sviti - cervene kure, abs a rucni brzda. Otackomer se za jisdy na chvili vzpamatoval a ukazatel teploty misty skace na 130.
Zajimave je, ze kdyz je ten konektor se svazkem kabelu uvnitr u pojistek rozepnuty tak se vypne normalne i zapne normalne, akorat nejde nastartovat.
Podle toho "pohejbání" s kabelem a skákání teploměru typuju, že máš někde na přívodu do palubky studeňák. Protože "zaklepe ručičkama" - to dělaj budíky běžně při vypnutí motoru. Kontrolky zase probliknou při připojení napájení.
Vyndej palubku a podívej se dobře (aspoň lupou) na připájení těch konektorů k plošňáku (případně propájej pokud to umíš). Jelikož je to pájený tou posranou ekologickou bezolovnatou sračkou, tak to často pak takhle blbne. A taky samosébně vyčistit konektory a stříknout je něčím na kontakty.
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Fiskus
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 13, 2012 11:48

Re: Lybra - elektrika, divne chovani pristrojovky + vybijeni

#5 Příspěvek od Fiskus »

Nový poznatek - po vgytazeni klicku zustanou svitit kontrolky na palubce, teplota 130, a radio se nevypne. Zkusil jsem odpojit snad vsechny konektory co jsem nasel a furt je pozapnuti baterie radio i palubka zapnuta. Sviti minimalne kontrolka nezapnuteho pasu. Dalsi kabely uz jsou hur pristupne a budu muset se k nim dopracovat, ale nevim jestli hledat spis pod volantem a postupne rozebrat celou palubku nebo to muze byt i nekde v motorovem prostoru.

Uživatelský avatar
Karel 6
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 4577
Registrován: pát lis 25, 2005 11:15
Bydliště: Soběslav tel:608853577

Re: Lybra - elektrika, divne chovani pristrojovky + vybijeni

#6 Příspěvek od Karel 6 »

a co takhle spínač na klíčku-spínačka-
Lancia Delta HPE 1.9 JTD 6q
Lancia Delta 1.6 HF 16v
Lancia Delta HF Integrale 16V v přípravě
Lancia Stratos replika v přípravě

Fiskus
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 13, 2012 11:48

Re: Lybra - elektrika, divne chovani pristrojovky + vybijeni

#7 Příspěvek od Fiskus »

Odpojil jsem vsechny konektory pod volantem a za přihrádkou, odpojil jsem spínací skříňku, radio, klimu, konektory pod sedadly... a furt je to to samy, po pripojeni baterky lehce sviti kontrolka airbagu, po nastartovani ABS a rucni brzda.
Myslim ze to nevyresim, dochazi mi nervy - pristi tyden pujde auto na srot, jen si znej vytahnu par veci na prodej.
Auto jezdi, brzdi, sviti, necham za 10 000,-

Revanix
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 03, 2016 10:10

Re: Lybra - elektrika, divne chovani pristrojovky + vybijeni

#8 Příspěvek od Revanix »

Zdravím,

stalo se mi to samé na mé Lybře 1.9 JTD. Začali mi svítit kontrolky ruční brzdy a ABS a přestala fungovat ručička tachometru.. Tak jsem rozebral celou palubovku, zkontroloval DPS, očistil opatrně některé kontakty jemným kartáčkem(byl tam takový bílý prášek), prohlídl lupou a vše vypadá ok. Smontoval sem to dohromady a začaly svítit snad všechny zbylé kontrolky a předchozí problémy zůstaly. Předpokládám, že bych měl vyměnit přístrojovku celou, nebo to může být i něco jiného. Nerad bych to vzdal tak rychle jak uživatel přede mnou, přece jenom se mi s Lybrou jezdí suprově a pohodlně. A použitá přístrojovka za 1k není zas takový velký problém.

Díky moc za každý názor a radu. Mezitím objednám přístrojovku a dám vědět jestli pomohlo.

Fiskus
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 13, 2012 11:48

Re: Lybra - elektrika, divne chovani pristrojovky + vybijeni

#9 Příspěvek od Fiskus »

Tak u mně to byly dvě věci - špatně utažené šrouby na kontaktu v jedné z krabic za baterkou - konkrétně to způsobovalo chybu v jednotce airbagů. Vybíjení baterie dělalo špatné relé na klimakompresoru, bylo pořád seplé po připojení baterky - díky tomu pak byl vybíjecí proud i při vypnutí klíčku a to způsobilo následné vybítí a svícení kontrolek. Zkus jestli ti po odpojení a připojení baterky něco necvakne v motorovém prostoru.

