Lybra - Video v rádiu

Vše, co se týká čidel, kabelů, baterky a veškeré elektroinstalace...
Odpovědět
Zpráva
Autor
IkaSGC 473
Příspěvky: 293
Registrován: pát říj 03, 2008 12:39
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Lybra - Video v rádiu

#1 Příspěvek od IkaSGC 473 »

Zdravím, omlouvám se jestli se jedná o duplicitu ale prohledával jsem fórum a nikde jsem nenarazil na nic co by se aspoň blížilo mému dotazu. Včera jsem koupil Lybru a začínám se tedy zajímat o rádio. Mám verzi bez BOSE a bez NAVI...

1) Na youtube je video jak si pomocí 3s přidržení tlačítka TRIP přepínají na externí video vstup se zvukem. ( https://www.youtube.com/watch?v=ngtjack6L1Y" onclick="window.open(this.href);return false; ) Ještě je tam jedno video kde mu jede i zvuk. Zajímalo by mě jak je provedena ona úprava kdy po přidržení tripu se přepojí videovstup? Dělal to někdo někdy?

2) Dále by mě zajímalo jestli je i u aut bez BOSE příprava na woofer? Dodělával si tam někdo woofer? Je mi jasné že toto rádio bez BOSE nemá ani výstup na woofer ale to by nebyl zas takový problém.

Díky za případné rady a nápady. :)

Uživatelský avatar
E-čertík 92
Příspěvky: 1786
Registrován: úte pro 13, 2005 10:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - Video v rádiu

#2 Příspěvek od E-čertík 92 »

Jo, je to tu řešené už. Nechce se mi to hledat, jsem teď v práci.

1) Ano, jde to, funguje jen když auto stojí. Jak se rozjedeš, obraz se přepne. Nebo to jde zapojit (interně) tak, že video funguje i za jízdy.
Ex: Fiat Croma 2.0I-E Turbo
Ex: Lancia Thema 2.0I-E 16V
Ex. Lancia Lybra 2,4 JTD
Ex. Lancia THESIS Emblema 2,4 JTD-M

IkaSGC 473
Příspěvky: 293
Registrován: pát říj 03, 2008 12:39
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Lybra - Video v rádiu

#3 Příspěvek od IkaSGC 473 »

Díky, zkusím ještě znovu pohledat, napoprvé jsem nic nenašel.

Edit: Tak jsem po delším hledání narazil na tohle téma " forum/viewtopic.php?f=20&t=237965" onclick="window.open(this.href);return false; ". Je tam dost informací, jen mi stále uniká jak udělat to přepínání videovstupu pomocí přepínače? Moc díky a omlouvám se za to že tak otravuji. :) Jen bych dodal že by nebylo špatné se zamyslet nad připojení RaspBerry Pi do displeje a tím vyřešit vše, i kameru.

Kamera by byla zavedena do Raspi které by do GIPO pinu mělo i výstupy z šalt-páky takže by to umělo přepínat zpátečku samo. Když by nebyla zpátečka zařazena tak by to fungovalo jako palubní multimediální PC a s wifinou by se s tím dalo koukat i na youtube. Připojení GSM a dobré uschování by bylo dobré pomóct i proti krádeži. Kdyby to někdo stopil tak by se auto dalo lehce vyhledat přez GPS. Poslala by se SMS a Raspi by odeslalo informace o poloze. Možností je nekonečno. Zapojení by taky nebylo složité a při dvoujádrovému CPU kterým Raspi disponuje by to zvládlo vše potřebné. Jediné co by bylo potřeba je někdo kdo upraví linux k tomuto účelu. Samozřejmě zabudování diagnostiky do auta by pak také šlo.

Odpovědět