Revanix
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 03, 2016 10:10

Re: Lybra - elektrika, divne chovani pristrojovky + vybijeni

#10 Příspěvek od Revanix »

Ahojte,

tak jsem o víkendu vše znovu rozebral, zkontrolovat všechno viditelné elektrické vedení, zkontroloval baterku a okolí, zkontroloval všechny pojistky co sem našel, znovu sem rozebral přístrojovku a kontroloval DPS a výsledky jsou následovné:
1) Pozitivní je, že sem našel crack na jendom připájeném pinu od konektoru. Jakmile někde splaším pájku zkusím to vyčistit a připájet znovu.
2) Přestalo mi svítit levé parkovací světlo a zadní mlhovky nefungují vůbec, žárovka je OK, vyzkoušeno na pravé straně. Absolutně nechápu proč a jestli to může mít souvislost ale začínám z toho být poněkud nešťastný.
Navíc mi začalo vrzat řízení při nízkých otáčkách, takže předpokládám, že odchází servo motor. Nějak se mi to začíná celé nebezpečně sypat :-)

Fiskus
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 13, 2012 11:48

Re: Lybra - elektrika, divne chovani pristrojovky + vybijeni

#11 Příspěvek od Fiskus »

To vrzání je pravděpodobně málo kapaliny pro servo, běžně praskají trubky a někde to ukapává - zkontroluj, kdyžtak dolij jestli to pomůže. Dá se to celkem snadno opravit ale prý k tomu špatný přístup - kdesi za převodovkou, praská to prý snad na každé Lybře. S tou elektrikou ti určitě někdo poradí, pokud ti nesvítí světlo tak to může být špatným ukostřením právě někde u něj.

Uživatelský avatar
Pepazdepa 408
Příspěvky: 3795
Registrován: úte zář 16, 2008 17:36
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - elektrika, divne chovani pristrojovky + vybijeni

#12 Příspěvek od Pepazdepa 408 »

Revanix píše:...zadní mlhovky nefungují vůbec, žárovka je OK, vyzkoušeno na pravé straně...
Nějak nepobírám, který zadní mlhovky ti nefungujou, když je tam jenom jedna - kupodivu levá :lol:
Lancia Lybra SW 1,9JTD

Revanix
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 03, 2016 10:10

Re: Lybra - elektrika, divne chovani pristrojovky + vybijeni

#13 Příspěvek od Revanix »

Jak jenom jedna? To tam jako ta další žárovka je jen na okrasu? Mám v každém světle čtyři žárovky (blinkr, světlo, couvací, mlhové). Blinkr a světlo funguje. Couvací svítí jen jedna(pravá), přitom žárovky jsou obě ok, a mlhovka nesvítí ani jedna. Nebo jsou jakože mlhovky úplně nekde jinde a já píšu hlouposti?

Obrázek

Jinak DPS sem poopravoval a problém se nevyřešil. Ono to asi opravdu bude někde něco uvolněného, protože dneska sem vyjel a kromě kontrolky airbagu a zapnutí pásu vše ostatní zhaslo a fungoval tachometr, zhruba po jednom km se vše zase rozsvítilo a ručička tachometru padla. Vím, že v motorovém prostoru kde sem viděl a dosáhnul sem vše jakž takž prokontroloval(opticky, neměřil jsem), to samé v pojistkové skříni a na přístrojovce. No až si najdu čas tak to asi celé zkusím proměřit multimetrem. Ještě že tu novou přístrojovku na vrakáči při demontáži experti zničili, ušetřil jsem tisícovku, protože by to zřejmě problém pravděpodobně stejně nevyřešilo.

smoger
Příspěvky: 477
Registrován: pát pro 28, 2012 21:13
Bydliště: Brno

Re: Lybra - elektrika, divne chovani pristrojovky + vybijeni

#14 Příspěvek od smoger »

Jestli se ti rozsvítí ruční brza + abs a padne tachometr tak to bude spíš jednotka ABS.
Lybra 2,4jtd 99kw 99'
Fiat Uno 1,7D "hrkač" 83'
Ex: Lybra 2,4jtd 99kw 2000
Ex: Fiat Tipo 1,9td 66kw
Ex: Fiat Uno 0,9

Fiskus
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 13, 2012 11:48

Re: Lybra - elektrika, divne chovani pristrojovky + vybijeni

#15 Příspěvek od Fiskus »

jj muze byt jednotka abs spatna (to neni moc pravdepodobne), a muze byt jen spatny kontakt nekde k ceste k ni .) Tusim ze je u prave nohy spolujezdce za kobereckem - nejsem si jist jestli je to jednotka abs nebo srs...

Odpovědět